18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
30 Temmuz 00:06
Yorum Yok
1181
Paylaşmak Önemlidir

Paylaşmak Önemlidir

REKTÖR GÜDER TARAFINDAN HATAY BASININA VERİLEN GÖNÜL ZENGİNLİĞİNİ RAMAZAN İFTAR SOFRASINDA BULUŞTURDU.

Sevgili okuyucularım, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder tarafından Hatay basın mensuplarına yakışır bir şekilde kendi adı gibi Salih bir şekilde bizleri bir araya toplayarak iftar yemeği vermiştir.

 

Bu verilen Ramazan iftar yemeğine Hatay’ımızın güzide bütün basın mensupları iştirak ederek gecenin güzelliğinden istifa etmişlerdir. Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder basın mensupları arkadaşlarımızı kapıda büyük bir sevgi gösterisiyle karşılamaları bizlere ne kadar değer verdiğinin büyük nişanesidir.

ORTAMDA GÖNÜL ZENGİNLİĞİ VARDI

Hatay Basın mensuplarına üniversitenin merkezi yemekhanesinde bir araya getirmesi ve kaynaştırması güzel sahnelere ön ayak olmuştur. Birçok arkadaşlarımızı bu vesileyle gördük ve hasret gidermiş olduk. Ezanın okunmasıyla başlayan iftar yemeğimiz yerini sadece çatal, bıçak, kaşık ve tabaklardan gelen seslere bırakmıştır. Ortamda oluşan büyük bir gönül zenginliği vardı. Ramazan iftar yemeğinden sonra söz alan Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder Hatay basınıyla senede bir defa sizlerle beraber oluyoruz. Buda geleneksel haline getirdiğimiz Ramazan ayı içinde iftar sofrası olmaktadır. Katılımınızdan dolayı Hatay basınına ve gelen misafirlere ayrı, ayrı teşekkür ederek minnet şükranlarını sunmuştur. Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder Ramazan ayını gelenek ve göreneklerimize göre yaşamak ve yaşatmak bizlere adeta huzur veriyor. Bu ayda insanlar paylaşmak, birlik ve beraberlik içinde olması. Bizlere Allah’ın rahmetinin ne kadar bol olduğunun ifşasıdır. Ramazanın ülkemize ve dünyaya barış getirmesini diliyoruz. Bu ay, bereketin yeryüzüne indiğine inandığımız aydır. Bu ülkede barışlara elçilik yapan bu ayda daha bir anlam kazanıyor.

 

BU AYDA PAYLAŞMAK ÖNEMLİDİR

 

Mübarek Ramazan ayında paylamak ve paylaşmak çok önemlidir. İftarlarımızda, sahurlarımızda dostlarla birlik içinde, beraber olmak gecenin feyzinden istifade etmek ne kadar güzel ve anlamlıdır. Bu birlikteliğimiz artık gelenek ve göreneklerimiz olmuştur. Ramazan ayı içinde bu hazı yaşamak ve yaşatmak bu maneviyatı anlamak çok güzel bir duygudur. Ramazanda düşünce farklılıkları olsa bile soframızın bereketli oluşu gözlerden kaçmamaktadır. Dünyamızı kendi ellerimizle, düşüncelerimizle daima hatırlamalıyız. Bizim için herkesin İnancın yaşantılarına saygı duymalıyız. Bu aydaki güzellikleri fırsat bilerek değerlendirmeliyiz. Bu Gönül zenginliğimizi yaymalıyız. Herkes tarafından bilinmelidir. Bu ayın rahmet ve mağfiretini yalnız Cenabı Allah bilir.

 

BASIN ELİMİZ VE AYAĞIMIZDIR

 

 

Konuşmalarına daha sonra Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder basına yapmış olduğu övgü tam yerinde ve zamanında olması bizleri mutlu addetmiştir. Basın bizim her daim elimiz ve ayağımızdır. Bu bakımdan Hatay basınıyla bu mübarek Ramazan ayı içinde özverili bir şekilde çalışmalarınızdan dolayı sizlere ayrı, ayrı teşekkür ederim demiştir. Son söz olarak Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder basının tüm çalışmalarını yakından takip eden birisiyim. Sizlerle bu Ramazan iftar sofrasında beraber olmaktan duyduğum şükranlarımı bir kez daha teyit ederim. Yarının Hatay’ını birlikte kuralım altın sözüyle konuşmasına son vermiştir. İftar yemeği Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güderin basın mensuplarını uğurlamasıyla sona ermiştir.

 

 

SİZİ DÜNYAYA GETİREN ANNEDEN ALLAH RAZI OLSUN

 

 

Geleneksel hale getirdikleri Ramazan iftar sofrasında basın mensupların bir arada olması elbette bizleri de memnun etmiştir. Görmediğimiz arkadaşlarımızı böyle bir gecede görüp hal hatır sormak bizleri derinden ifşa etmiştir. Ayrıca adı gibi Salih olan Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güderi dünyaya getiren annesinden Allah’ım razı olsun. Böyle hayırlı bir evlat yetiştirdiğinden dolayı. Bizler Ulaş Gazetesi olarak basın mensuplarını bir araya getirdiğinden dolayı gazetem adına şükranlarımızı sunarız.

 

KEMAL MUSTAFA YILDIZ

Bir Yorum Yazın

K. Mustafa Yılmaz

  • Yazar Email: kmy@iskenderunpost.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

  • Vay be!

    30 July 00:061181 defa okundu.
Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: