N.S.O.T Anaokulundan Otizm Farkındalığı

Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu tarafından Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği düzenlendi.

Gerçekleştirilen etkinlikte otistik çocuklar üzerine farkındalık olusturuldu.

Okul öğrencileri tarafından yapılan ürünler sergilendi. Etkinlikte ayrıca otistik çocuklar üzerine kısa bir film tanıtımı yapıldıktan sonra okul bahçesinde eller boyanarak öğrenciler beze bastılar.
Renkler eller etkinliği ile çocuklar neşeli dakiklar geçirirken öğrenci ve velilerinde katıldığı gözlendi.
Okul müdürü Hüseyin Gündüz yaptığı açıklamada farkındalık oluşturmak istediklerini belirterek, “Çocuklarımızla, öğretmenlerimizle beraber farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Otizmle ilgili yapılan etkinlikler yoluyla, otizmli bireylerin topluma bütünleşmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Otizmli bireylerin gelişiminde en önemli unsur, almış oldukları eğitimdir” dedi.
Gündüz; “Günümüzde otizm her gecen gün halk sağlığı problemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu gün dünyaya gelen 68 kişiden bir kişide dikkat bozukluğu, nörolojik gelişimlerin geri planda kaldığı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Otistik çocuklar bizim bir parçamızdır. Eğitilebilir olduklarını gösterebilmek için bu etkinliği düzenliyoruz. Toplumun otistik çocuklara ayrıcalıklı bakmasını, toplumda bizimle birlikte ortak yaşayacaklarını hissettirmek istiyoruz” dedi.