23 Ağustos 2019 Cuma
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
25 Mart 17:17
Yorum Yok
477
N.S.O.T’den Dede-Nine Konseri

N.S.O.T’den Dede-Nine Konseri

“Dedeler Ninelere Okulda Konser Etkinliği”

Naciye Suna oktay Tekin Anaokulu öğretmenleri ve öğrencileriyle Dede ile ninelerine sürpriz yaptılar.

Unutulmaz konser etkinliği ile gönüllerince eğlendiler. Okul müdürü Hüseyin Gündüz yaptığı açıklamalarda; “Peygamberimizin dediği gibi “Eğer siz yaşlılar olmasaydı, belalar üzerimize çağlayanlar gibi dökülürdü” sözüyle yaşlılara Allah’ın kıymeti bukadar güzel ve özenilesi iken. Bu yılda 18-24 mart yaşlılara saygı” haftası gereğince; Bizde okul olarak “büyüklere, yaşlılara sahip çıkan toplumlar medeniyeti yakalamış toplumlardır diyerek çocuklarımızın yaşadığı Türk toplumunun gelenek ve göreneklerini yaşayarak öğrenmelerini sağlamak, Kültürel değerlerimizi benimsetmek ve nesilden nesile devamlılığını sağlamak adına çocuklarımızın dedelerini ve ninelerini unutmayarak okulumuzda konser Etkinliği ile güzel anılar biriktirmelerine yardımcı olduk…
Mevlana’nın dediği gibi “sevdiklerinize gül verin gülünüz yoksa gülüverin ” diyerek onlara hem Samimi gülümsemezi hem güllerimizi dağıttık ve onların bu geçirmiş oldukları güzel dakikalar için teşekkürleri ve mutlulukları ile etkinliğimizi bitirdik. O Çınar Ağaçları ve ulu gölgeleri hep var olsun.” Dedi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

BAŞKAN SAVAŞ’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 21 Ağustos Çarşamba günü Beyzade FM’ in canlı yayın konuğu oldu. Programda gündeme ilişkin... Devamı..

TISİAD’ dan İTSO’ ya Ziyaret

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nevaf Kılıç ve Limakport İskenderun Genel Müdür yardımcısı Mehmet Ünlü İTSO’yu ziyaret etti.... Devamı..

Obezite’de Mide Balonu

OBEZİTE İLE MÜCADELEDE MİDE BALONU UYGULAMASI Obeziteyle mücadelede uygulanan yöntemlerden ‘mide balonu’ hakkında bilgiler veren İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’ IN GADİR HUM BAYRAMI MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Gadir Hum Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda Gadir Hum’un önemine vurgu yapan... Devamı..

Tosyalı Şoförleri Dinledi

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,kent içerisinde trafik yoğunluğunu en aza indirmek için bir takım çalışmaların yapılmakta olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,İskenderun... Devamı..

Nevzat İnan’ dan Bayram Kutlaması

Hatayspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Altyapı sorumlusu Başarılı işadamı Nevzat İnan bayram mesajı yayımladı. “Bu bayramın birlik beraberlik, kardeşlik, saygı sevgi getirmesi... Devamı..

Işık Şener; “HADO Siyaseti”

Lütfü Savaş ne yapsın? HADO’ yu İskenderun’ a getiriyoruz dedi itiraz. Arsuz’ a götürüyoruz dedi itiraz. Şimdi Lütfü Savaş “Buyurun yer gösterin!”... Devamı..

HBB’ den Sağlık Denetimi

HBB ZABITASINDAN BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİ YAPILDI Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde gıda denetimi gerçekleştirdi. Vatandaşların... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: