Pelin Özal Baki’ den Suluboya Üzerine

Pelin Özal Baki ile sanat üzerine yapılan röportajda A’ dan Z’ ye her şeyi anlattı.

Baki yaptığı açıklamalarda Sanat’ a başladığı zamandan gelinen noktaya ve 25-26-27 Mart’ ta İskenderun Primall’ da düzenlenecek sergide 100 kadar eser sergileneceğini anlatan Pelin Özal Baki herkesin bu önemli sergiye davetli olduğunu dile getirdi.
Sanata Dair Herşeyi anlatan Baki sözlerine şunları ekledi “Sanatla uzun yıllardır ama resim yaparak 4 yıldır ilgiliyim. Sanatı ve sanatçıyı destekleyen 33 bin üyeli bir sayfam var ”Sanata Dair Her şey” isimli. Sayfamla birlikte sanat camiasına girerek bir dolu yüreği güzel sanatçıları yakından tanıma fırsatı buldum. Resimlerimi yaparken hep çocuklar yararına olmasını düşleyerek çalıştım. Nihayet ilk kişisel sergimi açmaya karar verdiğimde İskenderun Korumaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği ve Başkanı Zeynep Çakmaklı ile tanıştık Zeynep Hanım ve oradaki çocuklardan kendileri için yapılan güzellikleri birinci ağızdan dinleyerek doğru yerde olduğum mutluluğu ile bu sergimi benimle birlikte olan sanatçı arkadaşlarla birlikte bir kampanyaya dönüştürme kararı aldım. Fakat kampanyaya beni hiç tanımadan da eserlerini bağışlayan güzel yürekleri insanları tanıyarak mutluluğum katlandı.
Pelin Özal Baki özellikle vurguladığı konu ise “Sergimde Düzenlediği uluslar arası festivallerle ülkemizi yurt dışında layıkı ile temsil eden Sayın Canip Taşkıran’ a ait bir eserde sergimde yerini alacaktır.” açıklamasında bulundu.