Sahil Bandına Park Alanları Yapılıyor

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: SAHİL BANDINDA YENİ PARK ALANLARI YAPILIYOR

İskenderun Belediyesi kente yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. İskenderun Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü tarafından sahil bandında yeni park alanları yapıyor.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, tarafından verilen talimatlar sonucu yapılan incelemeler neticesinde park yapımına müsait olabilecek alanlar tespit edilerek çalışmalar başlatıldı. Çalışmalar tamamlandığı zaman hem çocukların hem de yetişkinlerin spor ve sosyal yaşantısını hareketlendirmek için modern, ferah alanlar oluşturulmuş olacak.

Şehir genelinde ihtiyaç önceliğine göre tespit edilen bölgelerde yürütülen park yapım çalışmalarında,  öncelik olarak çocukların sağlıklı bir şekilde oyun oynayabilecekleri oyun alanları, yetişkinlerin kullanabileceği fitness alanları, basketbol sahaları, bank ve kamelyalar yapılıyor.

İskenderun Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü tarafından gerçekleştiren park yapım çalışmaları arasında sahil bandında Teysir’ in karşında park yapımları devam ediyor. Mevcut olan parklarda ise spor aletleri yenileniyor. Ardından peyzaj çalışmaları yapılıyor. Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kente yeni yeşil alanlar kazandırmaya devam edeceklerini belirterek amaçlarının halka en iyi hizmeti vermek olduğunu belirtti.