Nazım Culha ve Eşi Kadınlar Gününü Kutladı

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve eşi Selda Culha, tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı

Kadınlarla alanlarda buluşacaklar

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve eşi Selda Culha, toplumun temel taşı olan ve hayatın her alanında sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınların, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

8 Mart’ın ülkede artan kadına yönelik şiddet, istismar ve tecavüz olaylarının gölgesinde kutlandığına dikkat çeken Başkan Culha ve eşi, 8 Mart 2016 Salı günü saat 10.00’da Arsuz Belediye Binası, saat:11.00’de Konacık Mahalle Meydanı ve saat: 15.00’da da Karaağaç Hizmet Binası olmak üzere üç ayrı alanda gerçekleştirecekleri etkinliklere tüm kadınları yürek yüreğe olmaya ve dayanışmaya davet etti. Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve eşi Selda Culha, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla verdikleri mesajda şu ifadelere yer verdi: “Kadınların özgürlük ve eşitlik mücadelesi açısından, çok önemli ve anlamlı bir gün olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü ne yazık ki; giderek artan kadına yönelik şiddet, istismar ve tecavüz olaylarının gölgesinde, buruk kutluyoruz. Sadece 8 Mart’ta değil, her gün eşitlik, adalet ve kadına saygı diye sesimizi yükseltmemize rağmen, yaralarımız sürekli kanamaya ve derinleşmeye devam ediyor. Ülkemizde ne acıdır ki; neredeyse her gün yeni bir kadın cinayeti veya kadın istismarı haberi ile uyanıyoruz. Hunharca işlenen ve hepimizin yüreğini acıtan Özgecan Aslan cinayeti travmasını, 18 yaşındaki Cansu Kaya cinayetiyle bir kez daha yaşadık.  Şiddetin, tecavüzlerin, istismarların, çocuk gelinlerin ve töre cinayetlerinin olmadığı bir ülke hepimizin arzusudur.

Kadına karşı şiddeti yücelten anlayışı, adalet, eşitlik ve özgürlük meşalesinin yılmaz taşıyıcıları olan kadınlarımız ile birlikte omuz omuza mücadele ederek yeneceğiz. Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlar, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirecekleri 8 Mart etkinliklerimize tüm kadınlarımızı bizimle birlikte olmaya davet ediyoruz.”