Nedir Bu Yayman Hazımsızlığınız?

Bakan yardımcılığı görevini önemli projelerle yürüten Hüseyin Yayman kentimiz ve ülkemiz adına ilk olabilecek projelerle karşımıza çıkmakta.
Benimle de paylaştığı Türkiye ve özellikle Hatay’ ın ilçe ilçe tarihi turizm üzerine anektodları heyecan verici.
Hüseyin Yayman ile özellikle telefonda uzun uzadıya konuştuğumuzda bir takım kişiler tarafından yıpratılmaya çalışıldığını ve özellikle Hatay’a geldiğinde bu grupların ciddi anlamda rahatsız olduğunu dile getirmişti.
Watsapp ve bazı sosyal hesaplarda Hüseyin Yayman’ a karşı ciddi anlamda düğmeye basılmış ve hala o düğmeye basılı tutulduğu gözlemlenmekte. (Emniyet Takipte)
Bu yıpratıcı gayriahlaki saldırıları yapanlar referandum öncesi kritik süreçte olması ve referandum ile ilgili şahsı, makamı ve davası uğruna yoğun çalışma reaksiyonunda olan Yayman’a vurmak sadece şahsi hesap bilinci değil bu davanın da altını oymak demekti bir bakıma.
Şimdi bu saldırıyı kim, niye ve niçin yapıyor?
Bu sorular insanın aklına Hatay ‘da bazı yosunlaşmış düzenin değişmesinden korkan ve sanırım rahatının kaçmasından çekinenlere ait bir saldırı olarak göze çarpmakta.
21 Mayıs’ a kadar istedikleri kadar düğmeye basmak isteyenler bassın 21 Mayıs’ tan sonra eminim ki basacakları ne düğme bulabilecekler ne de sağlam parmak!
Artık Hatay kendi koltuğunu kaybetmeme veya yeni koltuklar kazanma peşinde olanların değil dava bilincinde, projeler üreten, ülke ve Hatay’ ın geleceği konusunda atılımlar yapan, kültürlü ve bilinçli seçilmişlere ihtiyaç vardır.
Bu yüzden hem basında hem fikren ufku geniş ve siyaseti ayaklarıyla değil fikirleriyle yapan insanlarsan biri olan Hüseyın Yayman’ ın hem o Bakanlık koltuğunda hem de Hatay’ da hizmet ve proje babında yeni şeyler üretecek düşünce ve isteğe sahip olduğunu biliyorum.
Son telefon görüşmemizde son durumları hiç umursamaması “yoğun Ankara trafiğinde laf değil icraat üretiyoruz” söylemleri belli ki moralmen etkilememiş gözüküyor.
Dediğim gibi Hatay’ ın artık daha ileri gitmek için kendi kendini ezmekten, itibarsızlaştırmaktan ayağına pranga bağlama siyasi ahlakından daha doğrusu ahlaksızlığından uzak durmalı daha barışçıl ve istişareli siyasi huy edinilmesi gerekmektedir.
Biz Hatay için Hüseyin Yayman ve sahip olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı koltuğunun ne kadar önemli olduğunu, kentimiz için büyük fırsat olduğunu bilmemiz gerek.
Bir isim üzerine bir kentin geleceği ile oynanmaması gerekmektedir.
Esen Kalın