04 Aralık 2016 Pazar
    Hava durumu güncelleniyor...
7 Eylül 12:59
Yorum Yok
280
METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

METE ASLAN:MHP’DEN TEKLİF ALDIM!

İskenderun’da geçtiğimiz üç dönemde Belediye Başkanlığı yapan Mete Aslan yaklaşan yerel seçimler öncesi  basın mensupları ile bir araya geldi.  İskenderun’un yerel gündemi ve seçimler konusunda açıklamalarda bulundu. İskenderun Basını ile bir araya gelmeyi arzu ettiğini ifade eden Aslan, kentin alt yapı ve imar konularında eleştirilerde bulundu.

Basın mensuplarının ısrarla aday mısınız sorusuna ise Mete Aslan, henüz adaylık için bir açıklama yapamayacağını belirterek, “Diğer siyasi parti temsilcileri ziyaretime geldiler, ancak hiçbir partiye aday adaylığı için her hangi bir söz vermedim Önemli olan bu seçimlerde halkın istediği bir adayın kazanmasıdır” dedi.

MHP’DEN TEKLİF ALDIĞIM DOĞRUDUR

 MHP’den büyükşehir aday adaylığı için teklif yapıldığı doğrudur, kabul etmedim. Acele etmemi gerektirecek bir durum yok. 31 Aralık’a kadar olan zamanı kullanmak istiyorum.” Diye konuştu ve Büyük Birlik Partisi’ne nezaket ziyaretinde bulunmak üzere basın toplantısını sonlandırdı.

ALTYAPI 31 YILLIK PROJEDİR

 Altyapı projesi 1982 yılında hazırlandı ama benim dönemimde reddedildi. Çünkü resmi makamlara danıştıktan sonra projenin uygun olmadığını tesbit ettim. Bizim için ayrıca “TEDAŞ’a altyapı izni vermedi” dediler. Bu da doğru değildir. Biz çok kez gelin yapın ama asfalt maliyetini karşılamak şartıyla dedik. Oralı olmadılar. Bir keresinde gelip yapalım dediler bu kez maliyete yanaşmadılar.

İFTİRA ATANLAR NEREDE?

 15 Sene bu kenti yönettim, benden öncekileri eleştirmedim. Ama biz eleştiri altındayız. Belki muhalif olmamızdan dolayı görev süresince hizmette eksiklerimiz oldu, yanlışlarımız oldu. Ancak yinede çok şehirde görülmeyecek hizmetlerin altına imza attık. Yeri geldi sert üslubumuzla eleştirildik, yeri geldi yolsuzluk dedikodusu çıkardılar. Ama gördüğünüz gibi İskenderun’dan kopmadım, burada yaşıyorum. Verilmeyecek hesabım yok. Samandağlı olduğumu hiçbir zaman inkar etmedim. Bununla hep gurur duydum. Ama İskenderun bizim için üzerinde yaşadığımız bir sevdadır.

METE ASLAN BULVARI’NIN İSMİ NEDEN DEĞİŞTİ?

 Demokrasilerde nöbet değişimi vardır. Biz de son seçimden sonra makamı bizden sonra gelen arkadaşlara medenice teslim ettik. Ancak yapılan ilk icraat Mete Aslan Bulvarı’nın ismini değiştirmek oldu. Aradan geçen zamana bakıldığında zaten başka icraat göremedik, çünkü her yapılan icraatın altında bizim dönemde hazırlanan projeler var.

 İSKENDERUN LİMANINDA İSKENDERUN’A İHANET VAR!

 Mete Aslan toplantı sonunda İskenderun Limanı’nda vinçlerin sarı lacivertli olmasını gündeme taşıyan Vatan Gazetesi’ne de teşekkür ederk, “Bu düpedüz kente ihanettir. İskenderun’un renkleri bellidir. Dayatma ile bu kente hizmet veremezsiniz” diyerek liman yatırımını eleştirdi.meteas

 

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Yeni Su Tarifesi Belli Oldu

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yeni su tarifesinin Hatay halkına hayırlı uğurlu olmasını diledi. Başkan Seyfi Dingil, konu ile yaptığı açıklamada, AK... Devamı..

Türkiye 3.lüğü İskenderunlu’nun

Konya’da yapılan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gençler Türkiye Taekwondo şampiyonasında 78 kğ da yarışarak 1700 sporcu arasında Türkiye 3.’sü olarak Hatay’a madalya... Devamı..

FLAŞ! İskenderun’ da Elektrikler Kesilecek

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş’ den yapılan yazılı açıklamada yarın İskenderun’ un büyük bir bölümü elektriksiz kalacak. İskenderun’ da merkez mahalleler olan Savaş... Devamı..

HBB KOSGEB’den Ortak Eğitim

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), girişimciliğin desteklenmesi, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla hazırlanan kapsamlı eğitim... Devamı..

TSO’ dan Anlamlı Sergi

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasından İskenderunlulara anlamlı sergi. 12 – 23 Kasım tarihlerinde açılacak olan Gazeteci Nevzat Kurt’ un “Atatürk Fotoğrafları” arşivinden... Devamı..

Ak Parti Antakya’ da Şok İstifa

Ak Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen İlçe Başkanlığından istifa etti. Sosyal Medya hesabından bugün yaptığı açıklamada başkanlığı sürecinde yaptığı çalışmalar ile... Devamı..

SON DAKİKA!HDP’li Vekiller Tutuklandı

Son Dakika! Demirtaş ve Yüksekdağ Tutuklandı Son dakika gelişmesi… HDP’ye yönelik terör operasyonunda tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen HDP Eş Genel Başkanları... Devamı..

HBB’ den Dev Ulaşım Projesi

Ulaşımdaki Yeni Sitem Hatay’a Nefes Aldıracak HBB Başkan Vekili Serdar Güven, HBB Ulaşım Dairesi Başkanı Muhammed İkbal Polat’ın yanı sıra belediye meclis üyeleri... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: