07 Ağustos 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Aralık 17:45
Yorum Yok
1096
Nuri Üysen Ortaokulu Youth in Action Etkinliği

Nuri Üysen Ortaokulu Youth in Action Etkinliği

Avrupa Birliği ve Türk Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ Gençlik Projeleri kapsamında desteklenen, gençlere ve yerel halktan insanlara gönüllülük bilincini aşılayarak, gönüllü çalışan kişi sayısını artırarak paylaşımcılığı desteklemek ve sosyal yaşamı iyileştirmek konulu, “Youth in Action” (Gençlik Harekette) isimli Gençlik Değişimi projesi 24 Kasım-2 Aralık 2018 tarihleri arasında Hatay ili İskenderun İlçesinde gerçekleştirilmiştir.

Türkiye başta olmak üzere Bulgaristan, Letonya, İtalya ve Hırvatistan’dan toplam 42 katılımcının yer aldığı Projede gençlerin ve yerel halkın sorumluluk bilincini, empati duygularını ve çevreye olan duyarlılıklarını geliştirerek gönüllülük bilincini arttırmayı hedefleyen Program süresince yerel halkta ve diğer gençlerde bu hedefler üzerine farkındalık yaratmak isteyen katılımcılar bu tarz çalışmaların Avrupa’nın her yerinde yaygınlaştırılması konusuna dikkat çektiler.

Proje etkinlikleri kapsamında İskenderun Nuri Üysen Ortaokulunu ziyaret eden katılımcı gençler öğrencilerle sanatsal ve sportif aktiviteler gerçekleştirerek öğrencilerin gönüllülük bilincini geliştirmelerinde ve onları gönüllü olmaya teşvik konusunda yardımcı oldular Okul Aile Birliğinin hazırlamış olduğu yöresel yiyecekleri tadarak kültürümüz ve mutfağımız hakkında bilgi sahibi olan misafir gençler hazırlanan programda halk oyunları kulübünün geleneksel dans gösterisine katılımcılarımız da dahil olarak eğlenceli vakit geçirdiler.

Bunun yanı sıra okul müdürü Zeyid Doğan misafirlere hitaben yapmış olduğu kısa konuşma da: ‘ Türkiye’nin yönü her zaman Batı’ya dönük olmuştur. Avrupa ile tarihi derin ve zengin tecrübeye dayanan ilişkilerimiz mevcut. Bu ilişkilerin derinleşerek sürmesini istiyoruz. Bu projede bu amaca hizmet ettiği için severek kabul ettik. Bu tür projelerin devam etmesini diliyorum.’ Diyerek katılımcıları selamladı.

Proje boyunca kültürel geceler ve yapılan etkinler sayesinde farklı kültürleri de yaşayarak öğrenme imkanı bulan gençler ön yargılarını kırarak ulus ötesi arkadaşlıklar kurmaktadırlar. Katılımcılar proje bitiminde kazanımlarını belgeleyen Youthpass sertifikası alacaklardır.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

HBB’den Kumlu’ ya Yol Yapımı

KUMLU’DAKİ ÇALIŞMALAR ÖZVERİYLE DEVAM EDİYORHatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, kent genelinde sürdürdüğü yeni yol yapım, bakım, onarım ve iyileştirme... Devamı..

Son Dakika:Bedelli Askerlik…

2020 bedelli askerlik ücreti değişti: İşte yeni rakamlar Bedelli askerlik 2020 yılı Temmuz/Aralık dönemine ilişkin tutar belirlendi. Yapılan aylık katsayı değişikliğiyle bedelli... Devamı..

Kaşıkçı’ dan Baro Açıklaması

Hatay MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez’ in Polis ile ilgili yaşadığı olayı değerlendirdi. İçişleri Bakanlığımızın olurlarıyla vatandaşlarımızın Kurban... Devamı..

“İSTE’yi Tercih Edin”

Süleyman Beledioğlu: “Gönül Rahatlığıyla İSTE’yi Tercih Edin” Türkiye’nin önde gelen eğitimcilerinden olan ve üniversite tercihlerinde adayların otorite isim olarak görüp, Bonus Hoca... Devamı..

Antakya Bld Meclisi Toplanıyor

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ 5 AĞUSTOS ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 14.00’DE TOPLANIYOR                Antakya Belediye Meclisi, 5 Ağustos Çarşamba günü saat 14.00’de Antakya Ticaret Borsası... Devamı..

Kızılay’dan Güngör’e Plaket

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör’e kan bağışına vermiş olduğu destek ve kan bağışını teşvik edici çalışmaları nedeniyle Kızılay İskenderun Şubesi... Devamı..

HBB Zabıtası’ndan Denetim

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir yolculuk yapmaları amacıyla Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde denetim gerçekleştirdi.Halkın can ve mal güvenliğini... Devamı..

Güven’den Bayram Kutlaması

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven’ den Bayram Kutlaması Başkan Güven; “Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik eder, sevdiklerinizle sağlık ve... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: