18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
10 Aralık 21:04
1 Yorum
1032
Mete Aslan CHP’ye UYAR mı?

Mete Aslan CHP’ye UYAR mı?

Bu parti Atatürk’ün mirası..

Ben hiç bir partiyi kolay kolay eleştirmem. O partiyi yöneteni, o parti ile memleketi idare edenleri eleştiririm.
Zaten çok kıymetli insanlarımız var her partide.
Hatta parti üstü iradesi ile partiye aidiyet duygusu kazandıranlar da var, kaybettirenler de…
Mesela Süleyman Uyar.
Kimsenin karakter olarak sıkıntı duymadığı bir zat fakat Mete Aslan olayında öyle dolu öyle sinirli ve hınç ile kesin konuşuyordu ki gözlerime inanamadım.
Belli, baya dolmuş veya doldurulmuş.
Sanırım hıncı eski zamanlardan geliyor. Mete Aslan başkan olduğunda eşini belediyeden çıkarttığı için mi bu sinir çözemedim!
Ben gazeteciliği profesyonel yapamıyorum biraz karakterimi, duygularımı ve bağımsızlığımı ekliyorum.
Bunu siyasetçilere asla tavsiye etmem.
Çünkü siyasetin dünü yok, eğer ufak bir yanlışlık yapılırsa o siyasetçinin yarını da olmaz!
Şimdi varsayalım Mete Aslan Büyükşehir Başkan Adayı oldu.
Ne yapacaksınız sayın Uyar?
Siz de bir avukat beyimizin dediği gibi istifa mı edeceksiniz?
Hadi kurtuluş istifa etmekte diyelim.
Peki ülkenin bekası için baş koyduğunuz yola ne oldu?
Kimsenin işine karışmak haddim değil ama kendinizi zor duruma sokacak hareketler yaptınız. Sizin şahsi duygu ve düşüncenizin, siyasi görüşünüz ve ülke menfaatlerinizin önüne geçti.
Ama siz İlçe Başkanısınız orada durup daha aday bile olmayan birine karşı daha tutarlı, daha duygu ve davranışlarınıza hakim olmalıydınız.
Bakın haklı veya haksızlığı tartışmıyorum. Duruşu vurguluyorum.
Bu duruşunuz size destek olan bir takım kişilerin sevgisini kazandırmış olabilir ama koskoca CHP’ nin seçim yarışında Mete Aslan olmaz ise onun İskenderun’da Denizcilerde, Kırıkhan’da Antakya’daki oyunu kaybettirebilir size. Bu da uyguladığınız siyasetinizin zehirli meyvesi olur artık!
Çünkü siyaset: Devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıyla ilgili görüş veya anlayıştır. Peki Mete Aslan özellikle İskenderun’ da kimlerle niye sorun yaşadı?
Ben söyleyeyim Belediye kanunlarına uymayanlara kanunu uyguladığı için.
Size yemin ediyorum ki CHP Belediye başkanı olsa yine ayrıcalık gözetmeksizin bu yasayı delenlerin işyerini durdurur, düzelttirir kapattırırdı.
Kentimizde işini kanununa ve yerel yönetime uyan kişiler pek sorun yaşamadılar. Uyduğu halde hiç yaşamayan yokta demiyorum(!)
Bakın önümüzde çok güzel Mustafa Sarıgül örneği var. İnancınız olsun CHP- Mete ile kıyaslanmayacak büyüklükte sorun yaşadı Sarıgül.
Şimdi ne oldu?
Her şey unutuldu..
Niye?
Ortak hedef aynı. Zafer!
Bir takım kulaktan dolma haber yapan Ulusal yayınlar Hatay Mete Aslan-CHP sıkıntısını yazacağına gitsinler yanı başlarında Mustafa Sarıgül ile nasıl tekrar barışılır onun örneğini görsünler, yazsınlar.
Ben onlara affedilmeyecek kavgalarını, küfürlerini ve genel başkan ile yaşadığı sıkıntıları video halinde sunabilirim…
İskenderun CHP, Hatay için Ankara ile İstanbul ile doğru orantılı düşünmüyor demek ki.
O zaman Hatay genelinde rakamlara yansıyan 45 bin oy nasıl kapatılır, kiminle kapatılır bununda çözümünü üretsin İskenderun.
Ben çok merak ediyorum.
Araştırma yapmadan ben Sayın Dönen’ in kendi memleketinden yeteri kadar oy alamayacağını da biliyorum!
Demek ki kimileri CHPli Mete Aslan olacağına Ak Parti’den Sadullah Ergin olsun istiyor.
Onlara da saygı duymak gerek..
Birde çok çirkin bir duyum paylaşmış basiretsiz kişiler.
Neymiş Alevi oyları gelmezmiş tepkiliymiş.
Vay canına yandığım memleketim. Bunu iddia eden bir zahmet ofisime gelsin de İskenderun’ da önemli iki soyisim nasıl Mete Aslan’ı istiyor göstereyim!
Neyse bakalım seçimde kim başarılı olacak. CHP Hatay’da seçimi kazanmak isteyenler mi? Yoksa Mete Aslan olmasın diyenler mi?!
30 Mart akşamı Mete Aslan gelmedi diye değil Hatay’da bu kadar üst üste başarısız olunan siyasi mantalitenizden, seçim programlarınız yüzünden istifa ettirilmeyin de!
Sonra ben bu yazıyı size hatırlatmış olmayayım…
Sağlıcakla kalmanız dileğiyle..
Işık Şener

Büyükşehir Gazetesi – İskenderunPOST 

GENEL YAYIN YÖNETMENİ

 

isik-sener

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Ernesto
    11 Aralık 2013 21:39

    kimse merak etmesin mete aslana chp yi yedirmezler…. eğerki mete aslan aday olursa chp sıradan bir parti konumuna girmekle birlikte hatayda ciddi oy kaybı yaşar.

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: