24 Şubat 2017 Cuma
    Hava durumu güncelleniyor...
7 Eylül 12:59
Yorum Yok
304
METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

İskenderun’da geçtiğimiz üç dönemde Belediye Başkanlığı yapan Mete Aslan yaklaşan yerel seçimler öncesi  basın mensupları ile bir araya geldi.  İskenderun’un yerel gündemi ve seçimler konusunda açıklamalarda bulundu. İskenderun Basını ile bir araya gelmeyi arzu ettiğini ifade eden Aslan, kentin alt yapı ve imar konularında eleştirilerde bulundu.

Basın mensuplarının ısrarla aday mısınız sorusuna ise Mete Aslan, henüz adaylık için bir açıklama yapamayacağını belirterek, “Diğer siyasi parti temsilcileri ziyaretime geldiler, ancak hiçbir partiye aday adaylığı için her hangi bir söz vermedim Önemli olan bu seçimlerde halkın istediği bir adayın kazanmasıdır” dedi.

MHP’DEN TEKLİF ALDIĞIM DOĞRUDUR

 MHP’den büyükşehir aday adaylığı için teklif yapıldığı doğrudur, kabul etmedim. Acele etmemi gerektirecek bir durum yok. 31 Aralık’a kadar olan zamanı kullanmak istiyorum.” Diye konuştu ve Büyük Birlik Partisi’ne nezaket ziyaretinde bulunmak üzere basın toplantısını sonlandırdı.

ALTYAPI 31 YILLIK PROJEDİR

 Altyapı projesi 1982 yılında hazırlandı ama benim dönemimde reddedildi. Çünkü resmi makamlara danıştıktan sonra projenin uygun olmadığını tesbit ettim. Bizim için ayrıca “TEDAŞ’a altyapı izni vermedi” dediler. Bu da doğru değildir. Biz çok kez gelin yapın ama asfalt maliyetini karşılamak şartıyla dedik. Oralı olmadılar. Bir keresinde gelip yapalım dediler bu kez maliyete yanaşmadılar.

İFTİRA ATANLAR NEREDE?

 15 Sene bu kenti yönettim, benden öncekileri eleştirmedim. Ama biz eleştiri altındayız. Belki muhalif olmamızdan dolayı görev süresince hizmette eksiklerimiz oldu, yanlışlarımız oldu. Ancak yinede çok şehirde görülmeyecek hizmetlerin altına imza attık. Yeri geldi sert üslubumuzla eleştirildik, yeri geldi yolsuzluk dedikodusu çıkardılar. Ama gördüğünüz gibi İskenderun’dan kopmadım, burada yaşıyorum. Verilmeyecek hesabım yok. Samandağlı olduğumu hiçbir zaman inkar etmedim. Bununla hep gurur duydum. Ama İskenderun bizim için üzerinde yaşadığımız bir sevdadır.

METE ASLAN BULVARI’NIN İSMİ NEDEN DEĞİŞTİ?

 Demokrasilerde nöbet değişimi vardır. Biz de son seçimden sonra makamı bizden sonra gelen arkadaşlara medenice teslim ettik. Ancak yapılan ilk icraat Mete Aslan Bulvarı’nın ismini değiştirmek oldu. Aradan geçen zamana bakıldığında zaten başka icraat göremedik, çünkü her yapılan icraatın altında bizim dönemde hazırlanan projeler var.

 İSKENDERUN LİMANINDA İSKENDERUN’A İHANET VAR!

 Mete Aslan toplantı sonunda İskenderun Limanı’nda vinçlerin sarı lacivertli olmasını gündeme taşıyan Vatan Gazetesi’ne de teşekkür ederk, “Bu düpedüz kente ihanettir. İskenderun’un renkleri bellidir. Dayatma ile bu kente hizmet veremezsiniz” diyerek liman yatırımını eleştirdi.meteas

 

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Mavi Akademi’de Erken Kayıt Avantaji

Mavi Çocuk Akademisinden Erken Kayıt Dönemi Başladı. Hatay’ ın en büyük ve kapsamlı Özel Çocuk Anaokulu Mavi Akademisi erken kayıt avantajını kaçırmayın. ... Devamı..

Samandağ Belediyesi’nde Doğa Sevgisi

BAŞKAN NEHİR MİNİKLERLE BERABER ÇİÇEK FİDELERİNİ DİKTİ Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Namık Kemal ilkokulu ziyareti kapsamında anaokulu öğrencileriyle buluştu. Samandağ Belediyesi... Devamı..

Belediye Logar Kapaklarını Düzeltiyor

İSKENDERUN BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ KANALİZASYON BACA KAPAKLARINI YOL HİZASINA GETİRİYOR İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri kentin farkı noktalarında asfalt... Devamı..

Anaokulu’nda “Alo112” Egitimi

“BİZ GÖREREK, YAŞAYARAK ÖĞRENiYORUZ” İskenderun Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu’ nda çocuklara eğitim son hızıyla devam ediyor. Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu’... Devamı..

YUVA Samandağlı Tiyatroseverlerle Buluştu

“YUVA “ SAMANDAĞ YENİ ÇARŞI’DA SAMANDAĞLI TİYATROSEVERLERLE BULUŞTU Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde ilçede kültür hizmetleri hakla buluşuyor. Başkan Nehir’in ilçeyi... Devamı..

Palmiye Hastanesinden Gurur Verici Tablo

Aydıldızlı bonesiz ameliyata girmiyor  İskenderun Palmiye Hastanesi Genel Cerrahi Doktorlarından Doç. Dr. Turgut Karaca, Ay Yıldızlı bonesi olmadan ameliyatlara girmiyor. 16 yıl... Devamı..

Seyfi Dingil’ den Muhtarlara Ziyaret

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL BEKBELE MUHTARI YARDIMCI’YI ZİYARET ETTİ İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, mahalle muhtarları ile her zaman iletişim halinde... Devamı..

Belen’de Muhtarlar Toplantısı

Belen Kaymakamlığı Konferans salonunda 01.02.2016 Çarşamba günü saat 14:00 ‘te Kaymakam Abdulaziz AYDIN Başkanlığında, Belediye Başkanı Adnan VURUCU, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb.Salih... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: