30 Haziran 2016 Perşembe
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
    29,4°C
7 Eylül 12:59
Yorum Yok
227
METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

İskenderun’da geçtiğimiz üç dönemde Belediye Başkanlığı yapan Mete Aslan yaklaşan yerel seçimler öncesi  basın mensupları ile bir araya geldi.  İskenderun’un yerel gündemi ve seçimler konusunda açıklamalarda bulundu. İskenderun Basını ile bir araya gelmeyi arzu ettiğini ifade eden Aslan, kentin alt yapı ve imar konularında eleştirilerde bulundu.

Basın mensuplarının ısrarla aday mısınız sorusuna ise Mete Aslan, henüz adaylık için bir açıklama yapamayacağını belirterek, “Diğer siyasi parti temsilcileri ziyaretime geldiler, ancak hiçbir partiye aday adaylığı için her hangi bir söz vermedim Önemli olan bu seçimlerde halkın istediği bir adayın kazanmasıdır” dedi.

MHP’DEN TEKLİF ALDIĞIM DOĞRUDUR

 MHP’den büyükşehir aday adaylığı için teklif yapıldığı doğrudur, kabul etmedim. Acele etmemi gerektirecek bir durum yok. 31 Aralık’a kadar olan zamanı kullanmak istiyorum.” Diye konuştu ve Büyük Birlik Partisi’ne nezaket ziyaretinde bulunmak üzere basın toplantısını sonlandırdı.

ALTYAPI 31 YILLIK PROJEDİR

 Altyapı projesi 1982 yılında hazırlandı ama benim dönemimde reddedildi. Çünkü resmi makamlara danıştıktan sonra projenin uygun olmadığını tesbit ettim. Bizim için ayrıca “TEDAŞ’a altyapı izni vermedi” dediler. Bu da doğru değildir. Biz çok kez gelin yapın ama asfalt maliyetini karşılamak şartıyla dedik. Oralı olmadılar. Bir keresinde gelip yapalım dediler bu kez maliyete yanaşmadılar.

İFTİRA ATANLAR NEREDE?

 15 Sene bu kenti yönettim, benden öncekileri eleştirmedim. Ama biz eleştiri altındayız. Belki muhalif olmamızdan dolayı görev süresince hizmette eksiklerimiz oldu, yanlışlarımız oldu. Ancak yinede çok şehirde görülmeyecek hizmetlerin altına imza attık. Yeri geldi sert üslubumuzla eleştirildik, yeri geldi yolsuzluk dedikodusu çıkardılar. Ama gördüğünüz gibi İskenderun’dan kopmadım, burada yaşıyorum. Verilmeyecek hesabım yok. Samandağlı olduğumu hiçbir zaman inkar etmedim. Bununla hep gurur duydum. Ama İskenderun bizim için üzerinde yaşadığımız bir sevdadır.

METE ASLAN BULVARI’NIN İSMİ NEDEN DEĞİŞTİ?

 Demokrasilerde nöbet değişimi vardır. Biz de son seçimden sonra makamı bizden sonra gelen arkadaşlara medenice teslim ettik. Ancak yapılan ilk icraat Mete Aslan Bulvarı’nın ismini değiştirmek oldu. Aradan geçen zamana bakıldığında zaten başka icraat göremedik, çünkü her yapılan icraatın altında bizim dönemde hazırlanan projeler var.

 İSKENDERUN LİMANINDA İSKENDERUN’A İHANET VAR!

 Mete Aslan toplantı sonunda İskenderun Limanı’nda vinçlerin sarı lacivertli olmasını gündeme taşıyan Vatan Gazetesi’ne de teşekkür ederk, “Bu düpedüz kente ihanettir. İskenderun’un renkleri bellidir. Dayatma ile bu kente hizmet veremezsiniz” diyerek liman yatırımını eleştirdi.meteas

 

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

İSTE’ DE AKADEMİK YIL KAPANIŞI YAPILDI

İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NİN (İSTE) “2015–2016 AKADEMİK YILI” KAPANIŞ TÖRENİ COŞKU İÇİNDE YAPILDI İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 2015–2016 Eğitim-Öğretim Yılı Kapanış Töreni Hatay Vali Yardımcısı Hasan... Devamı..

Gelişim Hastanesi’ne Plaket

Hatay Halk Sağlığı Müdürü’nden Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’ne teşekkür ziyareti HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN GELİŞİM’E PLAKET Hatay Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu... Devamı..

Flaş! İşte O İsimler

İskenderun 5 Temmuz Okulu Öğrenci ve Velilerin  Osmaniye’ ye düzenledikleri gezi dönüşünde meydana gelen kazada 14 kişi yaşamını yitirirken 4′ ü ağır... Devamı..

FLAŞ! ISKENDERUN YOLUNDA KAZA

14 ölü 26 Yaralı! İskenderun 5 Temmuz Okulu öğretmen, öğrenci ve velilerin kendi aralarında düzenledikleri gezi trafik kazasıyla sonuçlandı. Okul öğretmenlerinden Ahmet Cebeci... Devamı..

Belen’ de Fotoğraf Etkinliği

BELEN’İN TARİHİ, DOĞAL GÜZELLİKLERİ VE ZENGİNLİKLERİ KONULU FOTOĞRAF ETKİNLİĞİ Belen Belediyesi ve İskenderun Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin işbirliği ile “BELEN’İN TARİHİ, DOĞAL GÜZELLİKLERİ... Devamı..

Yarından İtibaren Dikkat Edin…

Türkiye Haziran ayının ilk haftasında sıcak günler geçirecek. Hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde 4 ila 6 derece artacak. Yeni haftada bulutlu... Devamı..

Büyükşehir Gazetesi’nden Önemli İdda!

Haberimize konu olan İskenderun sahili güzergahı üzerine belgeli açıklamalarda bulunan Büyükşehir Gazetesi Işık Şener İmar Planı ile gerçekte inşa edilmiş plan çok... Devamı..

Mavi Çocuk Akademisinden KonserANS

Mavi çocuk Akademisi ve Ünipa işbirliği ile gerçekleştiren Onur EROL ile KonserANS okul öncesi öğretmenlerini büyüledi..  Orf ve Beden Perküsyon Eğitimi veren... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: