MHP Kahvaltısında Gündem İskenderun Belediyesi

MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, Kadın Kolları Başkanı Emel Sönmez ve MHP meclis üyeleri basın ile  kahvaltıda bir araya geldiler.

Basın ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi adına konuşma yapan MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, “3. Yılına giren İskenderun Belediyesi yönetiminin geride kalan sürede gözle görülür ciddi bir icraat yapmadığını üzülerek belirtmek isteriz. Bizim için İskenderun’un ve halkının hizmet almasıdır. Ancak gelinen noktada lafla siyaset yapan bir yerel iktidar  anlayışının hakim olduğunu görüyoruz. Feyezan kanalını hükümet, sahil camiini hayırsever yaparken kendilerine mal etmelerini tabiî ki eleştiririz.  Seçim sözlerinin takipçisi olmak bizim görevimizdir. Bu görevimizi yerine getirmeye ve halkımızın her kuruş hakkını korumaya MHP olarak devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

MHP Grup Başkanı Dt. Emir Selim Yazar da yaptığı konuşmada “Bizim kişilerle bir polemiğe girme amacımız yoktur. Tek hedefimiz İskenderun menfaatlerine öncelik verilmesidir. Muhalefet görevimizi belediye meclis çatısı altında yaparken kentin kazanımlarına her zaman destek vermekle birlikte meclis oturumlarının canlı yayınlanması, engelliler biriminin faaliyete geçirilmesi, Mete Aslan isminin yeniden bulvara kazandırılması gibi konuların takipçisi olacağız. ” açıklamasında bulundu.

MHP Meclis Üyelerinden Osman Çolak ise İskenderun’ da eski Beldelerde oturanların özellikle sıkıntılar yaşadığına değinirken Denizciler’de nüfus dairesi şubesinin hizmete girmesi, ihtiyacı duyulan sokak ve caddelere asfalt yapılması MHP olarak bizim çabalarımızla gerçekleşmiştir” diye konuştu.

MHP Meclis Üyesi İbrahim Yavuz ise sosyal medya ağırlıklı muhalefet yapıldığı eleştirilerine karşılık verdiği yanıtta, “Biz bütün iddialarımızı önce mecliste dile getiriyoruz. Çözüm noktasında söz almamıza rağmen yerine getirilmeyince sosyal medya yoluyla paylaşıyoruz. Yeri geldiği zaman basınla paylaşıyoruz. O da olmazsa gerekirse duvarlara yazarak kentin beklentilerinin yerine getirilmesini sağlamaya çalışıyoruz. İhalelerde ve bir takım işlerde sıkıntıların olduğunu biliyoruz. Bazılarını zaten yargıya taşımış durumdayız. Denetleme komisyonuna taşınacak olan ve herkesin çok şaşıracağı bu yanlışları kamuoyu ile önümüzdeki süreçte paylaşacağız” diyerek basının desteğini beklediklerini ifade etti.