18 Ekim 2018 Perşembe
    Hava durumu güncelleniyor...
11 Mayıs 15:27
Yorum Yok
474
Reyhanlı Saldırısı Anma Programı

Reyhanlı Saldırısı Anma Programı

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, 11 Mayıs 2013’te 53 kişinin hayatını kaybettiği çok sayıda kişinin yaralandığı iki ayrı bombalı saldırının yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, 11 Mayıs 2013 yılında 53 kişinin hayatını kaybettiği çok sayıda kişinin yaralandığı iki ayrı bombalı saldırının 5. yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi.

Reyhanlı Belediyesi önünde toplanan ve saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarının da arasında yer aldığı grup, 11 Mayıs Şehitler Anıtı’na kadar yürüdü. Burada düzenlenen törende saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okundu.

Saldırılarda hayatını kaybedenlerin adının tek tek okunduğu anma etkinliğinde dua edildi.

Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Reyhanlı’nın 11 Mayıs’ta çok acı bir hadise yaşadığını söyledi.

Saldırıyı unutmanın mümkün olmadığını belirten Çobanoğlu, “Yüreğimizi parçaladı. Suriye krizi başladığı günden bu yana bu yükü en fazla sırtında taşıyan Reyhanlı olmuştur. Suriyeli kardeşlerimize ev sahipliği yaptı, ekmeğini ve suyunu bölüştü ve misafirperverliğini gösterdi. 11 Mayıs’ta hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalan yakınlarına başsağlığı diliyorum.” diye konuştu.

11 Mayıs Şehitler Dernek Başkanı Ahmet Tuna da 11 Mayıs gününün asla unutulmayacağını dile getirerek “Tek dileğimiz bir daha böyle acıların yaşanmaması. 11 Mayıs kalbimizin derinliklerinde yaşamaya devam edecektir.” dedi.

Bombalı saldırılar sonucu hayatını kaybedenler, Mehmet Fatih Tosyalı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından da okulda düzenlenen etkinlikle anıldı. Hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının yer aldığı sunum sırasında duygusal anlar yaşandı.

Reyhanlı Belediyesi yanı ile PTT binası önünde 5 yıl önce gerçekleşen iki ayrı patlamada 53 kişi yaşamını yitirmiş, 912 konut, 891 iş yeri ve 148 araç zarar görmüştü.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

İskenderun Galerisinde Sergi Açıldı

İSKENDERUN BELEDİYESİ SANAT GALERİSİNDE RESİM SERGİSİ AÇILDI İskenderun Belediyesi sanat galerisinde “lal renkler her dili konuşur ”adlı resim sergisi açıldı. Serginin açılışına... Devamı..

Gelişim Hastanesinden Kutlama

GELİŞİM VE DOĞA ‘DÜNYA GIDA GÜNÜ’NÜ KUTLADI İskenderun Gelişim Hastanesi Uzman Diyetisyeni Eray Albayrak, ‘16 Ekim Dünya Gıda Günü’ dolayısıyla İskenderun Doğa... Devamı..

İskenderun Belediyesi’nden Fiyat Denetimi

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan etiket ve fiyat denetimi ile işletmelerin haksız kazanç elde etmesinin önüne geçiliyor. Döviz kurlarındaki hareketlilik bahanesiyle... Devamı..

Çelik-İş Sendikası’nın Adı ‘ÖZÇELİK-İŞ’ Oldu

ÇELİK-İŞ SENDİKASININ ADI ‘ÖZÇELİK-İŞ’ OLDU ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASINDA YUNUS DEĞİRMENCİ YENİDEN GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ Çelik-İş Sendikasının 14. Olağan Genel Kurulu, 13-14 Ekim Ankara... Devamı..

HBB’ den Teleferik Projesi Hızlanıyor

TELEFERİK PROJESİ’NDE ÇALIŞMALAR HIZ KAZANIYOR Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay’ın geçmişten bugüne taşıdığı zenginlikleri ve değerleri gelecek nesillere aktarmak ve kenti hak ettiği... Devamı..

Antakya BLD’ den Kitap Bağışı

           ANTAKYA BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ KURSİYERLERİNDEN ÇAYIRLI İLKOKULU’NA KİTAP BAĞIŞI Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan... Devamı..

İTSO Yönetimi Romanya’ da

İTSO Heyeti Romanya Köstence Limanında ikili görüşmelerde bulundu İTSO Heyeti Köstence Liman yetkilileri ile görüştü. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi ve... Devamı..

Yabancı Uyruklu Öğrenciler de İSTE’di!

ÜNİAR (Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı) tarafından yapılan ve açıklanan 2018 Yılı Yabancı Uyruklu Öğrenci Memnuniyeti Araştırması’na göre – Kurumun Yönetim ve İşleyişinden memnuniyet... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: