Rüyalar Alemi İSKENDERUN!

Siyaset önemli bir olgudur. Ülkelerin silahla, bombayla çözemediği savaşın, ölümün, huzursuzluğun çözümüdür siyaset.
Siyaseti çok yaşadım, siyasetçiyi de çok gördüm. O şahsı seviyorum diyeni de sebepli sebepsiz yere sevmeyeni de.
Nitekim siyasetçi de duygusallığı bir kenara bırakarak davranmak, oy vermek hatta akıllı siyasetçiyi de seçerek kendimize kendi memleketimize hizmet gelmesi noktasında ilk ileri görüşlülüğü biz seçmenler yapmaktayız.
Hüseyin Yayman’ ı yakinen takip ederim, Bakan Yardımcılığı’ ndan memleketine yaptığı yatırımları, halkla, basınla, iş insanlarıyla iyi günde de kötü günde de nasıl ilişkisinin iyi olduğunu, iktidarın gücü ile yatırımları bölgemize nasıl çekmeye çalıştığını biliriz.
Önemli olan da bu değil mi?
Şimdi de Kırıkhan’ a Hükümet Konağı yapılıyor daha evvelden muhteşem bir kütüphane kazandırıldı.
Gelelim İskenderun’ a…
Kırıkhan’ ın 3 katı nüfusa sahip kentin uzun yıllardır kütüphanesi yok!
Şehrin göbeğinde tarihimizin en anlamlı eski Adliye Binası yıllardır inşaat yıllardır etrafı toz toprak, yıllardır ilerlemiyor, yıllardır kaldırımsız yayalar yürüyor, bariyerler devriliyor ve biri çıkıp da bu memleket neden böyle deyip gidip Ankara’ dan hızlandırmıyor!
İskenderun’ a yatırımlar gelecek algısı ile il olacak algısı rüya geliyor.
3 Genel 2 yerel seçim ile Amanos Tüneli açılacak, sondaj yapıldı, fizibilite yapıldı, yarın kürek vurulacak aşısı da etkisini hala sürdürüyor.
Neredeyse her gün AK Parti iktidarı yolları kısaltarak projeleri birbir sıralarken, İskenderun’ da ise asfaltla tatmin olduğunuz bir seçmen ve siyasi haz yaşıyoruz.
Aşamadık bir türlü…
Bu memleket muhalefet oldu aşamadı, iktidar oldu yine aşamadı. Kendi içimizden seçtik aşamadık dışarıdan getirdik aşamadık.
Kim aşacak derken gelen aşırdı giden aşırdı bizi ve biz beğenmediğimiz illerin sosyo kültürel, ekonimi, çevre düzenlemesi vs herşeyini kıskanıp, sadece uzaktan imrenerek bakar olduk.
Ne zaman İskenderun’ a, büyük işler bitirecek seçilmişler gelecek merak ediyorum.
IŞIK ŞENER BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ