27 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
13 Şubat 19:31
Yorum Yok
488
On Yıl Boyunca Memura Zam Yok

On Yıl Boyunca Memura Zam Yok

Yunanistan acınası halde! Komşu öyle bir battı ki resmen kaderini başka ellere altın tepside teslim etti.

Dünyanın konuştuğu ülke Yunanistan acınası halde! Sirkatisi ile meşhur komşu öyle bir battı ki resmen kaderini başka ellere altın tepside teslim etti. Başka eller dediğimizse Sarkozy ve Merkel’den başkası değil.

Tarihinin en büyük mali krizlerinden birini yaşayan Yunanistan hükümeti AB ve IMF’den milyarlarca euro borç aldı. Ekonomik bağımsızlığını yitiren Yunanistan’ın bu borcu ödemesi için onlarca yıl gerekiyor. Bu süreçte Yunan halkı fakirleştikçe fakirleşecek!

Hükümetin kemer sıkma uygulamalarına karşı dün düzenlenen ve 100 bin kişinin katıldığı protesto gösterisi çatışmaya dönüştü. Yüzlerce ev yakıldı, bankalar soyuldu, tarihi mekanlar ateşe verildi. Zarar çok büyük!

KOMŞUDA MEDYA DA SUSTU

Yunanistan Kamu Çalışanları Konfederasyonu’nun başlattığı 48 saatlik greve dün Yunanistan İşçi Sendikaları Federasyonu’nun 24 saatlik grevle katılmasıyla birlikte, devlet daireleri, kamu hizmetleri ve okullar kapalı kaldı, hava ve demiryolu ulaşımı tıkandı. Milyonlarca Yunanlı çalışan genel greve giderken, ilk kez esnafın da katıldığı grev nedeniyle ülkede hayat durdu hatta medya da sustu… Gazetecilerin greve iştirakı nedeniyle dün radyo ve televizyonlarda haber bültenleri yayımlanmazken, gazeteler de çıkmadı.

* 751 euro olan asgari ücretin yüzde 22 oranında düşürülmesi.
* 25 yaş altındaki gençlerin maaşlarında yüzde 10 ek kesinti yapılacak.
* Memura on yıl boyuncazam yapılmayacak.
* Asgari ücrette artışların üç yıl süreyle dondurulması.
* İşsizlik oranı yüzde 19’dan 10’a düşene kadar bütün maaş artışlarının dondurulması.
* Bu yıl 15 bin, 2015 yılı sonuna kadar da 150 bin kamu çalışanının işten çıkarılması.
* Sosyal güvenlik kurumu IKA’ya katkıların önce yüzde 2 oranında, 2013’te de yüzde 3 oranında düşürülmesi.
* Kamu şirketlerinin özelleştirilmesi.
* Askeri harcamalarda GSYİH’nin yüzde 0,15’i oranında kesinti yapılması.
* Kamu şirketlerine ve bankalarına eleman alımının durdurulması.

Anahtar Kelime: , , ,

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: