19 Kasım 2017 Pazar
    Hava durumu güncelleniyor...
7 Eylül 12:59
Yorum Yok
351
METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

İskenderun’da geçtiğimiz üç dönemde Belediye Başkanlığı yapan Mete Aslan yaklaşan yerel seçimler öncesi  basın mensupları ile bir araya geldi.  İskenderun’un yerel gündemi ve seçimler konusunda açıklamalarda bulundu. İskenderun Basını ile bir araya gelmeyi arzu ettiğini ifade eden Aslan, kentin alt yapı ve imar konularında eleştirilerde bulundu.

Basın mensuplarının ısrarla aday mısınız sorusuna ise Mete Aslan, henüz adaylık için bir açıklama yapamayacağını belirterek, “Diğer siyasi parti temsilcileri ziyaretime geldiler, ancak hiçbir partiye aday adaylığı için her hangi bir söz vermedim Önemli olan bu seçimlerde halkın istediği bir adayın kazanmasıdır” dedi.

MHP’DEN TEKLİF ALDIĞIM DOĞRUDUR

 MHP’den büyükşehir aday adaylığı için teklif yapıldığı doğrudur, kabul etmedim. Acele etmemi gerektirecek bir durum yok. 31 Aralık’a kadar olan zamanı kullanmak istiyorum.” Diye konuştu ve Büyük Birlik Partisi’ne nezaket ziyaretinde bulunmak üzere basın toplantısını sonlandırdı.

ALTYAPI 31 YILLIK PROJEDİR

 Altyapı projesi 1982 yılında hazırlandı ama benim dönemimde reddedildi. Çünkü resmi makamlara danıştıktan sonra projenin uygun olmadığını tesbit ettim. Bizim için ayrıca “TEDAŞ’a altyapı izni vermedi” dediler. Bu da doğru değildir. Biz çok kez gelin yapın ama asfalt maliyetini karşılamak şartıyla dedik. Oralı olmadılar. Bir keresinde gelip yapalım dediler bu kez maliyete yanaşmadılar.

İFTİRA ATANLAR NEREDE?

 15 Sene bu kenti yönettim, benden öncekileri eleştirmedim. Ama biz eleştiri altındayız. Belki muhalif olmamızdan dolayı görev süresince hizmette eksiklerimiz oldu, yanlışlarımız oldu. Ancak yinede çok şehirde görülmeyecek hizmetlerin altına imza attık. Yeri geldi sert üslubumuzla eleştirildik, yeri geldi yolsuzluk dedikodusu çıkardılar. Ama gördüğünüz gibi İskenderun’dan kopmadım, burada yaşıyorum. Verilmeyecek hesabım yok. Samandağlı olduğumu hiçbir zaman inkar etmedim. Bununla hep gurur duydum. Ama İskenderun bizim için üzerinde yaşadığımız bir sevdadır.

METE ASLAN BULVARI’NIN İSMİ NEDEN DEĞİŞTİ?

 Demokrasilerde nöbet değişimi vardır. Biz de son seçimden sonra makamı bizden sonra gelen arkadaşlara medenice teslim ettik. Ancak yapılan ilk icraat Mete Aslan Bulvarı’nın ismini değiştirmek oldu. Aradan geçen zamana bakıldığında zaten başka icraat göremedik, çünkü her yapılan icraatın altında bizim dönemde hazırlanan projeler var.

 İSKENDERUN LİMANINDA İSKENDERUN’A İHANET VAR!

 Mete Aslan toplantı sonunda İskenderun Limanı’nda vinçlerin sarı lacivertli olmasını gündeme taşıyan Vatan Gazetesi’ne de teşekkür ederk, “Bu düpedüz kente ihanettir. İskenderun’un renkleri bellidir. Dayatma ile bu kente hizmet veremezsiniz” diyerek liman yatırımını eleştirdi.meteas

 

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Işık Şener’den Belediye ve Spor

İskenderun Seyfi Dingil başkanlığında spora ve sporcuya olan desteğini takdir etmek gerekiyor. Mesela Belediye bünyesine bağlı futbol takımı iddialı. Geçtiğimiz yıl milli... Devamı..

İskenderunlu Sporcu Balkan Şampiyonu

BALKAN ŞAMPİYONU SPORCUDAN BAŞKAN SEYFİ DİNGİL’E ZİYARET İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, spora ve sporcuya her zaman destek olmaya devam edeceklerini belirtti. ... Devamı..

İTSO’ da Uygulamalı Analiz Semineri

İTSO ile Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası işbirliğiyle düzenlenen ‘Uygulamalı Analiz’ konulu seminer yoğun ilgi gördü İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası... Devamı..

Nazım Culha Net Konuştu

“Şehri Makyajlamıyoruz, Hizmet Yapıyoruz” Arsuz’un bir ucunu diğer ucuna bağlayacak olan mahalleler arası bağlantı yolu çalışmalarını yerinde inceleyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım... Devamı..

Belen’ e Güzel Proje

Şehitler Abidesi Sosyal Tesisinde Yapım Çalışmalarında Sona Gelindi BELEN’ E YENİ ÇEHRE Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Belen İlçesinde kalıcı çalışmalara imza... Devamı..

İl Sağlık Müdürü Sabahattin Yılmaz

OHAL kapsamında çıkartılan yeni KHK ile Halk Sağlığı Kurumu ve Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlıkları yürürlükten kaldırılarak, ‘genel müdürlük’ olarak düzenlenmişti. Hatay İl... Devamı..

İskenderun’ da Yıkanmayan Cadde Kalmayacak

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: CADDE VE KALDIRIM YIKAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, cadde ve kaldırım yıkama çalışmalarının... Devamı..

Yükseliş Koleji’nden Kitap Çeki

Yükseliş Koleji’nden İSTE öğrencilerine kitap çeki! Yükseliş Koleji, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencilerine “1. İskenderun Kitap Fuarı’nda” kullanılmak üzere hediye çeki dağıttı.... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: