28 Ocak 2020 Salı
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
4 Aralık 14:35
Yorum Yok
1094
Sağlıkta Şiddet!

Sağlıkta Şiddet!

İskenderun Devlet hastanesi acil serviste güvenlik görevlisi olarak çalışan Harun ECE ailesi ile birlikte Pazar alışverişine giderken darp edildi.

Konuyla ilgili Hak-iş konfederasyonuna bağlı Öz-Güven-Sen sendikası Hatay il başkanı Faruk KELEŞ açıklamalarda bulundu.
Değerli basın mensupları bugün burada toplanma amacımız malesef sağlıkta yeni bir şiddet olayıdır. Meslektaşımız , sendikamız üyesi güvenlik görevlisi arkadaşımız darp edilmiştir. Geçtigimiz hafta bir vatandaşımızın acil servisimize ağır hasta olarak getirilerek , hasta yakınlarının girmemesi gereken kırmızı alan olarak nitelendirilen bölümde acil müdahale esnasında hasta yakınlarının içeri girme ısrarlarını geri çeviren metanetle görevini ifa eden meslektaşımızı olaydan bir kaç gün sonra eşi ve çocuğu ile mahalle pazarına giderken hasta yakınları tarafından ailesinin yanında 15-20 kişi “sen bizi hastamizin yanına nasil almadin” diyerek darp etmişlerdir.Bugun meslektasimiza ve sendikamız üyesine yapilan şiddet olayini kiniyor sorumlularin hak ettikleri cezayı almalarını temenni ediyoruz. Değerli basın mensubu arkadaşlar yine sizin aracılığınızla kamuoyunun bilmesini isteriz ki bizler güvenlik görevlileri ve sağlık çalışanları olarak vatandaşlar arasında katiyyen hiçbir ayrım yapmadan hastalara en üst düzeyde sağlık ve güvenlik hizmeti sunmak için ciddi fedakarlıklar, sorumluluklar üstlenerek görevlerimizi ifa ediyoruz fakat hasta ve yakınlarının çalışanlara karşı aynı hassasiyeti göstermediğini üzüntüyle görmekteyiz. Vatandaşlarımızdan sadece bizim için değil kendileri ve hastalarının daha iyi ve sağlıklı hizmet görmeleri için hastanemizin kurallarına uymalarını temenni ediyoruz. Kimse zarar görmesin nitekim kamuoyunun çokta hakim olmadığı şiddet olaylarında cezai işlemler gerçekten ağır oluyor bunların yaşanmaması için İskenderun Devlet Hastanesi idaresi , güvenlik görevlileri ve sağlık çalışanları, Hak-iş ÖZ-GÜVEN-SEN Sendikası, Öz-Büro-iş, Hizmet-iş, Sağlık-Sen, Türk Sağlık-Sen, Öz Sağlık-iş il ve ilçe başkanlıkları olarak sadece üyelerimizin değil tum meslektaşlarımızın ve diğer birimlerde çalışanlarımızın gerek hukuki gerek sosyal alanda yanlarında olacağız. Sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler için tüm desteğimizi sağlayacağız.” Dedi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

İTSO’da Ocak Ayı Toplantısı

İTSO Ocak ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi İTSO Meclisinde ekonomik güç birliği mesajları verdi İskenderun Ticaret ve... Devamı..

ARiAD’dan Tosyalı’ya Ziyaret

Arsuz İş Adamları Derneği (ARİAD) Başkanı Adnan Ağır ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti... Devamı..

HGC’den Vali Soytürk’e Ziyaret

Kilis Valisi Recep Soytürk İle Bölgesel Sorunları Görüşüldü. Yeni Hatay Gazeteciler Cemiyeti olarak, Cemiyet Başkanı Abdullah Temizyürek, İskenderun Temsilcisi Sabriye Sönmez, Gazeteci... Devamı..

En Hayırlı Kan Bağışı

İskenderun Belediye başkanlığı ve İskenderun Kızılay iş birliği ile başlatılan kan bağışı kampanyası Kızılay’ın Sahildeki Kan alım noktasında düzenlenen törene Kaymakam İskender... Devamı..

Antakyada Asfaltlama Çalışması

ANTAKYA BELEDİYESİ EKİPLERİ “ESKİ SANAYİ SİTESİ CADDE VE SOKAKLARINDA” ASFALTLAMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRECEK Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfalt çalışmalarını gece gündüz... Devamı..

Başkan Tosyalı: İmar Askıda…

BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: İMAR PLANI ASKIYA ÇIKARILIYOR İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, imar planın askıya çıkarılacağını belirtti. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,... Devamı..

Arsuz Belediyesi Hijyen Eğitimi

Arsuz Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ve Arsuz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile hijyen eğitimi veriliyor. Arsuz’da kurulan Yöresel... Devamı..

Emniyete Araç Hibe Edildi

Hayırsever iş insanları ve STK’lardan Emniyete araç hibe edildi. Hatay’ın İskenderun ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne hayırsever iş insanları ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK)... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: