Park Ücretleri…

Uzun süredir vatandaşların çile çektiği, bazı vatandaşlarımızın yıllık park ücretinin aracından da pahalıya geldiğinin ve mağduriyetlerin yaşandığını haftalarca yazdık.
Hatay geneli ve İskenderun’ da da Ercüment Kimyon’ un bizzat mahkemeye iptali için başvuruda bulunduğu suç duyurusu yüce adaletin doğru kararı ile bu uygulama durduruldu.
Şimdi iş İskenderun Emniyet Müdürlüğü’nde..
Emniyet Müdürlüğü Trafik ve Demetleme Şube Müdürlüğü sokaklara, caddelere inmeli ve yanlış park eden, fazla bekleme yapan, kaldırıma çıkan, yaya ve engelli şeridini kapatan sürücülere kulaklarını tıkayıp cezayı uygulamasıdır.
Başta İskenderun Belediyesi yolu, (Bankalar caddesi) Şehit Pamir caddesi, Ulucamii ve Fener caddesi derhal düzene sokulmalı bazı düşüncesiz sürücüler yüzünden onlarca araç, ambulans yayalar sıkıntı yaşamamalıdır.
Özellikle mesai bitişi, öğrenci çıkışı ve esnafın kapatma saatlerinde şehir merkezi trafiği kilitlenmekte olup yer yer 4 şehitlik yollarda üç şerit yapan sürücülere rastlanmaktadır.
Ehliyet verilirken genel ahlak kuralları öğretilmediğinden, yaya şeridini kapatan, kaldırıma park eden, engelli geçidini kapatan, park edilmiş bazı araçlar görüyoruz. Buna en güzel cevabı adresine gönderilen cezai işlem olacaktır.
İnsan ve daha kaliteli yaşam konusunda özellikle Antakya bölgesinde trafik Müdürlüğü yapmış olan İskenderun Emniyet Müdürü Zeki Balcı bu işin üstesinden rahatlıkla gelebileceğini düşünüyorum.
Şimdi trafik düzeni Belediyeler tarafından haraca bağlanmadan önce uyarı sonra devletimize ait olan cezai işlem ile bu uygulama işleme katı bir şekilde geçilmelidir.