29 Kasım 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
13 Ocak 01:43
Yorum Yok
998
MHP’ de Mete Aslan Dönemi

MHP’ de Mete Aslan Dönemi

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Eski İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan’ ı açıklamasının ardından bugün saat 13.30 da İl Teşkilatı önünde düzenlediği aday tanıtım toplantısına yoğun bir partili topluluğu katıldı.

Tüm ilçelerden araç konvoylarıyla Antakya’ya MHP İl teşkilatına hareket eden partililer büyük bir coşkuyla adayları alkışladılar.

MHP Büyükşehir Belediye Başkanı Mete Aslan’ın konuşmak için mikrofona gelmesi ile daha büyük coşku yaşayan partililer sık sık alkışlayarak Aslan’ın konuşmalarına destek verdiler.

MHP Büyükşehir Belediye Başkanı Mete Aslan yaptığı konuşmada Başbakan yardımcısı Beşir Atalay’ın Hatay’da yaptığı konuşmasını hatırlatarak Hatay halkı akıllıdır kime nasıl davranacağını kime oy vereceğini iyi bilir diyerek atıfta bulundu.

Aslan konuşmasının devamında Dış güçlerin Hatay’dan elini çektiği taktirde Hatay daha çok büyüyecek vatanına her zamankinden daha çok sahip çıkacaktır dedi. Bizim için kimsenin dini mezhebi önemli değildir oy veren veya vermeyen herkes başımızın tacıdır. Biz buraya ayrıştırmaya değil birleştirmeye geldik dedi.

Ak Parti hükümetinin Suriye politikasını da eleştiren Mete Aslan “ Suriye meselesi en çok Hatay’ı ilgilendiriyor Hükümet ne kazandı bilmiyorum ama Hatay çok şey kaybetti. Suriye’de ölende Allahu Ekber diyor öldürende Allahu Ekber diyor. Suriye politikasında devletin yanlış yaptığını düşünüyoruz.

Biz terörist olmayacağız, biz bütün kötülüklere karşı mücadele edeceğiz bu devleti bu vatanı böldürmeyeceğiz diyerek Hodri Meydan diyen Mete Aslan biz gittiğimiz her yere bilgi ve birikimlerimizi götüreceğiz, biz Hatay’ı kucaklayacağız dedi.

Mete Aslan konuşmasının devamında “ Kulağıma çok güzel duyumlar geliyor Altınözü, Kırıkhan gibi ilçelerden çok güzel duyumlar alıyorum buda çok hoşuma gidiyor. Sizlere bazı tavsiyelerim olacak yarın herkes istirahat etsin Pazartesi gününden itibaren hiç birinizi uyutmaya niyetim yok diyerek partililere kapı kapı yılmadan gezip çalışılması gerektiğini söyledi.

Mete Aslan “Başbakan’dan öğrendim artık bende sürekli toplantı ve mitinglerde şiir okuyacağım belki beni de hapse atarlar bir gün bende Başbakan olurum diyerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da atıfta bulundu.

Aslan “ Hangi Din’e inanırsanız inanın o dinin kitabını okuyun bütün kitaplarda güzel şeyler yazıyor. Hoşgörü ve yaşamayı birlikte öğrenmek istiyorsanız Hz. Mevlana’ yı okuyun, her şeyi ruhunuzu beyninizi açacak şekilde söylemiştir” dedi.

metemhp

Bir Yorum Yazın

Diğer “HABERLER ” Haberleri

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: