Namık Kemal Ortaokulu Başarıya Doymuyor

Namık Kemal Ortaokulu Başarıya Doymuyor

TEOG sınav sonuçları ile ülke geneline adını duyurmayı başaran Namık Kemal Ortaokulu spor dalında da başarıdan başarıya koşuyor.

Hatay geneli yapılan spor müsabakalarında şampiyonluklar yaşayan ve Türkiye elemelerine katılan Namık Kemal Ortaokulu öğrencileri Basketbol’ dan sonra yüzmede de Hatay birincisi olarak kentimize bir kez daha gurur yaşattı.

Küçük Erkekler Yüzmede Hatay 1.si olan Ege Peköz ve Emir Peköz 4 ferdi olarak 2 takım olarak toplamda 4 altın madalya, Can Mert Duru ve Yavuz Temel ise ikişer altın madalya alarak şampiyonluğa yüzdüler.

Basketbol müsabakalarından sonra Yüzmede de Hatay’ı ülke arenasında temsil edecek olan Namık Kemal Ortaokulu Müdürü Ali Koç yaptığı açıklamalarda ” Bu sene okulumuz adına çok güzel başarılar yaşadık. Hem TEOG’ da Türkiye birincileri hem ikincileri çıkardık. Ardından basketbol’ da ve Yüzmede altın madalya alarak okulumuzu, İskenderun’ umuzu ve Hatay’ımızı ülke geneli temsil etmekten gurur duyuyoruz. Bu başarıyı gerçekleştiren öğretmenlerimize ve ter akıtan öğrencilerimize nice güzel başarılar diliyorum.” dedi.