SP’ den Darbeye Hayır Mitingi

Saadet Partisi GİK Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, Hatay Vali Ürgen alanında darbeye hayır mitinginde konuştu.  

Çalışkan: Ey dâhili ve harici hainler! “Bu milletin karşısında asla emelinize ulaşamayacaksınız”

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Doç.Dr. Hüseyin Yayman, Ak Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, İl Başkanı Ahmet Atıç, Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ve bazı STK temsilcilerinin katıldığı mitingde konuşan Saadet Partisi GİK Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan ”Tarih boyunca bu millet pek çok badire atlatmış olmasına rağmen asla bükülmedi, yenilmedi, ezilmedi, yine yenilmeyecek” dedi.

En karanlık günlerinden birini yaşadığımız 15 Temmuz’da Nene Hatunları hep beraber yeniden gördük. İşte milli iradeye sahip çıkan, inancına, tarihine, kültürüne bağlı olan, günlerden beri yurdun dört bir yanında değişik görüşlere mensup insanlar olarak, Alevisi, Sünnisiyle, Türkü, Kürdü, Arabıyla hep birlikte milli dava için, kanını şehitlerimizden almış al bayrağımız yere düşmesin diye buradayız. Ülkemizin toprak bütünlüğüne göz koymuş iç ve dış hainlere dur demek için buradayız.

Darbecilere seslenerek diyorum ki; Ey dâhili ve harici hainler! Sizler bu milletin karşısında asla emelinize ulaşamayacaksınız. Bu facianın artçı sarsıntıları son buluncaya kadar hep beraber tarihimize, inancımıza, milli değerlerimize sahip çıkacağız” diye konuştu.