Pasdemir!

“İşleyen demir pas tutmaz” atasözünden yola çıkarak şunu söylemek istiyorum. Ülkemizin gururu İsdemir resmen pas tutuyor..
İsdemir yönetiminin verdiği iftar yemeğine katıldım.
Genel Müdür Recep Bey “Kaybeden ülkemiz” dedi ve çok haklıydı ve “Her an Bakan gelecek diye hazır bekliyorum” dedi.
Diğer yandan Cengiz Gül ile konuştum. Bana çok net “Bakanımız gelecekse biz oturur konuşuruz sıkıntılarımızı, dileklerimizi söyler, çözüme odaklanırız dedi.” O da işçileri düşünüyor o da ülkeyi düşünüyor. Durmanın, çalışmamanın kimseye faydası yok! biliyor…
Ben her zaman ilk önceliği devletin çıkarları gözönüne alarak düşündüm. Şuan günde 3 milyon civarı zararla İsdemir’in bacaları durdu. Bu ülkemiz için, yönetim için, kentimiz için, işçiler için, çocukları için, esnaf için gerçekten kötü bir durum!
Ben şahsen ne %50 leri, ne de %6 ları mantıklı buluyorum.. Benim kanaatim orta makul bir oranda buluşulması. Anlaşma nezaketleri kırılmış iki kutup ve bu kutupları birleştirmenin adaletli bir çözüm için gerekirse Adalet Bakanı’na, iktisadi açıdan düşünülecekse Ekonomi Bakanı’na bence İsdemir’in acilen ihtiyacı vardır ve Başbakanımızın direktifi ile çözüme gidilmesi gerekiyor.Meclis tatile girebilir ancak ülke üretimleri 24 saat çalışmalı, üretmeli, kazanmalı..
Türkiye’nin lokomotifi olan bir fabrika kendi başına bırakılmamalıdır ve bunu emek rantına, bunu siyasi ranta, bunu oy rantına bunu maddiyata, çıkara, ortalığın karışmasından mutlu olanlara fırsat verilmemelidir.
“Demir tavında, dilber çağında gerek..” Zamanı çok geçmeden, zarar büyümeden, işçi yönetim arası daha da açılmadan BİRİ BUNA EL ATMALI! Buradan Bakanıma çağrıda bulunuyorum. Gelin ve Çözün.. Yoksa zarar günleri, haftaları geçecek ve maddi manevi sıkıntı daha da büyüyecek.
Işık ŞENER- BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ