01 Mayıs 2016 Pazar
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
    18,6°C
7 Eylül 12:59
Yorum Yok
212
METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

İskenderun’da geçtiğimiz üç dönemde Belediye Başkanlığı yapan Mete Aslan yaklaşan yerel seçimler öncesi  basın mensupları ile bir araya geldi.  İskenderun’un yerel gündemi ve seçimler konusunda açıklamalarda bulundu. İskenderun Basını ile bir araya gelmeyi arzu ettiğini ifade eden Aslan, kentin alt yapı ve imar konularında eleştirilerde bulundu.

Basın mensuplarının ısrarla aday mısınız sorusuna ise Mete Aslan, henüz adaylık için bir açıklama yapamayacağını belirterek, “Diğer siyasi parti temsilcileri ziyaretime geldiler, ancak hiçbir partiye aday adaylığı için her hangi bir söz vermedim Önemli olan bu seçimlerde halkın istediği bir adayın kazanmasıdır” dedi.

MHP’DEN TEKLİF ALDIĞIM DOĞRUDUR

 MHP’den büyükşehir aday adaylığı için teklif yapıldığı doğrudur, kabul etmedim. Acele etmemi gerektirecek bir durum yok. 31 Aralık’a kadar olan zamanı kullanmak istiyorum.” Diye konuştu ve Büyük Birlik Partisi’ne nezaket ziyaretinde bulunmak üzere basın toplantısını sonlandırdı.

ALTYAPI 31 YILLIK PROJEDİR

 Altyapı projesi 1982 yılında hazırlandı ama benim dönemimde reddedildi. Çünkü resmi makamlara danıştıktan sonra projenin uygun olmadığını tesbit ettim. Bizim için ayrıca “TEDAŞ’a altyapı izni vermedi” dediler. Bu da doğru değildir. Biz çok kez gelin yapın ama asfalt maliyetini karşılamak şartıyla dedik. Oralı olmadılar. Bir keresinde gelip yapalım dediler bu kez maliyete yanaşmadılar.

İFTİRA ATANLAR NEREDE?

 15 Sene bu kenti yönettim, benden öncekileri eleştirmedim. Ama biz eleştiri altındayız. Belki muhalif olmamızdan dolayı görev süresince hizmette eksiklerimiz oldu, yanlışlarımız oldu. Ancak yinede çok şehirde görülmeyecek hizmetlerin altına imza attık. Yeri geldi sert üslubumuzla eleştirildik, yeri geldi yolsuzluk dedikodusu çıkardılar. Ama gördüğünüz gibi İskenderun’dan kopmadım, burada yaşıyorum. Verilmeyecek hesabım yok. Samandağlı olduğumu hiçbir zaman inkar etmedim. Bununla hep gurur duydum. Ama İskenderun bizim için üzerinde yaşadığımız bir sevdadır.

METE ASLAN BULVARI’NIN İSMİ NEDEN DEĞİŞTİ?

 Demokrasilerde nöbet değişimi vardır. Biz de son seçimden sonra makamı bizden sonra gelen arkadaşlara medenice teslim ettik. Ancak yapılan ilk icraat Mete Aslan Bulvarı’nın ismini değiştirmek oldu. Aradan geçen zamana bakıldığında zaten başka icraat göremedik, çünkü her yapılan icraatın altında bizim dönemde hazırlanan projeler var.

 İSKENDERUN LİMANINDA İSKENDERUN’A İHANET VAR!

 Mete Aslan toplantı sonunda İskenderun Limanı’nda vinçlerin sarı lacivertli olmasını gündeme taşıyan Vatan Gazetesi’ne de teşekkür ederk, “Bu düpedüz kente ihanettir. İskenderun’un renkleri bellidir. Dayatma ile bu kente hizmet veremezsiniz” diyerek liman yatırımını eleştirdi.meteas

 

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

İSKENDERUN’ U 2023′ E HAZIRLAMAK

Bu sabah yoğun katılımın gerçekleştiği basın toplantısında İskenderun Belediyesi’ nin iki yıldır yaptığı ve yapacağı projeleri basına açıkladı. -VALİ ARTIK İSKENDERUN’ DA…... Devamı..

İbrahim Yavuz’ dan Belediye-Paralel İddası

İskenderun Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Yavuz’ dan İskenderun Belediyesi ve Paralel Örgüt arasındaki ticaret iddiasında bulundu. Yavuz yaptığı açıklamada Belediye’ ye karşın... Devamı..

Evvel Nisan Bayramı Arsuz’ da Kutlandı

Arsuz’daki Evvel Nisan Bayramı kutlamaları toplumsal dayanışmayı ve huzuru daha da güçlendirdi. Arsuz’daki huzur ortamını daha da pekiştiren, toplumsal dayanışmayı artıran ve kültürel miras... Devamı..

Arsuz Kaymakamı Baysal’dan ARİAD’ a Ziyaret

Kaymakam Fatih BAYSAL  Arsuz’un ekonomisine katkı sağlayan  Arsuz İş Adamları Derneğini  ziyaret etti. Kaymakam  Fatih Baysal, Dernek Başkanı Nadir URÇUN , üyeler Metin AĞIR, Adnan AĞIR,... Devamı..

Ülke Geneli Nevruz Bilançosu

SİLOPİ’DE YASAĞA KARŞIN NEVRUZ KUTLAYAN GRUBU POLİS DAĞITTI ŞIRNAK’ın Silopi ilçesinde yasaklama kararına karşın HDP ilçe binası önünde toplanarak nevruz kutlaması yapmak... Devamı..

Flaş! İstanbul’ da Patlama Ölü ve Yaralılar Var

İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde patlama meydana geldi. Patlamanın nedeninin canlı bomba olduğu belirtiliyor. Olay yerinde 3 kişinin öldüğü bildirildi. Patlama Balo Sokak’ta... Devamı..

FLAŞ! KIRIKHAN’DA KARDEŞ CİNAYETİ

Hatay’ ın Kırıkhan ilçesinde bir kişi, tartıştığı kardeşini öldürdü, yengesini yaraladı. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Kurtlusoğuksu Mahallesi’ nde H.Ş. (41) ile... Devamı..

Emrullah Gülen Dur Durak Bilmiyor

Antakya Ak Parti İlçe Başkanı Emrullah Gülen halkın içinden kopmuyor. Antakya İlçe Başkanlık görevini en iyi şekilde yerine getiren Av. Emrullah Gülen... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: