18 Nisan 2019 Perşembe
    Hava durumu güncelleniyor...
20 Ekim 17:46
Yorum Yok
375
Muhtarlar’dan Kimyeci’ ye Ziyaret

Muhtarlar’dan Kimyeci’ ye Ziyaret

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, muhtarlar günü dolayısıyla ziyarete gelen muhtarları makamında ağırladı.

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü eşliğinde gelen muhtarlar heyeti 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebeti ile ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade ederek Başkan Kimyeci’ye çiçek takdim ettiler.

Ziyarette konuşan Antakya Muhtarlar Derneği Başkanı Semir Yoğurtçu; “ 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısı ile sizlere bir nezaket ziyaretinde bulunmak istedik. Sizler de bizleri kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere armağan ettiği dört yıldır her sene kutladığımız 19 Ekim dolayısı ile bizler için hazırlamış olduğunuz programdan dolayı da çok teşekkür ediyoruz. Bizlere ailecek katılma ortamı yaratarak birlikte olma imkanı sunduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü ise konuşmasında; “ Sayın Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci’yle uzun yıllardır bir abi kardeşliğimiz var. Son dört yıldır hiç aksatmadan 19 Ekim’de bizlere güzel ortam hazırlayarak bu günümüzde yanımızda oluyor. Buna istinaden hem teşekkür etmek amacıyla değerli muhtarlarımızla birlikte Sayın Başkanımıza nezaket ziyaretinde bulunmak istedik. Hayırlı çalışmalar diliyoruz Sayın Başkanımıza.”

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “ Çok kıymetli değerli büyüklerimiz, muhtarlarımız, federasyon başkanımız, 19 Ekim muhtarlar günü münasebeti ile Antakya Belediyemize yapmış olduğunuz bu güzel ziyaretten dolayı sizlere teşekkür ediyorum, hoş geldiniz. Bizleri onurlandırdınız, ayaklarınıza sağlık. Malumunuz 19 Ekim 2015 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye’mizde ilk kez muhtarlar günü olarak bu tarihin kutlanmasını uygun gördü. Ve o tarihten itibaren her yıl 19 Ekim Muhtarlar günü olarak kutlanmakta. Tabi muhtarlık müessesesi çok önemli. Seçilmiş ve doğrudan halkla temas eden, devletimizi bu bağlamda temsil eden bir makamı işaret ediyor. Dolayısıyla muhtarlık makamı çok kutsal bir makam. Hem devletimizin bekası, hem de yerel hizmetlerimizin yapılmasında, milletimizle hem hükümet nezdinde, genel idare nezdinde hem de yerel yönetimler olarak iki aşamada bir görev üstlenmiş oluyorsunuz. Ben bu bağlamda bu ulvi görevi başarıyla yerine getirmiş olmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda belediye ailesi olarak Antakya’mızda 95 mahallemizde 370 bin 485 vatandaşımıza 700 kilometrekarelik geniş bir alanda Antakya ilçemizle alakalı beraberce hizmet vermiş oluyoruz. Milletimizle yerel yönetimlerin ulaşmasında fedakarca katkı ve desteklerinizden dolayı gerek şahsım gerekse Antakya Belediyesi ailesi adına, milletim adına teşekkürlerimi sunuyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Türkiye’mizde 19 Ekim gününü Muhtarlar günü olarak ilan eden sayın Cumhurbaşkanımıza da bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.”

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Flaş!Araba Denize Uçtu(Video)

İskenderun’ da aksam saatlerinde görülmemiş kaza yaşandı. İskenderun Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuar tarafında köprüsünde süratli olan araç direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü kanala... Devamı..

AK ve Batçık Ailelerin Mutlu Günü

AK Parti’nin genç ve başarılı İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan AK, görkemli bir düğün töreniyle dünya evine girdi. Sultan İsmail Batçık ailesinin... Devamı..

Doubleshot Coffee’ de Çalışmak İster misiniz?

Dünya’ nın önde gelen sayılı kahve markalarının arasında olan doubleshot coffee İskenderun’ da Savaş mahallesi Kafeler sokağında (Belediye karşısı) hizmete giriyor. Nisan... Devamı..

Galatasaray Hatay’ a Geliyor

MELEKLERİN RAKİBİ GALATASARAY Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun tamamlanmasının ardından play-off eşleşmeleri belli oldu. Sezonu üçüncü sırada tamamlayan Hatay Büyükşehir Belediyespor... Devamı..

N.S.O.T Anaokulu Vefa Gösterisi

İskenderun Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu Vefat eden Çiğdem Öğretmenlerimi Unutmadı. Anaokul Müdürü Hüseyin Gündüz, Çiğdem Öğretmen’i vefatının 1. yılında unutmadı, unutturmadı.... Devamı..

Vekillerden Tosyalı’ya Ziyaret

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNDEN BAŞKAN FATİH TOSYALI’YA ZİYARET AK Parti Hatay Milletvekilleri İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. AK Parti... Devamı..

Muhtarlardan Yılmaz’ a Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ GÖREVE YENİ SEÇİLEN MAHALLE MUHTARLARINA TEBRİK ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, yerel seçimler sonrasında göreve... Devamı..

İskenderun Bld. Sosyal Denge Sözleşmesi

İSKENDERUN BELEDİYESİNDE SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ İskenderun Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen törene İskenderun Belediye... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: