30 Ağustos 2016 Salı
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
    28°C
7 Eylül 12:59
Yorum Yok
247
METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

İskenderun’da geçtiğimiz üç dönemde Belediye Başkanlığı yapan Mete Aslan yaklaşan yerel seçimler öncesi  basın mensupları ile bir araya geldi.  İskenderun’un yerel gündemi ve seçimler konusunda açıklamalarda bulundu. İskenderun Basını ile bir araya gelmeyi arzu ettiğini ifade eden Aslan, kentin alt yapı ve imar konularında eleştirilerde bulundu.

Basın mensuplarının ısrarla aday mısınız sorusuna ise Mete Aslan, henüz adaylık için bir açıklama yapamayacağını belirterek, “Diğer siyasi parti temsilcileri ziyaretime geldiler, ancak hiçbir partiye aday adaylığı için her hangi bir söz vermedim Önemli olan bu seçimlerde halkın istediği bir adayın kazanmasıdır” dedi.

MHP’DEN TEKLİF ALDIĞIM DOĞRUDUR

 MHP’den büyükşehir aday adaylığı için teklif yapıldığı doğrudur, kabul etmedim. Acele etmemi gerektirecek bir durum yok. 31 Aralık’a kadar olan zamanı kullanmak istiyorum.” Diye konuştu ve Büyük Birlik Partisi’ne nezaket ziyaretinde bulunmak üzere basın toplantısını sonlandırdı.

ALTYAPI 31 YILLIK PROJEDİR

 Altyapı projesi 1982 yılında hazırlandı ama benim dönemimde reddedildi. Çünkü resmi makamlara danıştıktan sonra projenin uygun olmadığını tesbit ettim. Bizim için ayrıca “TEDAŞ’a altyapı izni vermedi” dediler. Bu da doğru değildir. Biz çok kez gelin yapın ama asfalt maliyetini karşılamak şartıyla dedik. Oralı olmadılar. Bir keresinde gelip yapalım dediler bu kez maliyete yanaşmadılar.

İFTİRA ATANLAR NEREDE?

 15 Sene bu kenti yönettim, benden öncekileri eleştirmedim. Ama biz eleştiri altındayız. Belki muhalif olmamızdan dolayı görev süresince hizmette eksiklerimiz oldu, yanlışlarımız oldu. Ancak yinede çok şehirde görülmeyecek hizmetlerin altına imza attık. Yeri geldi sert üslubumuzla eleştirildik, yeri geldi yolsuzluk dedikodusu çıkardılar. Ama gördüğünüz gibi İskenderun’dan kopmadım, burada yaşıyorum. Verilmeyecek hesabım yok. Samandağlı olduğumu hiçbir zaman inkar etmedim. Bununla hep gurur duydum. Ama İskenderun bizim için üzerinde yaşadığımız bir sevdadır.

METE ASLAN BULVARI’NIN İSMİ NEDEN DEĞİŞTİ?

 Demokrasilerde nöbet değişimi vardır. Biz de son seçimden sonra makamı bizden sonra gelen arkadaşlara medenice teslim ettik. Ancak yapılan ilk icraat Mete Aslan Bulvarı’nın ismini değiştirmek oldu. Aradan geçen zamana bakıldığında zaten başka icraat göremedik, çünkü her yapılan icraatın altında bizim dönemde hazırlanan projeler var.

 İSKENDERUN LİMANINDA İSKENDERUN’A İHANET VAR!

 Mete Aslan toplantı sonunda İskenderun Limanı’nda vinçlerin sarı lacivertli olmasını gündeme taşıyan Vatan Gazetesi’ne de teşekkür ederk, “Bu düpedüz kente ihanettir. İskenderun’un renkleri bellidir. Dayatma ile bu kente hizmet veremezsiniz” diyerek liman yatırımını eleştirdi.meteas

 

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Ayhan Bodur’ dan Açıklama

İskenderun Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Bodur 15 Temmuz ve sonrası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Bodur yazılı olarak yaptığı açıklamada “Türkiye... Devamı..

BELEN EMNİYET AMİRİ İNTİHAR ETTİ

Belen Emniyet Müdürlüğünde görevli ilçe Emniyet Amiri Ahmet Beşli, FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alınmak isterken intihar etti. Hatay’ın Belen İlçesi’nde FETÖ’ ye... Devamı..

Adnan Vurucu: FETÖ’ ye Fırsat Vermeyeceğiz

Başkan Vurucu: FETÖ ve dış uzantılarına fırsat vermeyeceğiz Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Memur Sen’e bağlı sendika temsilci ve üyelerinin FETÖ/PDY’nin gerçekleştirmek istediği... Devamı..

İskenderunspor’ dan Lütfü Savaş’ a Ziyaret

İSKENDERUNSPOR KULÜBÜ’NDEN BAŞKAN SAVAŞ’A ZİYARET İskenderunspor Kulübü Başkanı Ayhan Bölükbaşı ve kulüp yönetimi, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı HATMEK’teki çalışma... Devamı..

Seyfi Dingil: Fetö’nün Kökünü Kazımamız Lazım

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: FETÖNÜN KÖKÜNÜ KAZIMAMIZ LAZIM İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “millet olarak FETÖ’nün kökünü kazımamız lazım” dedi. Başkan Seyfi Dingil, belediye... Devamı..

Gregory Van Der Wiel Hatay Yemeklerini Beğendi

Fenerbahçeli Futbolcu Hatay Yemeklerini Beğendi Fenerbahçe’nin yeni transferi Gregory van der Wiel ile sevgilisi Rose Bertram, geçtiğimiz akşam oynanan Fenerbahçe-Monaco maçının hemen... Devamı..

Culha: Demokrasi ve Cumhuriyet Payidardır

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, farklı dinlerin bir arada ellerini demokrasi şehitleri için semaya açtığı gecede net bir mesaj verdi: “Demokrasi ve Cumhuriyet bu... Devamı..

Belen Belediyesi’nden Muhteşem İftar

Belen Belediyesi’nin organize ettiği “İFTARDAN SAHURA RAMAZAN ÖZEL PROGRAMI” 2 TEMMUZ Cumartesi günü muhteşem bir organizasyon ile Belen Atatürk Parkında gerçekleşti. Sevilen... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: