01 Aralık 2015 Salı
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
    13,4°C
7 Eylül 12:59
Yorum Yok
152
METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

İskenderun’da geçtiğimiz üç dönemde Belediye Başkanlığı yapan Mete Aslan yaklaşan yerel seçimler öncesi  basın mensupları ile bir araya geldi.  İskenderun’un yerel gündemi ve seçimler konusunda açıklamalarda bulundu. İskenderun Basını ile bir araya gelmeyi arzu ettiğini ifade eden Aslan, kentin alt yapı ve imar konularında eleştirilerde bulundu.

Basın mensuplarının ısrarla aday mısınız sorusuna ise Mete Aslan, henüz adaylık için bir açıklama yapamayacağını belirterek, “Diğer siyasi parti temsilcileri ziyaretime geldiler, ancak hiçbir partiye aday adaylığı için her hangi bir söz vermedim Önemli olan bu seçimlerde halkın istediği bir adayın kazanmasıdır” dedi.

MHP’DEN TEKLİF ALDIĞIM DOĞRUDUR

 MHP’den büyükşehir aday adaylığı için teklif yapıldığı doğrudur, kabul etmedim. Acele etmemi gerektirecek bir durum yok. 31 Aralık’a kadar olan zamanı kullanmak istiyorum.” Diye konuştu ve Büyük Birlik Partisi’ne nezaket ziyaretinde bulunmak üzere basın toplantısını sonlandırdı.

ALTYAPI 31 YILLIK PROJEDİR

 Altyapı projesi 1982 yılında hazırlandı ama benim dönemimde reddedildi. Çünkü resmi makamlara danıştıktan sonra projenin uygun olmadığını tesbit ettim. Bizim için ayrıca “TEDAŞ’a altyapı izni vermedi” dediler. Bu da doğru değildir. Biz çok kez gelin yapın ama asfalt maliyetini karşılamak şartıyla dedik. Oralı olmadılar. Bir keresinde gelip yapalım dediler bu kez maliyete yanaşmadılar.

İFTİRA ATANLAR NEREDE?

 15 Sene bu kenti yönettim, benden öncekileri eleştirmedim. Ama biz eleştiri altındayız. Belki muhalif olmamızdan dolayı görev süresince hizmette eksiklerimiz oldu, yanlışlarımız oldu. Ancak yinede çok şehirde görülmeyecek hizmetlerin altına imza attık. Yeri geldi sert üslubumuzla eleştirildik, yeri geldi yolsuzluk dedikodusu çıkardılar. Ama gördüğünüz gibi İskenderun’dan kopmadım, burada yaşıyorum. Verilmeyecek hesabım yok. Samandağlı olduğumu hiçbir zaman inkar etmedim. Bununla hep gurur duydum. Ama İskenderun bizim için üzerinde yaşadığımız bir sevdadır.

METE ASLAN BULVARI’NIN İSMİ NEDEN DEĞİŞTİ?

 Demokrasilerde nöbet değişimi vardır. Biz de son seçimden sonra makamı bizden sonra gelen arkadaşlara medenice teslim ettik. Ancak yapılan ilk icraat Mete Aslan Bulvarı’nın ismini değiştirmek oldu. Aradan geçen zamana bakıldığında zaten başka icraat göremedik, çünkü her yapılan icraatın altında bizim dönemde hazırlanan projeler var.

 İSKENDERUN LİMANINDA İSKENDERUN’A İHANET VAR!

 Mete Aslan toplantı sonunda İskenderun Limanı’nda vinçlerin sarı lacivertli olmasını gündeme taşıyan Vatan Gazetesi’ne de teşekkür ederk, “Bu düpedüz kente ihanettir. İskenderun’un renkleri bellidir. Dayatma ile bu kente hizmet veremezsiniz” diyerek liman yatırımını eleştirdi.meteas

 

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Türkiye Rus uçağını düşürdü

SURİYE sınırından gelen son dakika haberlere göre bir savaş uçağı düşürüldü. TSK askeri kaynaklarına göre savaş uçağı 5 dakika içinde 10 kez... Devamı..

Türkiye’nin En Büyük Uyuşturucu Baskını

İçişleri Bakanlığınca, Hatay’da düzenlenen 2 ayrı operasyonda, 10 milyon 926 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. İçişleri Bakanlığınca, Hatay’da düzenlenen 2 ayrı... Devamı..

Ahmet Demirtaş’tan Basına Yemek

Ankara’ da her sene düzenlenen “Hatay Günleri” tanıtım fuarı hem Ankaralı hemde Ankara’ da yaşayan Hataylıları buluşturdu. Vatandaşların yanı sıra hem iş... Devamı..

İskenderun’da TOKİ Heyecanı

İskenderun Belediyesi Başkanı Seyfi Dingil İskenderunlu vatandaşlara müjde. İskenderun uzun yıllardır çözüme kavuşmayan TOKİ meselesinde mutlu sona ulaştı. İskenderun belediye binası önünde... Devamı..

AB Eski Bakanı Bozkır’dan Hatay Çıkartması

Avrupa Birliği eski Bakanı Volkan Bozkır, Hatay ziyareti kapsamında İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasını da ziyaret etti. İTSO’da sanayici iş adamları, sivil... Devamı..

Son Dakika: Dörtyol’da Şehit Var

Erzurum’un Şenkaya İlçesi’nde PKK’lı hain teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu. Şehitler, Erzurum Hava Meydan Komutanlığı’nda düzenlenen cenaze... Devamı..

Karasayar Gazeteciler ile Kahvaltıda Buluştu

26. Dönem Ak Parti Milletvekili Adayı Orhan Karasayar seçim çalışmaları kapsamında İskenderun’da Basın ile bir araya geldi. Basın ile düzenlediği kahvaltı programında... Devamı..

Meme Kanserine Karşı Farkındalık Yürüyüşü

1-31 EKİM MEME KANSERİ BİLİNÇLENDİRME VE FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ Bilindiği üzere Meme Kanseri ülkemizde ve dünyada en çok görülen kanser türleri arasında yer... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: