Perdenin Arkasını Görmek!

Avrupa’ da sayısız bombalar patlatıldı, seri cinayetler işlendi yetmedi aylarca bir sniper tek tek insanları indirirken güvenlik güçleri izledi! Gezi Parkı gibi uyanık dış mihrakların içeride saftriklerimizin aklını ipotek alıp yangın yerine döndürdüğünde daha şiddetli ve Avrupa’nın göbeğinde sokağa çıkma yasağı yaşanılan Almanya’ yı kimse kınamadı, istifaya da davet etmedi.
Aynı durumu yılda 1-2 kez yaşayan Fransa’ yı da bir kişi çıkıp istifa demedi, üstüne Meclis’te birlik beraberlik sergilediler.
Ama Türkiye öyle mi?
Kimi çatışmalar, bombalar patlasa da Cumhurbaşkanı gitse derdinde. Kimi her katliamdan sonra istifa siyaaseti güdüyor. Bazı terör sevici yayın organları dışa gösterdiği merhameti, saygıyı kendi halkına göstermiyor.
Gerçi göstermelerini de beklemiyoruz çünkü onların bağlı bulunduğu devlet ve halk Türkiye değil!
Türkiye olsa idi manşetlerinde bombalı saldırıda yanmış, kömür olmuş cansız bedenleri paylaşırlar mıydı?
Değerli okuyucularım ülkemiz uzun süren ve doku uyuşmazlığı yaşamanın son raddesine gelmiş, üstüne geçirilen kabuğun artık kırılmasından yana hem siyasi hem inanç konusunda fabrika ayarlarına dönmenin sancısını yaşıyor.
Kolay değil. Uzun yıllar Türklere müslüman deyip namaz kıldırmayan zihniyet çürümekte!
Tabi ki bu doğumda sancılı olacak.
Aslında her şey bu ülkenin müslümanın müslümanca yaşamasından rahatsız olanlar var.
Artık Türkiye tıpkı Osmanlı tarihimizde olduğu gibi inancını inandığı gibi yaşayabilenlerin ama özellikle de İslamiyeti doğru yaşayabilenlerin ülkesi olmaya başladı. Hemde uzun bir aradan sonra!
Halk kimin hangi amaçla seçimlerde kime yattığını, kimi desteklediğini ve nasıl bir Türkiye istediklerini biliyor. Bu kadar tırmalamanız, bu kadar ısırmanız ve viyaklamanız bundan! Kedi de köşeye sıkışınca çırmalar ne de olsa…
Bazı terörsevici vekiller bombacının ailesine taziyeye gider mi bilinmez ama bombayı patlatan o genç kız HDP üyesi, Kobani’ de eğitim görmüş, PKK’ dan yargılanmış, Atatürkçü DD burs vermiş, Cumhuriyet Gazetesinde gönüllü muhabirlik yapmış ve araç bazı kukla yayın organların garajında saklanmış!
Oyun büyük, karşımızda duran birlik olanlar belli. Türkiye hiç bukadar silahsız düşmanları bir arada karşısında görmemişti.
Allah bu ülkeye güç, selamet versin. Çünkü şu an bize lazım olan tek şey bu!