01 Aralık 2020 Salı
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
7 Eylül 11:54
Yorum Yok
301
Müezzinoğlu: Tuzda Tasarruf Yapın

Müezzinoğlu: Tuzda Tasarruf Yapın

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le birlikte İskenderun’a gelen ve partisinin ilçe teşkilatında partililere seslenen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Adalet ve Kalkınma Partisi milletin partisidir. Biz 75 milyona hizmet edeceksek, herkesi kucaklamak ve herkesin yaşam standardını bugünkünden daha iyi bir noktaya taşımak gibi bir görevimiz ve sorumluluğumuz var” dedi.
AK Parti’yi belirli güç odaklarına güvenerek kurmadıklarını söyleyen Bakan Müezzinoğlu, şöyle konuştu:
“Biz, Adalet Ve Kalkınma Partisi’ni sermayeye güvenerek kurmadık. Adalet ve Kalkınma Partisi’ni medyaya veya şuna, buna güvenerek kurmadık. Milletimize güvenerek kurduk. Dolayısıyla, siyasette güven duyacağımız, birlikte yolculuk yapacağımız ana gövdemiz milletimizdir. ‘Milletimize inanacağız, milletimize güveneceğiz ve yolculuğumuzu milletimizle yapacağız’ dedik ve o gün bugün bu yolculuğu başarıyla devam ettirdik. Belirli güç odakları, sermaye odakları, kurulduğumuz günden bugüne, bugün de dahil bir sürü senaryolar yaptılar, uygulamak istediler. Yer yer uyguladılar. Ama milletimiz o senaryoların içinden Adalet Kalkınma Partisini de aldı çıkardı. Partimize kapatma davası açtılar, Gezi Parkı olayını çıkarttılar.”
Eleştiri oklarına hedef olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu ülkede ‘Diktatördür’ denilebilecek en son kişi olduğunu vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, “Ama onu da, o diktatör anlayışlılar, kendilerinde o zihniyet olduğu için, ona da yakıştırmaya çalıştılar. Ama güneş balçıkla sıvanmaz” dedi.
‘ESKİDEN İMKANI OLAN LONDRA’YA GİDİYORDU’
Türk milletini sağlıklı toplum seviyesine taşımaları gerektiğine de değinen Müezzinoğlu, “Hastalandığı zaman, en ideal, evet dünyanın neresinde olursa olsun varsa, bizde de olabilmeli. O cihazsa o cihaz, o ilaçsa o ilaç, o teknoloji ise o teknoloji ve bilimsel yeterlilikse, Allah’a şükür ki o anlamda da dünyayla yarışabilecek noktaya geldik. Geçenlerde, milli sporcumuz Londra’da rahatsızlandı, yoğun bakıma alındı. Bizim arkadaşlarımız gitti ve ‘Biz bunun tedavisini Türkiye’de yapabiliriz’ dediler ve ambulans uçağımızı gönderdik, milli sporcumuzu aldık getirdik, tedavisini de yaptık. Şimdi, Türkiye’yi bu noktalara getirdik. Eskiden imkanı olan Londra’ya gidiyordu” diye konuştu.
‘GEZİ OLAYLARIYLA PARTİMİZE FİTNE SOKMAYA ÇALIŞTILAR’
AK Parti’nin milletle iç içe, gönül gönüle, neredeyse kenetlenmiş, et ve tırnak gibi olmuş siyasi bir parti olduğuna da vurgu yapan Bakan Müezzinoğlu, şöyle devam etti: “Birileri, buraya fitne sokmaya çalışacak. Birileri, o gezi olayında olduğu gibi, yeni sloganik bazı cümlelerle, bu milleti veya gençleri tahrik etmeye çalışacaktır. Ama bunlar, genelde Atatürkçü geçinirler fakat sözde Atatürkçülerdir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ve milletin olacaktır. Demokrasi ise demokrasinin hukuku sandıkta belirlenir ve demokrasinin hukuku sandıktır. Bizim de görevimiz, sandığın hukukunu korumaktır. Bunlar, zaman zaman sandığın hukukunu alıp, ezip geçtiler. Hatta ezip geçmekle kalmadılar, sandığın hukukunu idama götürdüler, sehpaya götürdüler. Ama sorduğunuz zaman, bunlar Atatürkçü, sorduğun zaman bunlar Cumhuriyetçi, sorduğun zaman bunlar ilerici, sorduğun zaman bunlar çağdaş. Arkadaşlar, milletle beraber olmayan hiçbir yolculuk, ne hukuki olabilir, ne çağdaş olabilir, ne medeni olabilir, ne de ilerici olabilir. O nedenle, inşallah biz bu milletle beraber omuz omuza, gönül gönüle, bu ülkenin, bu milletin geleceğini, tarihi geçmişinde olduğu gibi, yine dünyaya medeniyet zenginliklerini sunabileceği bir noktaya getireceğiz.”
‘TUZDA TASARRUF YAPIN’
Mutfakta yemek yapanların, ellerinin tuz ayarlarını azaltmalarını isteyen Bakan Müezzinoğlu, tuzdan tasarruf yapılmasını isteyerek, şöyle konuştu:
“Evinize, ailenize, sağlık zenginliğini yaşatmak istiyorsanız, anneler veya mutfakta benim gibi yemek yapanlar varsa tuzu azaltsınlar. İkincisi, mutlaka ama mutlaka yürüyüş yapın. Eşinizi yanınıza alın, çocuğunuzu alın yürüyün, spor yapın, hareket yapın. Kendinize mutlaka değer verin. Yarım saat, 15 dakika hanımınızla, çocuğunuzla yürüyün. Bu hem aile huzurunuza zenginlik katacaktır, hem de sağlığınızı çok daha iyi hale getirecektir. Bizim de, bakanlık olarak bütçelerimizi daha farklı alanlara harcamamıza neden olacaktır.”
Teşkilat ziyaretine AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Adem Yeşildal, Mehmet Öntürk, Hacı Bayram Türkoğlu, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, belde belediye başkanları, 22. Dönem Hatay Milletvekili Mehmet Soydan, meclis üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yaran ve çok sayıda partili katıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “MANŞET ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: