18 Kasım 2018 Pazar
    Hava durumu güncelleniyor...
20 Ekim 17:46
Yorum Yok
294
Muhtarlar’dan Kimyeci’ ye Ziyaret

Muhtarlar’dan Kimyeci’ ye Ziyaret

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, muhtarlar günü dolayısıyla ziyarete gelen muhtarları makamında ağırladı.

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü eşliğinde gelen muhtarlar heyeti 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebeti ile ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade ederek Başkan Kimyeci’ye çiçek takdim ettiler.

Ziyarette konuşan Antakya Muhtarlar Derneği Başkanı Semir Yoğurtçu; “ 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısı ile sizlere bir nezaket ziyaretinde bulunmak istedik. Sizler de bizleri kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere armağan ettiği dört yıldır her sene kutladığımız 19 Ekim dolayısı ile bizler için hazırlamış olduğunuz programdan dolayı da çok teşekkür ediyoruz. Bizlere ailecek katılma ortamı yaratarak birlikte olma imkanı sunduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü ise konuşmasında; “ Sayın Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci’yle uzun yıllardır bir abi kardeşliğimiz var. Son dört yıldır hiç aksatmadan 19 Ekim’de bizlere güzel ortam hazırlayarak bu günümüzde yanımızda oluyor. Buna istinaden hem teşekkür etmek amacıyla değerli muhtarlarımızla birlikte Sayın Başkanımıza nezaket ziyaretinde bulunmak istedik. Hayırlı çalışmalar diliyoruz Sayın Başkanımıza.”

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “ Çok kıymetli değerli büyüklerimiz, muhtarlarımız, federasyon başkanımız, 19 Ekim muhtarlar günü münasebeti ile Antakya Belediyemize yapmış olduğunuz bu güzel ziyaretten dolayı sizlere teşekkür ediyorum, hoş geldiniz. Bizleri onurlandırdınız, ayaklarınıza sağlık. Malumunuz 19 Ekim 2015 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye’mizde ilk kez muhtarlar günü olarak bu tarihin kutlanmasını uygun gördü. Ve o tarihten itibaren her yıl 19 Ekim Muhtarlar günü olarak kutlanmakta. Tabi muhtarlık müessesesi çok önemli. Seçilmiş ve doğrudan halkla temas eden, devletimizi bu bağlamda temsil eden bir makamı işaret ediyor. Dolayısıyla muhtarlık makamı çok kutsal bir makam. Hem devletimizin bekası, hem de yerel hizmetlerimizin yapılmasında, milletimizle hem hükümet nezdinde, genel idare nezdinde hem de yerel yönetimler olarak iki aşamada bir görev üstlenmiş oluyorsunuz. Ben bu bağlamda bu ulvi görevi başarıyla yerine getirmiş olmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda belediye ailesi olarak Antakya’mızda 95 mahallemizde 370 bin 485 vatandaşımıza 700 kilometrekarelik geniş bir alanda Antakya ilçemizle alakalı beraberce hizmet vermiş oluyoruz. Milletimizle yerel yönetimlerin ulaşmasında fedakarca katkı ve desteklerinizden dolayı gerek şahsım gerekse Antakya Belediyesi ailesi adına, milletim adına teşekkürlerimi sunuyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Türkiye’mizde 19 Ekim gününü Muhtarlar günü olarak ilan eden sayın Cumhurbaşkanımıza da bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.”

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Mehmet Öntürk Başvuruda Bulundu

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için aday adaylık başvurusunu yapan Öntürk; “BU MEMLEKET BİZİM, BU SEVDA BİZİM, GÜZEL HATAY BİZİM” dedi.... Devamı..

CHP’ DEN ORTAK KARAR!

Sağdan aday istemiyoruz! Ortak Karar; ‘Ön Seçim’ İskenderun’a sağdan transfer edilmiş bir aday istemediklerini dile getirdi. İskenderun Belediye başkan aday adayları Dr.... Devamı..

Yıldırımtepe Mahallesine Taziye Evi

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: YILDIRIMTEPE TAZİYE EVİ YAPIMI DEVAM EDİYOR İskenderun Belediyesi tarafından Yıldırımtepe Mahallesinde sürdürülen taziye evi inşaatı tüm hızıyla... Devamı..

Bu Organizasyon Çok Farklı

Yusuf Diraz Organizasyon & Uzman Estetisyen Neşe Könker Farkıyla; “KAHRAMANMARAŞ SERTİFİKALI İLERİ DÜZEY KIL TEKNİĞİ (MICROBLADING) SINIF EĞİTİM PROGRAMIZDAN SEVGİLERİMİZLE” İleri düzey... Devamı..

İTSO’ da Dış Ticaret Eğitimi

İTSO’da Firmalara yönelik Dış Ticaret Eğitimi veriliyor İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile Danimarka Mülteci Konseyi işbirliğiyle düzenlenen Dış Ticaret eğitim programı... Devamı..

Arsuz’ da NAL Dönemi

Ak Parti Arsuz’ da ilçe Başkanı Değişimi  Başkan Bünyamin Nal Oldu Ak Parti Arsuz ve İskenderun kurucu üyeliği yapan Bünyamin Nal, sağlık... Devamı..

İskenderun’ da Marmelat Coşkusu

İskenderun’ da Unutulmaz Gösteri  İskenderun Dr. Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu ile Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu Nene Hatun Anaokulu’ nun ortaklaşa... Devamı..

ABDÜLKERİM GÜVEN KİMDİR?

20.10.1974 Doğumlu olan Av. Abdülkerim GÜVEN; İlkokulu İskenderun Kurtuluş İlkokulunda, Orta Öğrenimini İskenderun İmam Hatip Lisesini 1.cilikle bitimiş Yüksek Öğrenimini Ankara Üniversitesi... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: