Paşa Paşa Gideceksin..

Kadim dost, kültürlü iyi niyetli ilçe başkanı olan ve güleç siması, seçim çalışmalarını çok gördüğüm, haber yaptığım, yazdığım, pek nadir de olsa makamına gittiğimde “Kabul Günü” gibi yoğun olduğunu farkettiğimiz Emrullah Gülen gibi bir ilçe başkanı karşımızda dururken İskenderun’ da ki İlçe Başkanın piyasada olmayışı, kendi başına hareket edemeyişi düşündürücü…
E tabi ilçe başkanı olmak vatandaşa en yakın makamlardan birine sahip olmak demek.
İl Başkanı Ahmet Atıç’ ı da iyi bilirim. Parti’ de yetiştiremediklerini kendi özel ofisine davet ederek karşılaması, herkesle arasının iyi olması bu işi layıkıyla yapmalarının en güzel örneklerinden biridir.
İskenderun’ a geliyorsunuz iki önemli seçimde birine karşı olduğu için diğerinin yanında duran ve son seçimde sadece gölge yapan bir ilçe başkanı, Parti binasında yönetimi emrivaki toplantılara çağırmalar, vatandaş günleri gibi organize yapmamak dert dinlememk ve işini halledememek, partilinin ciddi sorunlarıyla yeterince ilgilenmemeler ve küs olduğu belediyeden çıkmamaları ile ünlü ilçe başkanı Vedat Tosun daha önce dediği gibi “İşlerime yoğunlaşamıyorum” sebebi ile derhal işlerine döndürülmesi, ailesine daha çok vakit ayırtılması gerekmektedir.
İnanıyorum ki tez zamanda Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı bizim tüm iyi niyetimizle hem kendisine hem de partiye zarar vermeden görevden alınmasıdır.
Vedat Tosun vefakar olduğu kadar cefakardır da!
Bu şartlarda 10 yıl İlçe Başkanı olarak kal deseler ayrılmayacak kadar vefakardır ama Genel Merkez bu cefaya dur demesi gerekmektedir.
Kendi durmaz ama birileri dur demelidir!
Yerine daha atik, ikinci evi Belediye Binası değil, Parti binası olan, diksiyonu daha güçlü, daha güleç, daha enerjik ve kimseyle kötü olmayan kimseye şahsen çalışmamış bir ilçe başkanı seçilmesidir.
İnanıyorum “Herşey İçin Teşekkürler Vedat Tosun” diyeceğime!
Çünkü aklın yolu birdir ve doğru bir tanedir…
Saygılarımla