Mehmet Soydan’a Plaket

Ak Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı kesinleşen Adalet Bakanı Sadullah Ergin’nin Hatay’ın ilçelerine ziyaretleri devam ediyor.

Pazar günü Adaylık turuna yoğun bir araç trafiği ile Altınözü’nde başlayan Ergin, oradan Kışlak Köyü tarihi camii açılışına geçti.

Açılışa  Hacı Bayram Türkoğlu, Adem Yeşildağ, Mehmet Öntürk, eski Milletvekili, İskenderun Belediye Başkan A Adayı Mehmet Soydan ve Hatay Valisi yaptı. Açılışta konuşma yapan köy imamı Bakan Ergin’i, Hatay Valisi Lekesiz’i ve İskenderun Belediye Başkan A. Adayı Mehmet Soydan’ ı plaket vermek üzere davet etti.

Cami açılışının yapıldığı Kışlak köyü sakinlerinin mutluluğu ve ara ara alkış tutmasıyla ikinci bayramını yaşadılar. Aldığı plaketten dolayı mutluluğunu dile getiren Mehmet Soydan sitemize kısa açıklamasında ” Kışlak köyü sakinleri gerçekten harabe olmuş bir camiyi Bakanımız ve Valimizin destekleri ile tekrardan ayaklandırmış hayata geçirmişlerdir. Bu güzel köyümüze böyle tarihi ve önemli bir camiyi kazandırdığımız için mutluyuz.” dedi.soyplaket