19 Eylül 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Aralık 14:35
Yorum Yok
1267
Sağlıkta Şiddet!

Sağlıkta Şiddet!

İskenderun Devlet hastanesi acil serviste güvenlik görevlisi olarak çalışan Harun ECE ailesi ile birlikte Pazar alışverişine giderken darp edildi.

Konuyla ilgili Hak-iş konfederasyonuna bağlı Öz-Güven-Sen sendikası Hatay il başkanı Faruk KELEŞ açıklamalarda bulundu.
Değerli basın mensupları bugün burada toplanma amacımız malesef sağlıkta yeni bir şiddet olayıdır. Meslektaşımız , sendikamız üyesi güvenlik görevlisi arkadaşımız darp edilmiştir. Geçtigimiz hafta bir vatandaşımızın acil servisimize ağır hasta olarak getirilerek , hasta yakınlarının girmemesi gereken kırmızı alan olarak nitelendirilen bölümde acil müdahale esnasında hasta yakınlarının içeri girme ısrarlarını geri çeviren metanetle görevini ifa eden meslektaşımızı olaydan bir kaç gün sonra eşi ve çocuğu ile mahalle pazarına giderken hasta yakınları tarafından ailesinin yanında 15-20 kişi “sen bizi hastamizin yanına nasil almadin” diyerek darp etmişlerdir.Bugun meslektasimiza ve sendikamız üyesine yapilan şiddet olayini kiniyor sorumlularin hak ettikleri cezayı almalarını temenni ediyoruz. Değerli basın mensubu arkadaşlar yine sizin aracılığınızla kamuoyunun bilmesini isteriz ki bizler güvenlik görevlileri ve sağlık çalışanları olarak vatandaşlar arasında katiyyen hiçbir ayrım yapmadan hastalara en üst düzeyde sağlık ve güvenlik hizmeti sunmak için ciddi fedakarlıklar, sorumluluklar üstlenerek görevlerimizi ifa ediyoruz fakat hasta ve yakınlarının çalışanlara karşı aynı hassasiyeti göstermediğini üzüntüyle görmekteyiz. Vatandaşlarımızdan sadece bizim için değil kendileri ve hastalarının daha iyi ve sağlıklı hizmet görmeleri için hastanemizin kurallarına uymalarını temenni ediyoruz. Kimse zarar görmesin nitekim kamuoyunun çokta hakim olmadığı şiddet olaylarında cezai işlemler gerçekten ağır oluyor bunların yaşanmaması için İskenderun Devlet Hastanesi idaresi , güvenlik görevlileri ve sağlık çalışanları, Hak-iş ÖZ-GÜVEN-SEN Sendikası, Öz-Büro-iş, Hizmet-iş, Sağlık-Sen, Türk Sağlık-Sen, Öz Sağlık-iş il ve ilçe başkanlıkları olarak sadece üyelerimizin değil tum meslektaşlarımızın ve diğer birimlerde çalışanlarımızın gerek hukuki gerek sosyal alanda yanlarında olacağız. Sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler için tüm desteğimizi sağlayacağız.” Dedi.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: