Mehmet Alğan’dan Düşüncüren Açıklama

Eski Vekilden Şok Açıklamalar!

Ak Parti Eski Milletvekili Mehmet Alğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar ile kamuoyunda belirsiz bir tuhaflık oluşturdu.

Açıklamayı okuyan vatandaşlar Alğan’ ın “Biz Suriye’de kaybettik Beşşar Esed kazandı.”, “Nerede gaza geldik, nerede kapasitemizin üzerinde laflar ettik” ve “Sorumlu, namuslu insanlar olmak ve kalabilmek için kendimizle mücadele etmeye devam.” derken Ak Parti’ ye gönül vermiş insanlar bu sözlerin kime ve niye açıklandığına dair açıklama beklediklerini ve kimi suçladığını açıkça ifade etmesi gerektiğini dile getiriyor.

İşte Mehmet Alğan’ ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu o sansasyonel açıklama;

“Biz kaybettik aşk da kazanmadı demişti Mahmud Derviş. Biz Suriye’de kaybettik Beşşar Esed kazandı. Şimdi oturup muhasebe etme vakti. Nerede gaza geldik, nerede kapasitemizin üzerinde laflar ettik, neyi hesaplayamadık? Tüm bu soruların ve daha fazla sorunun cevabını kendimize acımadan vermemiz gerekiyor. Suriye’de birçok insan öldü ve ölmeye devam edecek. Şu an kuşatma altında olan on binlerce insanın akıbeti maalesef güzel olmayacak. Şimdi kendimizle, sloganlarımızla, inandığımız birçok şeyle yüzleşme, hesaplaşma vakti. Son kertede hiçbir şeyin insan hayatından daha kıymetli olmadığını anlayana, idrak edene kadar kendimizle hesaplaşalım. Sorumlu, namuslu insanlar olmak ve kalabilmek için kendimizle mücadele etmeye devam. Allah bize Suriye halkının yeniden ayağa kalktığı günleri görmeyi nasip edecektir. Herkese hayırlı geceler diliyorum.”

alg