Mehmet Soydan HBB Adaylığını Açıkladı

22.Dönem Milletvekiliği yapan Ak Parti Hatay Kurucularından;

Soydan: “Bilgi, Tecrübe, Tevazu ve Samimiyetle Adayım”

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Soydan, resmi başvurusu yaptı.

2019 Yerel Seçimleri öncesi AK Parti’de il ve ilçeler için aday adaylığı başvuruları devam ediyor. AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Soydan, resmi başvurusu yaptı. Yoğun bir katılım ile birlikte Hatay İl Binasına gelen Soydan başvuru dosyasını imzalayarak, İl Başkanı İbrahim Güler’ e teslim etti.

AK Parti İl ve İlçe Teşkilatlarının yanı sıra, toplantı salonuna sığmayan, Hatay’ın birçok ilçesinden gelen vatandaşlara hitap eden Soydan şu ifadeleri kullandı.

“ Değerli arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Konuşmama Ya Allah! Bismillah! Diyerek başlamak istiyorum. Bu gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölüm yıl dönümü bu vesile ile Gazi M. Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum. Değerli dostlar bugün Hatay’da yeni bir hizmet yolu açmak, Hatay’ ı köy olmaktan çıkarıp hak ettiği gibi Büyükşehir yapmak için yola çıktık. ” dedi

“Hatay’ın Tayyip Erdoğan’ı Olmaya Talibiz”

“Sevgili Hataylılar bir yola çıkarken iddialı olmak lazım onun için bizde yerel yönetimler başkanımızın ‘ Her Yere Bir Tayyip Erdoğan Lazım ‘ sözünden yola çıkarak, bizde Hatay’ ın Tayyip Erdoğan’ ı olmaya talibiz diyoruz. Yıllardır bir koltukta olmadan, bir görevde bulunmadan inandığım yolda dik durarak nasıl vatanım, teşkilatım için çalıştıysam bunsan sonrada aynı istikrarla devam edeceğim. Bu sebeple, hem sizlerin desteği, hem de kendime güvenimin tam olması nedeniyle aday adayı oldum. Sadece belediye başkanı olmak için değil, önce AK Parti olarak büyükşehri kazanacağız iddiası ile yola çıktığımı bilmenizi istiyorum. Çıktığım bu yolda beni yalnız bırakmayacağınıza inancım tamdır. Tabi ki gayret bizden takdir Allah’tan diyorum ve katıldığınız için hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” açıklamasında bulundu.

Yoğun sevgi gösterileriyle karşılaşan Ak Parti Kurucularından Mehmet Soydan Teşkilat binasına gelen dava arkadaşları ve sevdikleriyle hatıra fotoğrafı çekilerek tebrikleri kabul etti.