Muhtarlar’dan Kimyeci’ ye Ziyaret

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, muhtarlar günü dolayısıyla ziyarete gelen muhtarları makamında ağırladı.

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü eşliğinde gelen muhtarlar heyeti 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebeti ile ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade ederek Başkan Kimyeci’ye çiçek takdim ettiler.

Ziyarette konuşan Antakya Muhtarlar Derneği Başkanı Semir Yoğurtçu; “ 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısı ile sizlere bir nezaket ziyaretinde bulunmak istedik. Sizler de bizleri kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere armağan ettiği dört yıldır her sene kutladığımız 19 Ekim dolayısı ile bizler için hazırlamış olduğunuz programdan dolayı da çok teşekkür ediyoruz. Bizlere ailecek katılma ortamı yaratarak birlikte olma imkanı sunduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü ise konuşmasında; “ Sayın Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci’yle uzun yıllardır bir abi kardeşliğimiz var. Son dört yıldır hiç aksatmadan 19 Ekim’de bizlere güzel ortam hazırlayarak bu günümüzde yanımızda oluyor. Buna istinaden hem teşekkür etmek amacıyla değerli muhtarlarımızla birlikte Sayın Başkanımıza nezaket ziyaretinde bulunmak istedik. Hayırlı çalışmalar diliyoruz Sayın Başkanımıza.”

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “ Çok kıymetli değerli büyüklerimiz, muhtarlarımız, federasyon başkanımız, 19 Ekim muhtarlar günü münasebeti ile Antakya Belediyemize yapmış olduğunuz bu güzel ziyaretten dolayı sizlere teşekkür ediyorum, hoş geldiniz. Bizleri onurlandırdınız, ayaklarınıza sağlık. Malumunuz 19 Ekim 2015 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye’mizde ilk kez muhtarlar günü olarak bu tarihin kutlanmasını uygun gördü. Ve o tarihten itibaren her yıl 19 Ekim Muhtarlar günü olarak kutlanmakta. Tabi muhtarlık müessesesi çok önemli. Seçilmiş ve doğrudan halkla temas eden, devletimizi bu bağlamda temsil eden bir makamı işaret ediyor. Dolayısıyla muhtarlık makamı çok kutsal bir makam. Hem devletimizin bekası, hem de yerel hizmetlerimizin yapılmasında, milletimizle hem hükümet nezdinde, genel idare nezdinde hem de yerel yönetimler olarak iki aşamada bir görev üstlenmiş oluyorsunuz. Ben bu bağlamda bu ulvi görevi başarıyla yerine getirmiş olmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda belediye ailesi olarak Antakya’mızda 95 mahallemizde 370 bin 485 vatandaşımıza 700 kilometrekarelik geniş bir alanda Antakya ilçemizle alakalı beraberce hizmet vermiş oluyoruz. Milletimizle yerel yönetimlerin ulaşmasında fedakarca katkı ve desteklerinizden dolayı gerek şahsım gerekse Antakya Belediyesi ailesi adına, milletim adına teşekkürlerimi sunuyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Türkiye’mizde 19 Ekim gününü Muhtarlar günü olarak ilan eden sayın Cumhurbaşkanımıza da bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.”