PKK İskenderun’da Çocuk Kaçırdı!

İskenderun’de PKK’lılar çocuk kaçırıp fidye istedi.

HATAY’ın İskenderun İlçesi’nde yol kesen PKK’lılar, bir ailenin çocuğunu rehin aldı. Anne babaya bin lira ve içinde undan bulgura, sucuktan, çikolata ve sakıza kadar çok sayıda malzemenin listesi veren PKK’lılar, “Malzemeleri getirdiğinizde, çocuğunuzu alırsınız” diyerek ilçeye gönderdi. Listedeki malzemeleri teslim alan PKK’lılar çocuğu serbest bıraktı.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, 7 Eylül’de Hatay’ın İskenderun İlçesi Sarıseki Beldesinin 6 kilometre doğusundaki Dahar Yaylası mezarlık mevkisinde, A.K.’nin kullandığı ve içinde eşi İ.N.K. ile oğlu M.K.’nin bulunduğu araç, bölücü terör örgütü mensubu 4 kişi tarafından durduruldu. Çocuğu rehin alan teröristler, anne ve babaya bin lira ile erzak ve malzeme listesi verdi.

LİSTEDE SAKIZ BİLE VAR

Aileye verilen listede 100 kilogram un, 25 kilogram bulgur, 25 kilogram pirinç, 25 kilogram makarna, 5 kilogram sucuk, 1 kilogram tütün, 5 kilogram domates, 4 paket tuz, 4 adet 2,5 litrelik kola, 10 kilogram zeytin, 9 kilogram peynir, 1 mekap ayakkabı, 5 kilogram zeytinyağı, 1 ağaç testeresi, 1 keser, naylon muşamba, 1 kutu sakız, 1 kilogram sarımsak, 2 kilogram soğan, 1 kilogram çay, 50 ekmek, 3,5 kilogram helva ve 5 kilogram çikolata bulunduğu belirtildi.

VALİ OLURUYLA OPERASYON

Kendilerine ait araçla giderek aldıkları erzak ve malzemeleri, saat 15.20 sıralarında bölücü terör örgütü mensuplarına teslim eden ailenin çocuğu M.K. serbest bırakıldı. Olayın ardından Hatay Valisinin oluruyla 2 jandarma özel harekat timi, aynı gün akşam saatlerine kadar Dahar Yaylası’na çıkış noktalarında keşif ve gözetleme yaptı. Güvenlik güçleri, teröristlere ait herhangi bir ize rastlamadı.