29 Şubat 2020 Cumartesi
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
4 Aralık 17:45
Yorum Yok
901
Nuri Üysen Ortaokulu Youth in Action Etkinliği

Nuri Üysen Ortaokulu Youth in Action Etkinliği

Avrupa Birliği ve Türk Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ Gençlik Projeleri kapsamında desteklenen, gençlere ve yerel halktan insanlara gönüllülük bilincini aşılayarak, gönüllü çalışan kişi sayısını artırarak paylaşımcılığı desteklemek ve sosyal yaşamı iyileştirmek konulu, “Youth in Action” (Gençlik Harekette) isimli Gençlik Değişimi projesi 24 Kasım-2 Aralık 2018 tarihleri arasında Hatay ili İskenderun İlçesinde gerçekleştirilmiştir.

Türkiye başta olmak üzere Bulgaristan, Letonya, İtalya ve Hırvatistan’dan toplam 42 katılımcının yer aldığı Projede gençlerin ve yerel halkın sorumluluk bilincini, empati duygularını ve çevreye olan duyarlılıklarını geliştirerek gönüllülük bilincini arttırmayı hedefleyen Program süresince yerel halkta ve diğer gençlerde bu hedefler üzerine farkındalık yaratmak isteyen katılımcılar bu tarz çalışmaların Avrupa’nın her yerinde yaygınlaştırılması konusuna dikkat çektiler.

Proje etkinlikleri kapsamında İskenderun Nuri Üysen Ortaokulunu ziyaret eden katılımcı gençler öğrencilerle sanatsal ve sportif aktiviteler gerçekleştirerek öğrencilerin gönüllülük bilincini geliştirmelerinde ve onları gönüllü olmaya teşvik konusunda yardımcı oldular Okul Aile Birliğinin hazırlamış olduğu yöresel yiyecekleri tadarak kültürümüz ve mutfağımız hakkında bilgi sahibi olan misafir gençler hazırlanan programda halk oyunları kulübünün geleneksel dans gösterisine katılımcılarımız da dahil olarak eğlenceli vakit geçirdiler.

Bunun yanı sıra okul müdürü Zeyid Doğan misafirlere hitaben yapmış olduğu kısa konuşma da: ‘ Türkiye’nin yönü her zaman Batı’ya dönük olmuştur. Avrupa ile tarihi derin ve zengin tecrübeye dayanan ilişkilerimiz mevcut. Bu ilişkilerin derinleşerek sürmesini istiyoruz. Bu projede bu amaca hizmet ettiği için severek kabul ettik. Bu tür projelerin devam etmesini diliyorum.’ Diyerek katılımcıları selamladı.

Proje boyunca kültürel geceler ve yapılan etkinler sayesinde farklı kültürleri de yaşayarak öğrenme imkanı bulan gençler ön yargılarını kırarak ulus ötesi arkadaşlıklar kurmaktadırlar. Katılımcılar proje bitiminde kazanımlarını belgeleyen Youthpass sertifikası alacaklardır.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

TGK Genel Başkanı’ndan Savaş’ Ziyaret

TGK Genel Başkanı Kasım BAĞDU HBB Başkanı Lütfü SAVAŞ ile Görüştü Türkiye Gençlik Konseyi Genel Başkanı Kasım BAĞDU Hatay Büyük Şehir Belediye... Devamı..

İTSO ve Lise Ortaklığı Projesi

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla ‘Benim Okulum Benim Sanayim” projesi hayata geçiriliyor. İskenderun Mesleki... Devamı..

Başkan Tosyalı Çınarlı’da

BAŞKAN FATİH TOSYALI: ÇINARLI’YA ÇOK AMAÇLI SALON YAPILACAK -BAŞKAN FATİH TOSYALI’DAN ÇINARLI’YA ÇOK AMAÇLI SALON MÜJDESİ İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” İskenderun... Devamı..

Başkan Savaş’a Ödül

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Arsuz Turizm ve Kültür Derneğinin düzenlediği “2019 Yılının En”leri ödül törenine katıldı. Her yıl... Devamı..

Hatay Masa Tenisinde Başarı

Hatay Gençlik ve Spor masa tenisi antrenörü Özlem Sevinçli Şahin Hatay adına masa tenisi yarışmasında derece elde edildiğini açıkladı. Antrenör Şahin; “22-23... Devamı..

Trafik Üzerine İstişare Toplantısı

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’ in Başkanlığı’ nda “Trafik Kural İhlali ve Kazaların Önlenmesi” temalı istişare toplantısı icra edildi. 21 Şubat 2020 Cuma... Devamı..

Tosyalı: Tesis Açılıyor

BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: “1’NOLU SOSYAL TESİS YENİLENEN YÜZÜYLE KISA BİR SÜRE SONRA HİZMETE AÇILACAK” İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 1 No’... Devamı..

İTSO’da Kent Konseyi Çalışması

İskenderun Belediye Meclisi, Kent Konseyi kurulmasıyla ilgili çalışmalar kapsamında İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Haber Tarihi:... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: