03 Aralık 2020 Perşembe
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
14 Ocak 01:52
1 Yorum
740
MHP İskenderun’ u Salladı

MHP İskenderun’ u Salladı

MHP, Mete Aslan ile uzun yıllar sonra tekrar buluşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor.

MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, yerel seçimlerden başarılı bir şekilde çıkacaklarına inandıklarını belirtti.

Mete Aslan, beraberinde İskenderun Belediye Başkan adayı İbrahim Gül ile İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde yoğun bir katılım ile

basın toplantısı düzenledi. Büyükşehir’i alacak olmasa bu yola çıkmayacağını ifade eden

Aslan, şöyle devam etti: “Türkiye ve Hatay çok sancılı süreçten geçiyor. Bizler de bu önemli gelişmelere kayıtsız kalamazdık. Bizlerin duydu ve düşünceleri her zaman MHP’deydi. Şimdi hep beraber bu kutlu yolda birlikte mücadele edeceğiz. Zafer bizim kimsenin şüphesi olmasın. Herkesin, her kesimin adayıyım. Seçimlerden başarılı bir şekilde çıkacağımıza inanıyorum.”

Yıllardır İskenderun’un hakları için mücadele ettiğini belirten Aslan, ilçenin hakkının yıllardır yendiğini, büyükşehiri alarak İskenderun’un yılladır alamadığı hizmetleri geri alacaklarını kaydetti.

 SURİYE’DEN GELENLERİ BİZİM ÜZERİMİZE YIKAMAZSIN

Suriye’de yaşanan olayların ardından Hatay’a gelen sığınmacılarla ilgili hükümeti eleştiren MHP’li Aslan, “Ben size bir şey söyleyeyim mi? Ne kadar at hırsızı, ne kadar cani, ne kadar hırsız Suriye cezaevlerinde varsa hepsi tahliye edildi buraya gönderildi.

İstanbul’dan buraya uçakta gelirken kimlerin uçağı işgal ettiğini doldurduğunu lütfen bir inceleyin. Kiminin bıyığı var, sakalı var, kiminin saçı yok sakalı var. Tipik örnekler var. Sen bunları getiriyorsan benim üzerime yıkamazsın ey hükümet! Gel bunları çadıra mı alacaksın, yuvaya mı alacaksın nereye alacaksan al. Bunları buraya getirmen, sokakta dilencilik yaptırman, ben bunlara boyun eğmem” şeklinde konuştu.

 CHP’DEN TEKLİF AKP’ Yİ BİTİRMEK İÇİN GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisi’ nden de aday gösterileceği konusunun gündeme geldiğinin hatırlatılması üzerine ise MHP Büyükşehir adayı Aslan şunları söyledi: “CHP’ nin akil adamları Dediler ki bu AKP karşısında ancak sen olursan bizim kazanma şansımız olur. Yani bana bu teklifi getiren adamları istediğiniz zaman buraya da getirebilirim.

Ben CHP’li olmam. Ben sizinle ittifak yaparım, AKP için. Tamam dediler. Hiç ne genel merkeze ayak basmışım, ne genel merkezden bir Allah’ın kuluyla görüşmüşüm, ne müracaatım var. Ne kaydım var. Son 10 gün Ankara’da gördüm ki ok yaydan çıkmış. Hesaplar kitaplar.. 5 gün 6 gün önce bıraktım ve çektim gittim.

Milliyetçi Hareket Partisi’ne niye girdim? Duygu ve düşüncelerim zaten orada. Bir tatsız olay yaşadık onu şimdi burada hatırlatmaya gerek yok. Genel merkezden sayın genel başkanım beni çağırdı. O benim için yetti ve ben Milliyetçi Hareket Partisine döndüm ve orada çalışmaya başlıyorum. Ben ne Hrant Dink’in düşmanıyım, ne de Muhammed el Zahir’in ahpabıyım. “dedibbmhp

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Ahmet İmer
    15 Ocak 2014 08:33

    Şu Siyaset ne menem bir şeyki daha düne kadar yanındaki için DEĞNEKÇİ” diyordu şimdi aynı saftalar

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Bağışıklığınızı Güçlü Tutun

KIŞ MEVSİMİNDE METABOLİZMA VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÖNERİLERArtan duygusal yeme atakları, kendini sürekli yorgun hissetme durumu, azalan hareketsizlik ve beraberinde gelen... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’A BİR ÖDÜL DAHA

BAŞKAN SAVAŞ “YILIN BÜYÜKŞEHIR BELEDİYE BAŞKANI” SEÇİLDİ“HATAY’IN NERESİNE DOKUNURSANIZ TARİH FIŞKIRIR”Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Özelkalem Dergisi tarafından bu... Devamı..

Güven’den “Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak... Devamı..

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: