Zeki Oğur yazdı: “AYIP ETTİN ÇİNÇİN!”

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin bugün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı hedef göstermeye çalıştı.

Armutlu Camii Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği iftar sofrasına katılan Çinçin, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Dörtyol ilçesinde düzenlenen iftar programında olduğunu bildiği halde bu paylaşımı yapması şaşkınlığa neden oldu.

Tabi sayın Çinçin’in bu şekilde başkan Savaş’a saldırmasının nedenlerini az çok biliyorum ve kendisine buradan bir kaç soru yöneltmek istiyorum:

1- Milletvekili aday adaylığı sürecinde TUSIAD ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üzerinden Servet Mullaoğlu ile ekibinin vekil aday listesinde yer almaları için CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na tavsiye mektubu gönderdin mi?

2- 2019 yılında yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı sen mi olacaktın? Servet Mullaoğlu ile ekibini desteklemenin amacı bu muydu?

3- Yaklaşık 30 kişi ile HBB binası önüne gelen ve orada bir açıklama yapan Servet Mullaoğlu’na neden sende eşlik etmedin?

4- Sende Servet Mullaoğlu gibi HBB binası önüne siyah çelenk koymayı düşünüyor musun?

5- Son yapılan ATSO seçimleri öncesinde rakibin olan Ali Kavak’ın listesinde yer alan birilerine şantaj yaptın mı, herhangi birini tehdit ettin mi?

Sayın başkan HBB başkanlığı kim, sen kim? Sen önce başkanı olduğun ATSO’yu iyi yönetmeyi becer.
Kaldı ki senin bu işlere çapın yeter mi? HBB başkan adayı olabilmek için bu kadar alavare dalavereye gerek var mıydı?
Boyundan büyük işlere kalkışmaya çalışmışsın, ama bunu da becerememişsin.
Lütfü Başkan var olduğu müddetçe böyle bir şeyin mümkün olabileceğini düşünüyorsan, bu hayalinden bir an önce vazgeçmeni tavsiye ederim.
Tabi ki yine de sen bilirsin.
Benden söylemesi.