20 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
14 Ocak 01:52
1 Yorum
678
MHP İskenderun’ u Salladı

MHP İskenderun’ u Salladı

MHP, Mete Aslan ile uzun yıllar sonra tekrar buluşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor.

MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, yerel seçimlerden başarılı bir şekilde çıkacaklarına inandıklarını belirtti.

Mete Aslan, beraberinde İskenderun Belediye Başkan adayı İbrahim Gül ile İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde yoğun bir katılım ile

basın toplantısı düzenledi. Büyükşehir’i alacak olmasa bu yola çıkmayacağını ifade eden

Aslan, şöyle devam etti: “Türkiye ve Hatay çok sancılı süreçten geçiyor. Bizler de bu önemli gelişmelere kayıtsız kalamazdık. Bizlerin duydu ve düşünceleri her zaman MHP’deydi. Şimdi hep beraber bu kutlu yolda birlikte mücadele edeceğiz. Zafer bizim kimsenin şüphesi olmasın. Herkesin, her kesimin adayıyım. Seçimlerden başarılı bir şekilde çıkacağımıza inanıyorum.”

Yıllardır İskenderun’un hakları için mücadele ettiğini belirten Aslan, ilçenin hakkının yıllardır yendiğini, büyükşehiri alarak İskenderun’un yılladır alamadığı hizmetleri geri alacaklarını kaydetti.

 SURİYE’DEN GELENLERİ BİZİM ÜZERİMİZE YIKAMAZSIN

Suriye’de yaşanan olayların ardından Hatay’a gelen sığınmacılarla ilgili hükümeti eleştiren MHP’li Aslan, “Ben size bir şey söyleyeyim mi? Ne kadar at hırsızı, ne kadar cani, ne kadar hırsız Suriye cezaevlerinde varsa hepsi tahliye edildi buraya gönderildi.

İstanbul’dan buraya uçakta gelirken kimlerin uçağı işgal ettiğini doldurduğunu lütfen bir inceleyin. Kiminin bıyığı var, sakalı var, kiminin saçı yok sakalı var. Tipik örnekler var. Sen bunları getiriyorsan benim üzerime yıkamazsın ey hükümet! Gel bunları çadıra mı alacaksın, yuvaya mı alacaksın nereye alacaksan al. Bunları buraya getirmen, sokakta dilencilik yaptırman, ben bunlara boyun eğmem” şeklinde konuştu.

 CHP’DEN TEKLİF AKP’ Yİ BİTİRMEK İÇİN GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisi’ nden de aday gösterileceği konusunun gündeme geldiğinin hatırlatılması üzerine ise MHP Büyükşehir adayı Aslan şunları söyledi: “CHP’ nin akil adamları Dediler ki bu AKP karşısında ancak sen olursan bizim kazanma şansımız olur. Yani bana bu teklifi getiren adamları istediğiniz zaman buraya da getirebilirim.

Ben CHP’li olmam. Ben sizinle ittifak yaparım, AKP için. Tamam dediler. Hiç ne genel merkeze ayak basmışım, ne genel merkezden bir Allah’ın kuluyla görüşmüşüm, ne müracaatım var. Ne kaydım var. Son 10 gün Ankara’da gördüm ki ok yaydan çıkmış. Hesaplar kitaplar.. 5 gün 6 gün önce bıraktım ve çektim gittim.

Milliyetçi Hareket Partisi’ne niye girdim? Duygu ve düşüncelerim zaten orada. Bir tatsız olay yaşadık onu şimdi burada hatırlatmaya gerek yok. Genel merkezden sayın genel başkanım beni çağırdı. O benim için yetti ve ben Milliyetçi Hareket Partisine döndüm ve orada çalışmaya başlıyorum. Ben ne Hrant Dink’in düşmanıyım, ne de Muhammed el Zahir’in ahpabıyım. “dedibbmhp

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Ahmet İmer
    15 Ocak 2014 08:33

    Şu Siyaset ne menem bir şeyki daha düne kadar yanındaki için DEĞNEKÇİ” diyordu şimdi aynı saftalar

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: