16 Aralık 2019 Pazartesi
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
25 Mart 17:17
Yorum Yok
579
N.S.O.T’den Dede-Nine Konseri

N.S.O.T’den Dede-Nine Konseri

“Dedeler Ninelere Okulda Konser Etkinliği”

Naciye Suna oktay Tekin Anaokulu öğretmenleri ve öğrencileriyle Dede ile ninelerine sürpriz yaptılar.

Unutulmaz konser etkinliği ile gönüllerince eğlendiler. Okul müdürü Hüseyin Gündüz yaptığı açıklamalarda; “Peygamberimizin dediği gibi “Eğer siz yaşlılar olmasaydı, belalar üzerimize çağlayanlar gibi dökülürdü” sözüyle yaşlılara Allah’ın kıymeti bukadar güzel ve özenilesi iken. Bu yılda 18-24 mart yaşlılara saygı” haftası gereğince; Bizde okul olarak “büyüklere, yaşlılara sahip çıkan toplumlar medeniyeti yakalamış toplumlardır diyerek çocuklarımızın yaşadığı Türk toplumunun gelenek ve göreneklerini yaşayarak öğrenmelerini sağlamak, Kültürel değerlerimizi benimsetmek ve nesilden nesile devamlılığını sağlamak adına çocuklarımızın dedelerini ve ninelerini unutmayarak okulumuzda konser Etkinliği ile güzel anılar biriktirmelerine yardımcı olduk…
Mevlana’nın dediği gibi “sevdiklerinize gül verin gülünüz yoksa gülüverin ” diyerek onlara hem Samimi gülümsemezi hem güllerimizi dağıttık ve onların bu geçirmiş oldukları güzel dakikalar için teşekkürleri ve mutlulukları ile etkinliğimizi bitirdik. O Çınar Ağaçları ve ulu gölgeleri hep var olsun.” Dedi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

İskenderun’ da Unutulmaz Tiyatro Gösterisi

Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu, Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu, Mavi Çocuk Akademi, Nene Hatun Anaokulu, Atatürkçü Düşünce Ortaokulu Anaokulu, Ece Life... Devamı..

Başkan Savaş’a Ödül

Uluslararası Altın Kentler Derneği Kent Araştırmaları Merkezi tarafından kent hayatında yaşama değer katanlara ödül verildiği gecede, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr.... Devamı..

SON DAKİKA: İSDEMİR’ de Patlama

İskenderun’ da faaliyet gösteren İskenderun Demir Çelik Fabrikası’nda (İSDEMİR) şiddetli bir patlama meydana geldi. Olay yerine ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.... Devamı..

75.YIL ANAOKULU’NDAN YERLİ HAFTASI

GANİ BAHADIRLI 75. YIL ANAOKULU YERLİ MALI HAFTASI DOLAYISIYLA MİNİK ÖĞRENCİLERİYLE ETKİNLİK DÜZENLEDİ. OKUL MÜDÜRÜ HASAN AKDOĞAN; “YERLİ MALI HAFTASINDA ANADOLUNUN 7... Devamı..

Tosyalı: Ziraat Bahçesi Tahsis Edildi

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: ZİRAAT BAHÇESİ BELEDİYEMİZE TAHSİS EDİLDİ İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’da Ziraat bahçesi olarak bilinen alanın İskenderun... Devamı..

BELEN’ DE MİLLİ KÜLTÜR SERGİSİ

Belen Kıcı İlk/Ortaokulunca 13 Aralık 2019 Cuma günü saat 10:00’da gerçekleştirilen “Milli Kültür Sergisi” açılışına, Kaymakam Hayrettin BASKIN, İlçe Jandarma Komutanı Ertan... Devamı..

HBB’den Kırıkhan’da Seminer

MADDE BAĞIMLILIĞININ ZARARLARI KIRIKHAN’DA ANLATILACAK Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık Şube Müdürlüğüne bağlı Psiko-Sosyal Destek Birimi Kırıkhan’da... Devamı..

Reyhanlı U-17 Takımı Tavyan’da

Reyhanlı U-17 Takımı Tayvan’ da düzenlecek olan Harris Turnuvasına Katılma Hakkı Kazandı. Hereos turnuvası için Reyhanlı Belediyesine ait U17 takımı Tayvan’ da,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: