29 Kasım 2020 Pazar
 • Hatay
  HATAY Hava Durumu
7 Eylül 17:57
12 Yorum
27924
Mete Aslan’dan Erdoğan’a Açık Mektup!

Mete Aslan’dan Erdoğan’a Açık Mektup!

İskenderun Eski Belediye Başkanı Mete Aslan, son günlerde yaşanan terör olayları ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açık mektup yayınladı.

 

Sosyal Medya hesabından yayınladığı mektup şöyle:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Eğer 400 milletvekilini alabilecek veya bir anayasayı inşa edebilecek sayıyı bir siyasi parti yakalamış olsaydı durum bugün çok daha farklı olurdu. Her şeyden önce bir ‘yeni Türkiye’ adımını atmak için böyle bir şey çok önemliydi” dedi….

Sayın Cumhurbaşkanım, her vatandaş gibi benim de çok merak ettiğim şu sorulara cevap verirseniz, hem kamuoyunu, hem de kendinizi rahatlatmış olursunuz…
1) Bir siyasi parti diyorsunuz. Bu hangi partidir?
2) Yetkileri anayasal çerçevede belirlenmiş bir Cumhurbaşkanı olarak sizin siyasi parti tercihi yapmanız ne kadar doğrudur?
3) Sürekli zikrettiğiniz 400 vekilden kastınız nedir. Velev ki çıktığını farz edelim bu 400 vekil sizi mi temsil edecek yoksa milleti mi?
4) Belli ki 400 vekille Anayasa da önemli değişiklikler yapma gibi bir niyet içindesiniz, yapılmasını istediğiniz bu değişiklikleri bu ülkenin seçmenlerinin bilmeğe hakkı yok mudur? En azından seçilmesini istediğiniz, kendi bölgelerinde partileri adına oy talep edecek 400 vekil adayına bunu borçlu değilmisiniz?
5) Resmi sayısı 24 saat sonra! az önce açıklanan Dağlıca şehitlerimizin olay vuku saatlerinde bir canlı yayında, 400 vekil olsaydı bunlar olmazdı derken, Anayasanın değiştirilecek hangi maddelerini düşündünüz.
6) Anayasa değişikliğinden kastınız ilk dört madde değildir umarım. Zira Terör örgütü ve meclisteki temsilcilerinin güle oynaya kabul edeceklerini ve hatta bir müddet çekileceklerine de eminim.
Sayın Cumhurbaşkanım, görüyorsunuz ve yaşıyorsunuz ki olmuyor. Bu millet Yeni Türkiye istemiyor. Siz zorladıkça daha da kötüye gidiyor. En kısa zamanda hemen yarın hiç geç kalmadan Türk Milletinin bilmesi gerekenleri açıklamanızı ya da Cumhurbaşkanımız olarak şu anda değişmemiş anayasal yetkileriniz çerçevesinde kalmanızı arzu ediyoruz.
Mete Aslan

Anahtar Kelime: ,

Bu yazıya 12 Yorum Yapıldı.

 • A. Abit
  7 Eylül 2015 21:56

  Sen neymissin Mete Aslan,

  Helal olsun.

  Bir sonraki secimde nerden girersen gir, oyum senin.

  Optum

 • turgay
  8 Eylül 2015 00:47

  .

 • mustafa
  8 Eylül 2015 09:01

  Sayın eski başkan,
  Sen hangi gezegenden geldin… Yıllardır bütün siyasi partiler yeni bir anayasa gerektiğinde hemfikir olup maddelerin içeriğinde uzlaşamadıkları için başaramadılar… 400 vekil hangi partiden olursa olsun bunu yapacaktır.
  O yüzden milletin hassasiyetlerinden hareketle sorduğun soruların neticesinde ” HAYDİ ORDAN YIKIL” derler adama…
  Kendine iyi bak… İyi görmedim seni

 • YUSUF
  8 Eylül 2015 09:03

  BU METE ASLAN NEYİN PEŞİNDE ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL DAHA DÜN MHP KOMPLE HATAYDA KENDİNE OY VERMEDİ SIRF AKP’ YE İNAT OLSUN DİYE HARCADILAR BU ADAMI, BUDA KENDİNİ HALA ADAM YERİNE KOYACAKLARINI DÜŞÜNEREK ÇIKIP ŞOV YAPMANIN DERDİNDE VAY BEEE….

 • Fatih
  8 Eylül 2015 10:20

  Aslan yürekli başkanım
  Helal olsun sana
  Seninlen hatay halkı olarak gurur duyuyoruz

 • Sila
  8 Eylül 2015 10:26

  Baskan o videoyu izlersen cumhurbaskanimin boyle bisey demedigini anlarsiniz.kulaktan dolma gazetecilik yapanlara itibar etmeyin tarafsiz olun..

 • ahmet
  8 Eylül 2015 11:16

  sen önce YA SEV YA TERKET die yazdığın pankartların arkasında dur mete aslan onları yazdırıp seçimi kaybettikten sonra ben yapmadım diyerek dansözlük yapma sen kendini sorgula o serveti nasıl yaptın onu açıkla o belediye nasıl borç batağına battı onu açıkla sayın başkan

 • Cemo
  8 Eylül 2015 21:07

  Sayın Mete Başkan, bu memlekete bugüne kadar yapmış olduğunuz hizmetleri kimse inkar edemez Allah razı olsun. Şimdi size düşman olanlar, o günleri yaşamadan kulaktan dolma bilgilerle gelip konuşan insanlardır. Memleket at pisliğinden geçilmiyordu, akşam 8den sonra bir bayan tek başına sokakta yürüyemiyordu. Bunları bilmezler.. Ayrıca Ya Sev Ya Terket lafından bu kadar mı rahatsız oldunuz beyler ? Mete Aslan’ın servetini sorgulayacağınıza, başınızdaki şahısların servetini sorgulayın. Saygılar..

 • Hasan
  8 Eylül 2015 22:05

  Mete aslan belediye başkanı iken ben belediyenin yanından geçiyordum bir kadın durumunu arz etmek için yanınına yaklaştı oda kadını sert bir dille kovdu böyle birine başkan denmez

 • Hasret
  8 Eylül 2015 22:41

  Tayyip Erdoğan Anaların yüreklerini nasıl yakıyorsan seninde yüreğin yanacak bir gün gerçi biz insan evladı olarak inanmıyoruz sende bi yürek olduguna. Köpeklerine oldugun yerden komut verip köpeklerinde yollara bomba koyup saklanmayı senden öğrenmişler. Al köpek lehinize çık canını yaptıgın türkiyenin yanına saklanarak korumalarla olmaz,

 • suphi
  18 Eylül 2015 16:28

  biz başımızdakine bakmadan önce belediye reisine bakarız cemo kardeş ben hükümeti savunmuyorum sadece götü boklu bir belediye bu kadar açığı veriyorsa bırakında hükümet te açık versin kabullenin o adam belediye başkanı değildi mafyaydı kendince doğululara ters düştü ve kendi kaybetti şunu kabul edin şu iskenderunda doğu kökenli aileler hangi partiyi istiyorsa o parti kazanıyor sayın yusuf civelek seçildiğinde de aynısı oldu seyfi beyde de aynısı oldu bunu görmezden gelmeyin bu adam ırkçının önde gideni şu iskenderun kürdü alevisi sunnisi hep iç içe yaşadı ama bu adam hep doğunun insanlarına düşman oldu ve bu kötü düşüncesi yüzünden kaybetti saygılar…

 • aydin
  3 Ekim 2015 09:49

  Sayın baskan .bu yazdığınız mektup la bakiyorumki akp itlerinin canını skmis saçma sapan yorum ypmislardir
  Anlasiliyorki onlar adamliklarini satıp akp nin kölesi olmus insanlardır .bu ülke bu vatan hainleri yüzünden bölündü
  Akpnin ve erdoganin beceriksizliği yuznden turkiye maç oldu .sayın METE ASLAN turkiye cumhur başkanlığı nda sizin gibi cesur insanlara layıktır.

Bir Yorum Yazın

Diğer “SİYASET ” Haberleri

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Kara Gün Dostu Abdülkerim Güven

AK Parti İskenderun ilçe başkanı Abdülkerim Güven yangından zarar gören bölge vatandaşlara destek çıktı. Başkan Güven yaptığı açıklamada; “AZGANLIK, SARISEKİ VE AKARCA’... Devamı..

Başkan Güven’den Kutlama

AK PARTİ İSKENDERUN İLÇE BAŞKANI ABDÜLKERİM GÜVEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADIGüven; “Bundan 97 yıl önce, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan... Devamı..

Antakya Bilim Merkezi Kuruluyor

Antakya Belediyesi ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Birliği İle  ANTAKYA BİLİM MERKEZİ KURULUYOR  Antakya Belediye Başkanı  İzzettin Yılmaz gönül belediyeciliği anlayışı... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: