18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
13 Ocak 01:43
Yorum Yok
929
MHP’ de Mete Aslan Dönemi

MHP’ de Mete Aslan Dönemi

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Eski İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan’ ı açıklamasının ardından bugün saat 13.30 da İl Teşkilatı önünde düzenlediği aday tanıtım toplantısına yoğun bir partili topluluğu katıldı.

Tüm ilçelerden araç konvoylarıyla Antakya’ya MHP İl teşkilatına hareket eden partililer büyük bir coşkuyla adayları alkışladılar.

MHP Büyükşehir Belediye Başkanı Mete Aslan’ın konuşmak için mikrofona gelmesi ile daha büyük coşku yaşayan partililer sık sık alkışlayarak Aslan’ın konuşmalarına destek verdiler.

MHP Büyükşehir Belediye Başkanı Mete Aslan yaptığı konuşmada Başbakan yardımcısı Beşir Atalay’ın Hatay’da yaptığı konuşmasını hatırlatarak Hatay halkı akıllıdır kime nasıl davranacağını kime oy vereceğini iyi bilir diyerek atıfta bulundu.

Aslan konuşmasının devamında Dış güçlerin Hatay’dan elini çektiği taktirde Hatay daha çok büyüyecek vatanına her zamankinden daha çok sahip çıkacaktır dedi. Bizim için kimsenin dini mezhebi önemli değildir oy veren veya vermeyen herkes başımızın tacıdır. Biz buraya ayrıştırmaya değil birleştirmeye geldik dedi.

Ak Parti hükümetinin Suriye politikasını da eleştiren Mete Aslan “ Suriye meselesi en çok Hatay’ı ilgilendiriyor Hükümet ne kazandı bilmiyorum ama Hatay çok şey kaybetti. Suriye’de ölende Allahu Ekber diyor öldürende Allahu Ekber diyor. Suriye politikasında devletin yanlış yaptığını düşünüyoruz.

Biz terörist olmayacağız, biz bütün kötülüklere karşı mücadele edeceğiz bu devleti bu vatanı böldürmeyeceğiz diyerek Hodri Meydan diyen Mete Aslan biz gittiğimiz her yere bilgi ve birikimlerimizi götüreceğiz, biz Hatay’ı kucaklayacağız dedi.

Mete Aslan konuşmasının devamında “ Kulağıma çok güzel duyumlar geliyor Altınözü, Kırıkhan gibi ilçelerden çok güzel duyumlar alıyorum buda çok hoşuma gidiyor. Sizlere bazı tavsiyelerim olacak yarın herkes istirahat etsin Pazartesi gününden itibaren hiç birinizi uyutmaya niyetim yok diyerek partililere kapı kapı yılmadan gezip çalışılması gerektiğini söyledi.

Mete Aslan “Başbakan’dan öğrendim artık bende sürekli toplantı ve mitinglerde şiir okuyacağım belki beni de hapse atarlar bir gün bende Başbakan olurum diyerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da atıfta bulundu.

Aslan “ Hangi Din’e inanırsanız inanın o dinin kitabını okuyun bütün kitaplarda güzel şeyler yazıyor. Hoşgörü ve yaşamayı birlikte öğrenmek istiyorsanız Hz. Mevlana’ yı okuyun, her şeyi ruhunuzu beyninizi açacak şekilde söylemiştir” dedi.

metemhp

Bir Yorum Yazın

Diğer “HABERLER ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: