26 Eylül 2017 Salı
    Hava durumu güncelleniyor...
7 Eylül 12:59
Yorum Yok
342
METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

İskenderun’da geçtiğimiz üç dönemde Belediye Başkanlığı yapan Mete Aslan yaklaşan yerel seçimler öncesi  basın mensupları ile bir araya geldi.  İskenderun’un yerel gündemi ve seçimler konusunda açıklamalarda bulundu. İskenderun Basını ile bir araya gelmeyi arzu ettiğini ifade eden Aslan, kentin alt yapı ve imar konularında eleştirilerde bulundu.

Basın mensuplarının ısrarla aday mısınız sorusuna ise Mete Aslan, henüz adaylık için bir açıklama yapamayacağını belirterek, “Diğer siyasi parti temsilcileri ziyaretime geldiler, ancak hiçbir partiye aday adaylığı için her hangi bir söz vermedim Önemli olan bu seçimlerde halkın istediği bir adayın kazanmasıdır” dedi.

MHP’DEN TEKLİF ALDIĞIM DOĞRUDUR

 MHP’den büyükşehir aday adaylığı için teklif yapıldığı doğrudur, kabul etmedim. Acele etmemi gerektirecek bir durum yok. 31 Aralık’a kadar olan zamanı kullanmak istiyorum.” Diye konuştu ve Büyük Birlik Partisi’ne nezaket ziyaretinde bulunmak üzere basın toplantısını sonlandırdı.

ALTYAPI 31 YILLIK PROJEDİR

 Altyapı projesi 1982 yılında hazırlandı ama benim dönemimde reddedildi. Çünkü resmi makamlara danıştıktan sonra projenin uygun olmadığını tesbit ettim. Bizim için ayrıca “TEDAŞ’a altyapı izni vermedi” dediler. Bu da doğru değildir. Biz çok kez gelin yapın ama asfalt maliyetini karşılamak şartıyla dedik. Oralı olmadılar. Bir keresinde gelip yapalım dediler bu kez maliyete yanaşmadılar.

İFTİRA ATANLAR NEREDE?

 15 Sene bu kenti yönettim, benden öncekileri eleştirmedim. Ama biz eleştiri altındayız. Belki muhalif olmamızdan dolayı görev süresince hizmette eksiklerimiz oldu, yanlışlarımız oldu. Ancak yinede çok şehirde görülmeyecek hizmetlerin altına imza attık. Yeri geldi sert üslubumuzla eleştirildik, yeri geldi yolsuzluk dedikodusu çıkardılar. Ama gördüğünüz gibi İskenderun’dan kopmadım, burada yaşıyorum. Verilmeyecek hesabım yok. Samandağlı olduğumu hiçbir zaman inkar etmedim. Bununla hep gurur duydum. Ama İskenderun bizim için üzerinde yaşadığımız bir sevdadır.

METE ASLAN BULVARI’NIN İSMİ NEDEN DEĞİŞTİ?

 Demokrasilerde nöbet değişimi vardır. Biz de son seçimden sonra makamı bizden sonra gelen arkadaşlara medenice teslim ettik. Ancak yapılan ilk icraat Mete Aslan Bulvarı’nın ismini değiştirmek oldu. Aradan geçen zamana bakıldığında zaten başka icraat göremedik, çünkü her yapılan icraatın altında bizim dönemde hazırlanan projeler var.

 İSKENDERUN LİMANINDA İSKENDERUN’A İHANET VAR!

 Mete Aslan toplantı sonunda İskenderun Limanı’nda vinçlerin sarı lacivertli olmasını gündeme taşıyan Vatan Gazetesi’ne de teşekkür ederk, “Bu düpedüz kente ihanettir. İskenderun’un renkleri bellidir. Dayatma ile bu kente hizmet veremezsiniz” diyerek liman yatırımını eleştirdi.meteas

 

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Dr. Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu Damgasını Vurdu Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu Anaokulu yeni eğitim yılına muhteşem girişle öğrencilerine “HOŞGELDİN” dedi Uzun Yıllar... Devamı..

Belen’ de Karga Avına 746TL Ceza

Belen’ de kaçak av yapan bir kişi Cezaya Çarptırıldı Belen Atik Devlet Avlağı sınırları içinde belgesi olmadan av yapan bir kişiye 746... Devamı..

Kimyeci’den Bağımlılığa Karşı Dikkat Çekti

BAŞKAN KİMYECİ, EĞİTİM VE OKUMA SALONU’NDA İNTERNET VE MADDE BAĞIMLILIĞI KONUSUNDA DÜZENLENEN SEMİNERE KATILDI             Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi... Devamı..

NACİYE SUNA OKTAY TEKİN ANAOKULU FARKI İskenderun Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu, kaliteli eğitim ve öğretim adına başarılara imza atmaya devam ediyor.... Devamı..

İskenderun’ da Engelsiz Gece

DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNE TAM DESTEK İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in eşi ve Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil, engellilerin topluma kazandırılması... Devamı..

Tıkanan Kanallar Açılıyor

TIKANAN AÇIK KANALLAR ISLAH EDİLİYOR Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), açık yağmursuyu kanallarının ıslah yapılarak oluşan su... Devamı..

Işık Şener’ in Kaleminden “Bal Yapmayanlar”

Kentimiz öylesine kötü durumdaki ne Adana ne Antakya’ istikametinden gelenler doğru düzgün yol gidebiliyor ne de o yolu mecbur kullanması gereken kentimiz... Devamı..

Arsuz Çeyrek Finalde

Arsuz Belediyesi Plaj Futbolunda çeyrek finalde adını yazdırdı. Alanya’a gerçekleşen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Plaj Futbol Ligi Türkiye Şampiyonası’nda Hatayı temsil eden... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: