23 Ocak 2019 Çarsamba
    Hava durumu güncelleniyor...
20 Ekim 17:46
Yorum Yok
328
Muhtarlar’dan Kimyeci’ ye Ziyaret

Muhtarlar’dan Kimyeci’ ye Ziyaret

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, muhtarlar günü dolayısıyla ziyarete gelen muhtarları makamında ağırladı.

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü eşliğinde gelen muhtarlar heyeti 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebeti ile ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade ederek Başkan Kimyeci’ye çiçek takdim ettiler.

Ziyarette konuşan Antakya Muhtarlar Derneği Başkanı Semir Yoğurtçu; “ 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısı ile sizlere bir nezaket ziyaretinde bulunmak istedik. Sizler de bizleri kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere armağan ettiği dört yıldır her sene kutladığımız 19 Ekim dolayısı ile bizler için hazırlamış olduğunuz programdan dolayı da çok teşekkür ediyoruz. Bizlere ailecek katılma ortamı yaratarak birlikte olma imkanı sunduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü ise konuşmasında; “ Sayın Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci’yle uzun yıllardır bir abi kardeşliğimiz var. Son dört yıldır hiç aksatmadan 19 Ekim’de bizlere güzel ortam hazırlayarak bu günümüzde yanımızda oluyor. Buna istinaden hem teşekkür etmek amacıyla değerli muhtarlarımızla birlikte Sayın Başkanımıza nezaket ziyaretinde bulunmak istedik. Hayırlı çalışmalar diliyoruz Sayın Başkanımıza.”

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “ Çok kıymetli değerli büyüklerimiz, muhtarlarımız, federasyon başkanımız, 19 Ekim muhtarlar günü münasebeti ile Antakya Belediyemize yapmış olduğunuz bu güzel ziyaretten dolayı sizlere teşekkür ediyorum, hoş geldiniz. Bizleri onurlandırdınız, ayaklarınıza sağlık. Malumunuz 19 Ekim 2015 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye’mizde ilk kez muhtarlar günü olarak bu tarihin kutlanmasını uygun gördü. Ve o tarihten itibaren her yıl 19 Ekim Muhtarlar günü olarak kutlanmakta. Tabi muhtarlık müessesesi çok önemli. Seçilmiş ve doğrudan halkla temas eden, devletimizi bu bağlamda temsil eden bir makamı işaret ediyor. Dolayısıyla muhtarlık makamı çok kutsal bir makam. Hem devletimizin bekası, hem de yerel hizmetlerimizin yapılmasında, milletimizle hem hükümet nezdinde, genel idare nezdinde hem de yerel yönetimler olarak iki aşamada bir görev üstlenmiş oluyorsunuz. Ben bu bağlamda bu ulvi görevi başarıyla yerine getirmiş olmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda belediye ailesi olarak Antakya’mızda 95 mahallemizde 370 bin 485 vatandaşımıza 700 kilometrekarelik geniş bir alanda Antakya ilçemizle alakalı beraberce hizmet vermiş oluyoruz. Milletimizle yerel yönetimlerin ulaşmasında fedakarca katkı ve desteklerinizden dolayı gerek şahsım gerekse Antakya Belediyesi ailesi adına, milletim adına teşekkürlerimi sunuyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Türkiye’mizde 19 Ekim gününü Muhtarlar günü olarak ilan eden sayın Cumhurbaşkanımıza da bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.”

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Şok!İnanılmaz Kaza(Video)

İskenderun Arsuz yolunda feci kaza. 4 ağır Yaralı. İskenderun Uğur Mumcu Caddesi İkem koleji kırmızı ışıklar mevkiinde gerçekleşen kazada 2 araç pert... Devamı..

Flaş!Hatay’ da İsimler Şunlar

AK Parti 15 ilçenin 12 sinde isimleri belirledi. Hatay 31 Mart 2019 seçimlerine ilçe belediyelerde şu isimlerle girecek; HATAY AK PARTİ’ DE... Devamı..

Arsuz Anket Sonuçları İskenderunPost’ta!

CHP Arsuz Belediye Başkanlığı için başlatılan anket bu gün sonuçlandı. 11 gün yapılan ve 8,792 kişinin katılımıyla gerçekleşen anketimiz sonucunda 15 aday... Devamı..

Havaalanına Otobüs

ANTAKYA BELEDİYESİ’NDEN HAVAALANI YOLCULARINA OTOBÜS DESTEĞİ           Antakya Belediyesi yoğun yağışlar sebebiyle havaalanına ulaşım sağlayamayan vatandaşlara otobüs desteğinde bulundu.         Antakya Belediyesi’nden... Devamı..

Savaş Büyük Seçim Toplantısı Yapacak

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden yeniden Büyükşehir Belediye başkan adayı olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,... Devamı..

Antakya Belediyesi Çalışmalara Hız Verdi

PARKLARDA REVİZE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri, Altınçay Mahallesi Şehit Serdar Ölmez Parkı’nda revize çalışmalarını sürdürüyor. Antakya Belediyesi’nden... Devamı..

Seyfi Dingil’ den Yarıyıl Mesajı

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin, tamamlanan yarıyılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Her zaman geleceğin mimarı olarak gördüğü çocuklar... Devamı..

AİLELERE KARNE UYARISI

İskenderun Gelişim Hastanesi Uzman Klinik Psikoloğu Gamze Uygun Ekenel, 2018-2019 eğitim- öğretim yarıyıl tatilinin başlamasıyla beraber, anne-babalara karne konusunda önemli uyarılarda bulundu.... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: