20 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
29 Temmuz 02:40
Yorum Yok
692
Pasdemir!

Pasdemir!

“İşleyen demir pas tutmaz” atasözünden yola çıkarak şunu söylemek istiyorum. Ülkemizin gururu İsdemir resmen pas tutuyor..
İsdemir yönetiminin verdiği iftar yemeğine katıldım.
Genel Müdür Recep Bey “Kaybeden ülkemiz” dedi ve çok haklıydı ve “Her an Bakan gelecek diye hazır bekliyorum” dedi.
Diğer yandan Cengiz Gül ile konuştum. Bana çok net “Bakanımız gelecekse biz oturur konuşuruz sıkıntılarımızı, dileklerimizi söyler, çözüme odaklanırız dedi.” O da işçileri düşünüyor o da ülkeyi düşünüyor. Durmanın, çalışmamanın kimseye faydası yok! biliyor…
Ben her zaman ilk önceliği devletin çıkarları gözönüne alarak düşündüm. Şuan günde 3 milyon civarı zararla İsdemir’in bacaları durdu. Bu ülkemiz için, yönetim için, kentimiz için, işçiler için, çocukları için, esnaf için gerçekten kötü bir durum!
Ben şahsen ne %50 leri, ne de %6 ları mantıklı buluyorum.. Benim kanaatim orta makul bir oranda buluşulması. Anlaşma nezaketleri kırılmış iki kutup ve bu kutupları birleştirmenin adaletli bir çözüm için gerekirse Adalet Bakanı’na, iktisadi açıdan düşünülecekse Ekonomi Bakanı’na bence İsdemir’in acilen ihtiyacı vardır ve Başbakanımızın direktifi ile çözüme gidilmesi gerekiyor.Meclis tatile girebilir ancak ülke üretimleri 24 saat çalışmalı, üretmeli, kazanmalı..
Türkiye’nin lokomotifi olan bir fabrika kendi başına bırakılmamalıdır ve bunu emek rantına, bunu siyasi ranta, bunu oy rantına bunu maddiyata, çıkara, ortalığın karışmasından mutlu olanlara fırsat verilmemelidir.
“Demir tavında, dilber çağında gerek..” Zamanı çok geçmeden, zarar büyümeden, işçi yönetim arası daha da açılmadan BİRİ BUNA EL ATMALI! Buradan Bakanıma çağrıda bulunuyorum. Gelin ve Çözün.. Yoksa zarar günleri, haftaları geçecek ve maddi manevi sıkıntı daha da büyüyecek.
Işık ŞENER- BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: