05 Aralık 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
9 Aralık 19:03
Yorum Yok
867
MKÜ Mühendislik Fakültesi Ek Hizmet Binası Açılışı Yapıldı!

MKÜ Mühendislik Fakültesi Ek Hizmet Binası Açılışı Yapıldı!

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) İskenderun Mühendislik Fakültesi ek binasının açılışı ve merkezi laboratuvarın temeli atıldı.

Törene katılan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, bilimsel buluşlar ve bunların beraberinde getirdiği artı değerlerin toplumun gelişmesindeki en değerli faktör olduğunu söyledi. İşadamları ve sivil toplum kuruluşlarının fakültenin kurulması için verdikleri desteğe teşekkür eden Vali Lekesiz, “Üniversite ne kadar gelişirse İskenderun de o kadar gelişir.” dedi. İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ise Mustafa Kemal Atatürk’ün adını taşıyan üniversitede geleceğin ilim adamlarının yetişeceğini belirterek, fakültelerin açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit de İskenderun’un kültürel anlamda her geçen gün daha da geliştiğini, yeni bölümlerin açılması ile de branşların arttığını belirtti. MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder Hatay’ın adeta bir üniversite şehri olduğunu, İskenderun’a da fakültelerin kurulmasında sivil toplum kuruluşlarının önemli katkılarının bulunduğunu aktardı. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, üniversitelerin bulundukları şehirlerin gelişiminde lokomotif görevi üstlendiğini vurguladı. Konuşmaların ardından protokol üyeleri fakültenin ek binasının açılış kurdelesini kestikten sonra, merkezi laboratuvarın temeli de dualarla atıldı.

 

mku-muhendislik-ek-hizmet-bınasi

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Bağışıklığınızı Güçlü Tutun

KIŞ MEVSİMİNDE METABOLİZMA VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÖNERİLERArtan duygusal yeme atakları, kendini sürekli yorgun hissetme durumu, azalan hareketsizlik ve beraberinde gelen... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’A BİR ÖDÜL DAHA

BAŞKAN SAVAŞ “YILIN BÜYÜKŞEHIR BELEDİYE BAŞKANI” SEÇİLDİ“HATAY’IN NERESİNE DOKUNURSANIZ TARİH FIŞKIRIR”Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Özelkalem Dergisi tarafından bu... Devamı..

Güven’den “Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak... Devamı..

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: