R. Kırmızıoğlu’ndan Arsuz’ da Çarpıcı Açıklamalar

CHP Arsuz Gençlik Kollarının Akçalı Mahallesi Alyans düğün salonunda CHP’nin Hatay Milletvekili adayları için toplantı düzenledi.
Toplantıda konuşma yapan CHP 5. Sıra Milletvekili adayı; Ülke ekonomisini freni patlamış kamyona benzeten Dr. Riyat Kırmızıoğlu, ekonominin kötü gidişatından dolayı AK Parti milletvekillerinden bazılarının paralarını yurtdışına kaçırdığını iddia etti.
Eğitim başlığında ise, 16 yılda 11 kez Milli Eğitim Bakanı’na göre değiştirilen eğitim sistemini de eleştiren Doktor Riyat Kırmızıoğlu, CHP iktidarında bu sorunların ortadan kalkacağını söyledi.
Dış politika başlığını da konuşmasında açan Doktor Riyat Kırmızıoğlu, önce sınır illerinin canının yandığını ve daha sonra uzak illerin bu sıkıntıları hissettiğine dikkat çekti ve sınır komşumuz ülkelerle ilişkilerin düzeltilmesi için Atatürk’ün dediği gibi “Yurtta sulh cihanda sulh” anlayışıyla hareket edeceklerinin sözünü verdi.
Toplumsal barış başlığında insanların dini, dili, mezhebi, etnik kökenine göre ayrıştırılmasını kabul etmeyecek ve toplumsal barışı sağlayacaklarını belirten Doktor Riyat Kırmızıoğlu, hiçbir etnik grup veya ayrıcalıklı gruba olumlu ya da olumsuz imtiyaz tanımayarak, toplumsal barışı yeniden sağlayacaklarına vurgu yaptı.
Kırmızıoğlu, “Anadolu’da yaşayan tüm halklar olarak masada, sokakta, her zaman ve her yerde barışacağız” diyerek ekonominin kurtuluşunun formülünü vererek, “Barışı sağladıktan sonra büyüyeceğiz. Barış olduktan sonra istihdamla, üretimle ekonomi büyür. Büyüdükten sonra kazandığımızı, 16 yıldır olduğu gibi faiz lobisine değil, halka vereceğiz paylaşacağız, birlikte büyüyeceğiz. Bu kadar basit bir formül” dedi.