14 Ağustos 2018 Salı
    Hava durumu güncelleniyor...
11 Mayıs 15:27
Yorum Yok
312
Reyhanlı Saldırısı Anma Programı

Reyhanlı Saldırısı Anma Programı

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, 11 Mayıs 2013’te 53 kişinin hayatını kaybettiği çok sayıda kişinin yaralandığı iki ayrı bombalı saldırının yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, 11 Mayıs 2013 yılında 53 kişinin hayatını kaybettiği çok sayıda kişinin yaralandığı iki ayrı bombalı saldırının 5. yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi.

Reyhanlı Belediyesi önünde toplanan ve saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarının da arasında yer aldığı grup, 11 Mayıs Şehitler Anıtı’na kadar yürüdü. Burada düzenlenen törende saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okundu.

Saldırılarda hayatını kaybedenlerin adının tek tek okunduğu anma etkinliğinde dua edildi.

Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Reyhanlı’nın 11 Mayıs’ta çok acı bir hadise yaşadığını söyledi.

Saldırıyı unutmanın mümkün olmadığını belirten Çobanoğlu, “Yüreğimizi parçaladı. Suriye krizi başladığı günden bu yana bu yükü en fazla sırtında taşıyan Reyhanlı olmuştur. Suriyeli kardeşlerimize ev sahipliği yaptı, ekmeğini ve suyunu bölüştü ve misafirperverliğini gösterdi. 11 Mayıs’ta hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalan yakınlarına başsağlığı diliyorum.” diye konuştu.

11 Mayıs Şehitler Dernek Başkanı Ahmet Tuna da 11 Mayıs gününün asla unutulmayacağını dile getirerek “Tek dileğimiz bir daha böyle acıların yaşanmaması. 11 Mayıs kalbimizin derinliklerinde yaşamaya devam edecektir.” dedi.

Bombalı saldırılar sonucu hayatını kaybedenler, Mehmet Fatih Tosyalı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından da okulda düzenlenen etkinlikle anıldı. Hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının yer aldığı sunum sırasında duygusal anlar yaşandı.

Reyhanlı Belediyesi yanı ile PTT binası önünde 5 yıl önce gerçekleşen iki ayrı patlamada 53 kişi yaşamını yitirmiş, 912 konut, 891 iş yeri ve 148 araç zarar görmüştü.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Plaj Futbol’ da Arsuz Belediyesi Şampiyon

TFF PLAJ FUTBOLU ARSUZ ETABINDA ŞAMPİYON “ARSUZ BELEDİYESİ” Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz Belediyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu işbirliği ile bu... Devamı..

İskenderunlu Şehidin Sene-i Devriyesine Katılım Gerçekleşti

BAŞKAN SEYFİ DİNGİL, ŞEHİT FERHAT GEDİK’İN ŞAHADETİNİN SENE-İ DEVRİYESİ NEDENİ İLE OKUTULAN MEVLİD-İ ŞERİFE KATILDI İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,Trabzon’un Maçka ilçesinde... Devamı..

İskenderunspor Topbaşı Yaptı

Bu yıl Bölgesel Amatör Lig’ de mücadele edecek olan İskenderun’ un turuncu mavili ekibi sezon hazırlıklarına başladı. “SAHADA SAVAŞACAK TAKIM KURUYORUZ” Nevşehir... Devamı..

Kimyeci’ den Önemli Tespitler

BAŞKAN KİMYECİ, HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS TOPLANTISIND ÖNEMLİ TESPİT VE DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU; Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı... Devamı..

İskenderun Belediyesi’ nden Çöp Devrimi

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: YER ALTI ÇÖP KONTEYNERİ PROJESİ BAŞLADI İskenderun Belediyesi çevre konusunda da örnek projelere imza atmaya devam ediyor.... Devamı..

Işık Şener’ in Kaleminden HBB’ ye…

BATTI ÇIKTI’ da görülmemiş maddi tuhaflıklar! HBB İller Bankasından bizzat Lütfü Savaş Battı Çıktı için 94 Milyon TL borçlanmış ve şuan ki... Devamı..

HBB Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti

HBB AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 13’üncü maddesi gereğince Ağustos Ayı Olağan Toplantısı,... Devamı..

İTSO Giresun ile Kardeş Protokolü

Giresun ve İTSO Arasında Kardeş Oda Protokolü İmzalandı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası arasında Kardeş Oda... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: