PASKALYA BAYRAMINDA KARDEŞLİK

PASKALYA BAYRAMI’INDA BİRLİK, BERABERLİK VE BARIŞ MESAJLARI VERİLDİ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Ortodoks Kilisesi’nde düzenlenen Paskalya Bayramı kutlamalarına katıldı.

Gerçekleştirilen kutlamalara Başkan Savaş’ın yanı sıra, Hatay Valisi Ercan Topaca, Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Hatay İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Antakya Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Musevi Cemaati Başkanı Şaul Cenudioğlu, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve semavi dinlerin temsilcileri katılım gösterdi.

Paskalya Bayramı’nın birlik ve beraberliğine katkı sağlayan önemli etmenlerden biri olduğuna vurgu yapan Hurigil, Hrıstiyanlık için büyük önem taşıyan bayram hakkında konuklara önemli bilgiler verdi.

BAŞKAN SAVAŞ: RENKLERİN BİR ARADA KARDEŞÇE YAŞAMASI BİZLERİ DAHA GÜÇLÜ KILIYOR

Hrıstiyan hemşerileri ile bayramlaşarak yumurta tokuşturan Başkan Savaş, renkli bir şehiriz. Bu renklerin bir arada kardeşlik içerisinde yaşaması bizleri daha güçlü kılmaktadır. Bu birlik ve beraberliğimiz ile dünyaya örnek olacak bir kentiz. Hiçbir ayırım yapmadan her dine mensup hemşehrilerimizin bayramlarını birlikte kutlayarak birlik beraberlik bağlarımızı güçlendiriyoruz. Tüm hrıstiyan hemşehrilerimin Paskalya Bayramı’nı kutluyor, tüm dünyaya ve coğrafyamıza sağlık, mutluluk, barış ve hoşgörü getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Biz çok Bayramlaşma etkinliğinde konukların geleneksel hale gelen yumurta tokuşturmaları da renkli anların yaşanmasına vesile oldu.