Mehmet Soydan’dan Önemli Açıklama

 SOYDAN: YENİ TÜRKİYE

Ak Parti Hatay Eski Milletvekili Mehmet Soydan Ankara’ da referandum çalışmalarına başladı.

Yaptığı açıklamalarda ülke gündemine değinen Mehmet Soydan ” Keçiören toplantılarında 2 akşamdır, yüreği memleket ve insan sevgisiyle dolu insanlarla olduk. Ülkemin dört bir köşesindeki böyle güzel insanlarla, Yeni Türkiye kurulacaktır.
1950’den itibaren parlementer sistem, demokrasi ile tanışmaya başladı. O günden bu yana vesayetçiler, milli iradeyi kendi çıkarlarına göre dizayn etmek istediler. Dik duran siyasetçilere ve hükümetlere iftiralar, tezgahlar ve kumpaslar kurdular. Bu da yetmeyince muhtıra ve darbelerle terbiye etmeye çalıştılar.

Avrupa ve dünyanın bir çok ülkesinde, islam ve yabancı düşmanlığı hızla artmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Türk milletine karşı özel bir düşmanlık da açıkça görülmektedir. Bunlar demokrasi ve insan hakları maskesi altında, dünyanın bir çok ülkesini sömürerek, zulmetmişlerdir. Milletimizin sevgi gücünün, vatan ve bayrak aşkının büyüklüğünü görüyorlar. Ülkemizdeki 80 milyona ve dünyadaki tüm insanlara “Yaratandan dolayı, yaratılanı severiz” anlayışımıza tahammül edemiyorlar. Zalime dur diyen, zulme karşı çıkan köklü anlayışımızdan korkuyorlar.
2009 yerel seçimlerinde, “Ne ezen, ne ezilen; hakça bir düzen kurmak için bu yoldayım” temel sloganımdı. İskenderun halkı bu dirayette davranacağımı biliyor ve büyük bir destek veriyordu. Ancak halkın ve haklının yanında olacağımdan korkan menfaat çevreleri ve zalimler; iftira, tezgah ve kumpas kurmada yine başarılı oluyorlardı. Ve yine aday olamıyordum.

received_1761230310783124
Bu oyun ve tezgahlarla hepimize yıllardır bilerek ve isteyerek kumpas kuran iç ve dış güçler var. Bir de bu oyunlara saflığından veya bireysel menfaatlerinden dolayı katılanlar var. Bunlardan yeterince sıkılmadık mı? Böyle bir Türkiye’den usanmadık mı? Bu eski Türkiye’de bizleri yeterince birbirimize düşürmediler mi?
Yeni Türkiye, özümüze dönmektir. “Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol” doğallığı ve samimiyetine geçmektir. Yeni Türkiye kendimize gelmektir ve aslında diriliştir. Yeni Türkiye’de adalet ve kalkınmayla beraber; özgürlükler, sevgiler ve mutluluklar büyüyecektir.

Cumhurbaşkanlığı sistemiyle, yeni Türkiye kurulacaktır. Cumhurbaşkanlığı sistemindeki eksiklikler de, en kısa zamanda giderilecektir. Zaten sistemin etkileri, CHP’de de şimdiden görülmektedir. Herkesi kucaklama derdine, onlar da nihayet geleceklerdir. Bizi bizden uzaklaştıran eski Türkiye’den kurtulmak için, tabii ki “Evet” açıklamalarında bulundu.