Namık Kemal Ortaokulu’ndan Türkiye Rekoru

İskenderun Namık Kemal Ortakulu’ ndan Rekor Kan Bağışı

ÜLKEMİZ ADINA GURUR VERİCİ REKOR NAMIK KEMAL OKULUNDAN

İskenderun’ da neredeyse gelenekselleşen ve her sene programlanan Namık Kemal Ortaokulu ve Kızılay ortak çalışmasıyla okul öğretmenleri ve öğrenci velileri tarafından kan vermede geçen sene elinde bulundurduğu 255 ünite kan verme rekorunu dün 320 yaparak yeni bir Türkiye rekoru kırdı.

Okul Müdürü Ali Koç, Müdür Yardımcıları, öğretmenleri ve Okul Aile Birliği ile ortak proje kapsamında Kızılay Kan verme çadırını okul bahçesinde kurdurup hem ileride öğrencilere bu vazifenin önemini uygulamalı olarak göstermenin hemde rekor bağış yaparak ülkemizin kan ihtiyacına bir nebze destek olmanın gururunu yaşıyor.

Kızılay İskenderun Müdürü Volkan Karaca ve İskenderun Kızılay Kan Merkezi Bağışçı Kazanım Uzmanı Hilal Ayas yaptığı açıklamada; Namık Kemal İlköğretim Okulu vatandaşlık görevini ve halkımıza bu konuda çağrıyı çok başarılı bir şekilde yapmaktadır. Duyarlı velilerimiz ve öğretmenlerimize bu desteğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Namık Kemal Ortaokulu Müdürü Ali Koç; ” Biz okul olarak artık gelenekselleşen Kan Bağışı programımızın 4. yılına girdik. 4 yıldır bağış sayımızın artması bize gurur ve mutluluk vermekte. Sabahtan akşam 19:00′ lara kadar kalıp kan bağışı yapmak isteyen velilerimiz ve vatandaşlarımızla ilgilenen okulumuz öğretmenlerimize, Okul Aile birliğimize, velilerimize ve tabi ki Kızılay personellerine çok teşekkür ediyoruz. “Kan Bağışı Hayat Kurtarır” bilinciyle duyarlı davranan kan bağışı yapan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kan bağışında okul öğrencilerinde merakla bağış hakkında bilgiler edindiği ve aileleriyle aynı heyecanı yaşadığı gözlendi. Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Bodur ve Teşkilatı, Kadın Kolları Başkanı Gül Nalcı ve yönetimi olarak kan bağışında vatandaşlık görevini yerine getirip hatıra fotoğrafı çekildiler.