19 Eylül 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
2 Aralık 16:03
Yorum Yok
2089
“Mete Aslan CHP Adayı!”

“Mete Aslan CHP Adayı!”

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer, CHP’nin Washington gezisine eşlik ederek izlenimlerini ve edindiği bilgileri aktardı. CHP’nin Hatay ve Adana’da büyük sürprize hazırlandığını iddia eden Utku Çakırözer, İskenderun’da Mete Aslan’ın aday gösterileceğini iddia etti!

 

İŞTE UTKU ÇAKIRÖZER’İN O YAZISI:

 

Hatay’da Sağcı aday
Dün arkadaşımız Ayşe Sayın’ın da ortaya koyduğu gibi, CHP kazanma şansını artıracağına inandığı yerlerde yelpazenin ‘sağındaki’ isimlere kapılarını açmada tereddüt göstermeyecek. Bunun kamuoyunda çok ses getirecek iki örneğini bu yolculukta öğrendim: Hatay ve Adana.
CHP’nin geleneksel olarak Alevi kökenli seçmenlerden aldığı oy Hatay’da seçim kazanmasına yetmiyor. Kılıçdaroğlu bu kez AKP’nin karşısına Sünni kökenli ve geçmişte DP’den belediye başkanlığı yapan bir ismi çıkaracak. CHP’nin Hatay adayının eski İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan olmasına kesin gözüyle bakılıyor.
CHP benzer bir hamleyi de Alevi kesimlerin desteğini aldığı Sivas’ta yaparak Sünni bir adayla oylarını daha da artırmaya çalışacak. Adayı Prof. Gülümser Heper olacak.
Bursa’da ise tercih, geçmişte DYP’de siyaset yapan İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Necati Şahin olacak.

 

Durak’a ‘koşullu’ adaylık
Kılıçdaroğlu’nun “kazanacak isim” arayışı nedeniyle “ince taktik” izlediği bir büyük il de Adana. Yıllardır hep sağ partilerden (AKP, MHP, ANAP) belediye başkanı seçilen Aytaç Durak hâlâ güçlü bir isim. Anketlere göre CHP aday adaylarının hiçbirinin kişisel popülaritesi Durak’a erişemiyor. Ancak hakkındaki yolsuzluk iddiaları nedeniyle CHP örgütü Durak’a çok soğuk bakıyor.
Kılıçdaroğlu seçimi kazanmak için Durak’ı istiyor, diğer yandan ise kamuoyu ve tabanda olumsuz bir algı oluşmaması çabasında. Bunun için bir “hibrid çözüm” yaratmışlar.
Durak CHP’den aday gösterilecek. Seçilmesi halinde ise yardımcıları CHP yönetimi tarafından belirlenecek ve tüm icraatları çok sıkı parti denetimi altında tutulacak. CHP lideri ilk kez Adana’da uygulayacağı bu modeli merkez ya da sağdan aday göstereceği başka seçim bölgelerini de kullanmayı düşünüyor.

 

mete-aslan-chp-adayi

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: