18 Eylül 2019 Çarsamba
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
20 Ağustos 10:19
Yorum Yok
709
Obezite’de Mide Balonu

Obezite’de Mide Balonu

OBEZİTE İLE MÜCADELEDE MİDE BALONU UYGULAMASI
Obeziteyle mücadelede uygulanan yöntemlerden ‘mide balonu’ hakkında bilgiler veren İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Metin Pişkinpaşa, mide balonu işlemi sonucu, diyetisyen takibiyle 20 ile 25 kadar kilo verilebildiğini ve obezitenin sebep olduğu sağlık sorunlarının önüne geçilebildiğini belirtti.
“Mide balonu uygulaması bir ameliyat değildir”
Mide balonu uygulaması hakkında bilgiler veren Op. Dr. Metin Pişkinpaşa, “Mide balonu, midenin fundus denilen üst bölgesine endoskopi ile yerleştirilir. Bu balonun hacimsel varlığı, tokluk hissi yaratır. Mide balonu, doğal olarak acıkmadan, az yiyerek, rahat kilo vermeyi sağlar. Mide balonunun mideye yerleştirilmesi, bir ameliyat değildir. Bilinçli sedasyonla, yaklaşık 10 ile 15 dakikada mide balonu mideye yerleştirilir. Bu işlem, hastanede yatış gerektirmediğinden, kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam eder. Mide balonunun, mideye yerleştirildikten sonraki hali, yaklaşık 30 gramdır. Bu hafifliğin en önemli avantajı, kişinin midesindeki balonun varlığını hissetmeden, mevcut yaşantısını devam ettirebilmesidir” açıklamasında bulundu.
“Obeziteyi yok ederek, hastalıklarla savaşabilirsiniz”
Mide balonunu, vücut kitle indeksi 25 ve üzeri olan bireylere uyguladıklarını ifade eden Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Metin Pişkinpaşa, “Mide balonu uygulaması, diyet ve egzersiz uygulamaları sonucunda kilo verememiş olan 18 – 65 yaş arasındaki yetişkinlere geçici süreli uygulanır. Uygulama süresi, 6 – 12 aydır. Ameliyata gerek duyulmayan bir tedavi seçeneği olan mide balonu, aşırı kilolu hastalarda ameliyat esnasında oluşabilecek komplikasyonları azaltmaktadır. Balon, istenildiği zaman çıkarılmaktadır” dedi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

İTSO’ya Odalardan Ziyaret

DASİFED yönetim kurulu başkanı Faruk Ekinci ve ATSİAD Genel sekreteri Fatin Bereketoğlu, İTSO’yu ziyaret etti. Doğu Akdeniz Sanayici ve İş İnsanları Federasyonu... Devamı..

İSTE Rektörü Belli Oldu

Son dakika: Başkan Erdoğan 3 üniversiteye rektör ataması yaptı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üç üniversiteye rektör atamasına ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.... Devamı..

Belediye’ den Doğa Yürüyüşü

İSKENDERUN BELEDİYESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLEDİ İskenderun Belediyesi vatandaşların sosyal ve sportif yaşantısına, hareketli yaşam tarzına katkı sağlayabilmek, amacıyla doğa yürüyüşü düzenledi. Atik... Devamı..

75. Yıl Anaokulu Coşkuyla Açıldı

2019-2020 eğitim öğretim yılına başlayan Dr. Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokul müdürü Hasan Akdoğan veliler toplantısı sonrası okul tarafından yapılan asure ikramında... Devamı..

N.S.O.T Merhaba Dedi

Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu Eğitim’e Merhaba Etkinliği İskenderun’da en anaokulu olarak üst sıralarda yer alan Anaokulu Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Teksöz’ e Ziyaret

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ, HESOB BAŞKANI TEKSÖZ’Ü ZİYARET ETTİ        Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz’ü ziyaret ederek yönetim... Devamı..

HBB’ den Tarator Yapımı

TARATOR YAPIMI HİÇ BU KADAR EĞLENCELİ OLMAMIŞTI UNESCO Hatay Gastronomi Evi 11 Eylül Çarşamba günü Türkiye’nin çeşitli yerlerinden üyeleriyle Hatay’a gelen Kültürel... Devamı..

Selahattin Yılmaz’a Büyük Onur!

Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden Best of City Awards 2019’da İskenderun’lu İş İnsanı ve Liberya Fahri Başkonsolosu Selahattin Yılmaz’a gururlandıran ödül! 17 Eylül... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: