10 Şubat 2016 Çarsamba
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
    15,4°C
7 Eylül 12:59
Yorum Yok
182
METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

İskenderun’da geçtiğimiz üç dönemde Belediye Başkanlığı yapan Mete Aslan yaklaşan yerel seçimler öncesi  basın mensupları ile bir araya geldi.  İskenderun’un yerel gündemi ve seçimler konusunda açıklamalarda bulundu. İskenderun Basını ile bir araya gelmeyi arzu ettiğini ifade eden Aslan, kentin alt yapı ve imar konularında eleştirilerde bulundu.

Basın mensuplarının ısrarla aday mısınız sorusuna ise Mete Aslan, henüz adaylık için bir açıklama yapamayacağını belirterek, “Diğer siyasi parti temsilcileri ziyaretime geldiler, ancak hiçbir partiye aday adaylığı için her hangi bir söz vermedim Önemli olan bu seçimlerde halkın istediği bir adayın kazanmasıdır” dedi.

MHP’DEN TEKLİF ALDIĞIM DOĞRUDUR

 MHP’den büyükşehir aday adaylığı için teklif yapıldığı doğrudur, kabul etmedim. Acele etmemi gerektirecek bir durum yok. 31 Aralık’a kadar olan zamanı kullanmak istiyorum.” Diye konuştu ve Büyük Birlik Partisi’ne nezaket ziyaretinde bulunmak üzere basın toplantısını sonlandırdı.

ALTYAPI 31 YILLIK PROJEDİR

 Altyapı projesi 1982 yılında hazırlandı ama benim dönemimde reddedildi. Çünkü resmi makamlara danıştıktan sonra projenin uygun olmadığını tesbit ettim. Bizim için ayrıca “TEDAŞ’a altyapı izni vermedi” dediler. Bu da doğru değildir. Biz çok kez gelin yapın ama asfalt maliyetini karşılamak şartıyla dedik. Oralı olmadılar. Bir keresinde gelip yapalım dediler bu kez maliyete yanaşmadılar.

İFTİRA ATANLAR NEREDE?

 15 Sene bu kenti yönettim, benden öncekileri eleştirmedim. Ama biz eleştiri altındayız. Belki muhalif olmamızdan dolayı görev süresince hizmette eksiklerimiz oldu, yanlışlarımız oldu. Ancak yinede çok şehirde görülmeyecek hizmetlerin altına imza attık. Yeri geldi sert üslubumuzla eleştirildik, yeri geldi yolsuzluk dedikodusu çıkardılar. Ama gördüğünüz gibi İskenderun’dan kopmadım, burada yaşıyorum. Verilmeyecek hesabım yok. Samandağlı olduğumu hiçbir zaman inkar etmedim. Bununla hep gurur duydum. Ama İskenderun bizim için üzerinde yaşadığımız bir sevdadır.

METE ASLAN BULVARI’NIN İSMİ NEDEN DEĞİŞTİ?

 Demokrasilerde nöbet değişimi vardır. Biz de son seçimden sonra makamı bizden sonra gelen arkadaşlara medenice teslim ettik. Ancak yapılan ilk icraat Mete Aslan Bulvarı’nın ismini değiştirmek oldu. Aradan geçen zamana bakıldığında zaten başka icraat göremedik, çünkü her yapılan icraatın altında bizim dönemde hazırlanan projeler var.

 İSKENDERUN LİMANINDA İSKENDERUN’A İHANET VAR!

 Mete Aslan toplantı sonunda İskenderun Limanı’nda vinçlerin sarı lacivertli olmasını gündeme taşıyan Vatan Gazetesi’ne de teşekkür ederk, “Bu düpedüz kente ihanettir. İskenderun’un renkleri bellidir. Dayatma ile bu kente hizmet veremezsiniz” diyerek liman yatırımını eleştirdi.meteas

 

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

ŞEHİDİN VAR HATAY

Şehit Cenazesi Bugün Saat 13:00′ da Gültepe mahallesi 393 sokak’ ta ailesinin evinden Kırıkhan’ a götürlecektir. Eşi 4 aylık hamile olan şehit... Devamı..

Aykome Yetkilileri Belen İçin Toplandı

Belen’de tarih, çevre, doğa ve peyzaj gözetilecek Geleceğimize temiz bir çevre bırakmak istediğini belirten Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, 2016’da Belen’in doğal yapısını koruyacak... Devamı..

Ergündüz’ün Gündemi Sarsan Yazısı

Her dönem görmekte olduğumuz siyaset simsarları yeniden iş başına geçmeye başladı. Seçim zamanında hiç ortada görünmeyen, seçimin bitmesi ile ortaya çıkan bu... Devamı..

Levent Duman’dan Veryansın

Ak Parti İskenderun Meclis Üyesi Levent Duman sessizliğini bozdu. Ak Parti Meclis Üyesi Levent Duman hakkında çıkan haberlere sosyal hesabından açıklama yaparak... Devamı..

Flaş Flaş: Türkiye Doğalgaz Anlaşması Tamam

Botaş ile Katar petrol arasında imzalar atıldı. Rusya ile yaşanılan krizden sonra özellikle Türkiye’ de kış aylarının başında doğal gaz sıkıntısı gündemdeydi.... Devamı..

Türkiye Rus uçağını düşürdü

SURİYE sınırından gelen son dakika haberlere göre bir savaş uçağı düşürüldü. TSK askeri kaynaklarına göre savaş uçağı 5 dakika içinde 10 kez... Devamı..

Türkiye’nin En Büyük Uyuşturucu Baskını

İçişleri Bakanlığınca, Hatay’da düzenlenen 2 ayrı operasyonda, 10 milyon 926 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. İçişleri Bakanlığınca, Hatay’da düzenlenen 2 ayrı... Devamı..

Ahmet Demirtaş’tan Basına Yemek

Ankara’ da her sene düzenlenen “Hatay Günleri” tanıtım fuarı hem Ankaralı hemde Ankara’ da yaşayan Hataylıları buluşturdu. Vatandaşların yanı sıra hem iş... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: