29 Kasım 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
30 Temmuz 00:06
Yorum Yok
1264
Paylaşmak Önemlidir

Paylaşmak Önemlidir

REKTÖR GÜDER TARAFINDAN HATAY BASININA VERİLEN GÖNÜL ZENGİNLİĞİNİ RAMAZAN İFTAR SOFRASINDA BULUŞTURDU.

Sevgili okuyucularım, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder tarafından Hatay basın mensuplarına yakışır bir şekilde kendi adı gibi Salih bir şekilde bizleri bir araya toplayarak iftar yemeği vermiştir.

 

Bu verilen Ramazan iftar yemeğine Hatay’ımızın güzide bütün basın mensupları iştirak ederek gecenin güzelliğinden istifa etmişlerdir. Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder basın mensupları arkadaşlarımızı kapıda büyük bir sevgi gösterisiyle karşılamaları bizlere ne kadar değer verdiğinin büyük nişanesidir.

ORTAMDA GÖNÜL ZENGİNLİĞİ VARDI

Hatay Basın mensuplarına üniversitenin merkezi yemekhanesinde bir araya getirmesi ve kaynaştırması güzel sahnelere ön ayak olmuştur. Birçok arkadaşlarımızı bu vesileyle gördük ve hasret gidermiş olduk. Ezanın okunmasıyla başlayan iftar yemeğimiz yerini sadece çatal, bıçak, kaşık ve tabaklardan gelen seslere bırakmıştır. Ortamda oluşan büyük bir gönül zenginliği vardı. Ramazan iftar yemeğinden sonra söz alan Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder Hatay basınıyla senede bir defa sizlerle beraber oluyoruz. Buda geleneksel haline getirdiğimiz Ramazan ayı içinde iftar sofrası olmaktadır. Katılımınızdan dolayı Hatay basınına ve gelen misafirlere ayrı, ayrı teşekkür ederek minnet şükranlarını sunmuştur. Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder Ramazan ayını gelenek ve göreneklerimize göre yaşamak ve yaşatmak bizlere adeta huzur veriyor. Bu ayda insanlar paylaşmak, birlik ve beraberlik içinde olması. Bizlere Allah’ın rahmetinin ne kadar bol olduğunun ifşasıdır. Ramazanın ülkemize ve dünyaya barış getirmesini diliyoruz. Bu ay, bereketin yeryüzüne indiğine inandığımız aydır. Bu ülkede barışlara elçilik yapan bu ayda daha bir anlam kazanıyor.

 

BU AYDA PAYLAŞMAK ÖNEMLİDİR

 

Mübarek Ramazan ayında paylamak ve paylaşmak çok önemlidir. İftarlarımızda, sahurlarımızda dostlarla birlik içinde, beraber olmak gecenin feyzinden istifade etmek ne kadar güzel ve anlamlıdır. Bu birlikteliğimiz artık gelenek ve göreneklerimiz olmuştur. Ramazan ayı içinde bu hazı yaşamak ve yaşatmak bu maneviyatı anlamak çok güzel bir duygudur. Ramazanda düşünce farklılıkları olsa bile soframızın bereketli oluşu gözlerden kaçmamaktadır. Dünyamızı kendi ellerimizle, düşüncelerimizle daima hatırlamalıyız. Bizim için herkesin İnancın yaşantılarına saygı duymalıyız. Bu aydaki güzellikleri fırsat bilerek değerlendirmeliyiz. Bu Gönül zenginliğimizi yaymalıyız. Herkes tarafından bilinmelidir. Bu ayın rahmet ve mağfiretini yalnız Cenabı Allah bilir.

 

BASIN ELİMİZ VE AYAĞIMIZDIR

 

 

Konuşmalarına daha sonra Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder basına yapmış olduğu övgü tam yerinde ve zamanında olması bizleri mutlu addetmiştir. Basın bizim her daim elimiz ve ayağımızdır. Bu bakımdan Hatay basınıyla bu mübarek Ramazan ayı içinde özverili bir şekilde çalışmalarınızdan dolayı sizlere ayrı, ayrı teşekkür ederim demiştir. Son söz olarak Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder basının tüm çalışmalarını yakından takip eden birisiyim. Sizlerle bu Ramazan iftar sofrasında beraber olmaktan duyduğum şükranlarımı bir kez daha teyit ederim. Yarının Hatay’ını birlikte kuralım altın sözüyle konuşmasına son vermiştir. İftar yemeği Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güderin basın mensuplarını uğurlamasıyla sona ermiştir.

 

 

SİZİ DÜNYAYA GETİREN ANNEDEN ALLAH RAZI OLSUN

 

 

Geleneksel hale getirdikleri Ramazan iftar sofrasında basın mensupların bir arada olması elbette bizleri de memnun etmiştir. Görmediğimiz arkadaşlarımızı böyle bir gecede görüp hal hatır sormak bizleri derinden ifşa etmiştir. Ayrıca adı gibi Salih olan Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güderi dünyaya getiren annesinden Allah’ım razı olsun. Böyle hayırlı bir evlat yetiştirdiğinden dolayı. Bizler Ulaş Gazetesi olarak basın mensuplarını bir araya getirdiğinden dolayı gazetem adına şükranlarımızı sunarız.

 

KEMAL MUSTAFA YILDIZ

Bir Yorum Yazın

K. Mustafa Yılmaz

  • Yazar Email: kmy@iskenderunpost.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

  • Vay be!

    30 July 00:061264 defa okundu.
Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: