20 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
7 Eylül 11:54
Yorum Yok
237
Müezzinoğlu: Tuzda Tasarruf Yapın

Müezzinoğlu: Tuzda Tasarruf Yapın

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le birlikte İskenderun’a gelen ve partisinin ilçe teşkilatında partililere seslenen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Adalet ve Kalkınma Partisi milletin partisidir. Biz 75 milyona hizmet edeceksek, herkesi kucaklamak ve herkesin yaşam standardını bugünkünden daha iyi bir noktaya taşımak gibi bir görevimiz ve sorumluluğumuz var” dedi.
AK Parti’yi belirli güç odaklarına güvenerek kurmadıklarını söyleyen Bakan Müezzinoğlu, şöyle konuştu:
“Biz, Adalet Ve Kalkınma Partisi’ni sermayeye güvenerek kurmadık. Adalet ve Kalkınma Partisi’ni medyaya veya şuna, buna güvenerek kurmadık. Milletimize güvenerek kurduk. Dolayısıyla, siyasette güven duyacağımız, birlikte yolculuk yapacağımız ana gövdemiz milletimizdir. ‘Milletimize inanacağız, milletimize güveneceğiz ve yolculuğumuzu milletimizle yapacağız’ dedik ve o gün bugün bu yolculuğu başarıyla devam ettirdik. Belirli güç odakları, sermaye odakları, kurulduğumuz günden bugüne, bugün de dahil bir sürü senaryolar yaptılar, uygulamak istediler. Yer yer uyguladılar. Ama milletimiz o senaryoların içinden Adalet Kalkınma Partisini de aldı çıkardı. Partimize kapatma davası açtılar, Gezi Parkı olayını çıkarttılar.”
Eleştiri oklarına hedef olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu ülkede ‘Diktatördür’ denilebilecek en son kişi olduğunu vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, “Ama onu da, o diktatör anlayışlılar, kendilerinde o zihniyet olduğu için, ona da yakıştırmaya çalıştılar. Ama güneş balçıkla sıvanmaz” dedi.
‘ESKİDEN İMKANI OLAN LONDRA’YA GİDİYORDU’
Türk milletini sağlıklı toplum seviyesine taşımaları gerektiğine de değinen Müezzinoğlu, “Hastalandığı zaman, en ideal, evet dünyanın neresinde olursa olsun varsa, bizde de olabilmeli. O cihazsa o cihaz, o ilaçsa o ilaç, o teknoloji ise o teknoloji ve bilimsel yeterlilikse, Allah’a şükür ki o anlamda da dünyayla yarışabilecek noktaya geldik. Geçenlerde, milli sporcumuz Londra’da rahatsızlandı, yoğun bakıma alındı. Bizim arkadaşlarımız gitti ve ‘Biz bunun tedavisini Türkiye’de yapabiliriz’ dediler ve ambulans uçağımızı gönderdik, milli sporcumuzu aldık getirdik, tedavisini de yaptık. Şimdi, Türkiye’yi bu noktalara getirdik. Eskiden imkanı olan Londra’ya gidiyordu” diye konuştu.
‘GEZİ OLAYLARIYLA PARTİMİZE FİTNE SOKMAYA ÇALIŞTILAR’
AK Parti’nin milletle iç içe, gönül gönüle, neredeyse kenetlenmiş, et ve tırnak gibi olmuş siyasi bir parti olduğuna da vurgu yapan Bakan Müezzinoğlu, şöyle devam etti: “Birileri, buraya fitne sokmaya çalışacak. Birileri, o gezi olayında olduğu gibi, yeni sloganik bazı cümlelerle, bu milleti veya gençleri tahrik etmeye çalışacaktır. Ama bunlar, genelde Atatürkçü geçinirler fakat sözde Atatürkçülerdir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ve milletin olacaktır. Demokrasi ise demokrasinin hukuku sandıkta belirlenir ve demokrasinin hukuku sandıktır. Bizim de görevimiz, sandığın hukukunu korumaktır. Bunlar, zaman zaman sandığın hukukunu alıp, ezip geçtiler. Hatta ezip geçmekle kalmadılar, sandığın hukukunu idama götürdüler, sehpaya götürdüler. Ama sorduğunuz zaman, bunlar Atatürkçü, sorduğun zaman bunlar Cumhuriyetçi, sorduğun zaman bunlar ilerici, sorduğun zaman bunlar çağdaş. Arkadaşlar, milletle beraber olmayan hiçbir yolculuk, ne hukuki olabilir, ne çağdaş olabilir, ne medeni olabilir, ne de ilerici olabilir. O nedenle, inşallah biz bu milletle beraber omuz omuza, gönül gönüle, bu ülkenin, bu milletin geleceğini, tarihi geçmişinde olduğu gibi, yine dünyaya medeniyet zenginliklerini sunabileceği bir noktaya getireceğiz.”
‘TUZDA TASARRUF YAPIN’
Mutfakta yemek yapanların, ellerinin tuz ayarlarını azaltmalarını isteyen Bakan Müezzinoğlu, tuzdan tasarruf yapılmasını isteyerek, şöyle konuştu:
“Evinize, ailenize, sağlık zenginliğini yaşatmak istiyorsanız, anneler veya mutfakta benim gibi yemek yapanlar varsa tuzu azaltsınlar. İkincisi, mutlaka ama mutlaka yürüyüş yapın. Eşinizi yanınıza alın, çocuğunuzu alın yürüyün, spor yapın, hareket yapın. Kendinize mutlaka değer verin. Yarım saat, 15 dakika hanımınızla, çocuğunuzla yürüyün. Bu hem aile huzurunuza zenginlik katacaktır, hem de sağlığınızı çok daha iyi hale getirecektir. Bizim de, bakanlık olarak bütçelerimizi daha farklı alanlara harcamamıza neden olacaktır.”
Teşkilat ziyaretine AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Adem Yeşildal, Mehmet Öntürk, Hacı Bayram Türkoğlu, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, belde belediye başkanları, 22. Dönem Hatay Milletvekili Mehmet Soydan, meclis üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yaran ve çok sayıda partili katıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “MANŞET ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: