Şahutoğlu’ dan Kardeşlik Vurgusu

“Sizinle Her şey Daha Güzel Olacak”
Gün doğmadan sebze ve meyve halinde pazarcı esnafıyla bir araya gelen Millet İttifak Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, esnafın ‘Kalbimiz, gönlümüz sizinle. Sizinle her şey daha güzel olacak’ şeklindeki karşılamalarıyla doping alarak güne baladı.
Günün her saati bitmeyen enerjisiyle dikkat çeken Şahutoğlu, güne yine çok erken saatte enerjik bir şekilde başladı.
İskenderun Sebze ve Meyve Hali ziyaretiyle çalışmalarına start veren Şahutoğlu, pazarcı esnafından da büyük teveccüh aldı.
“Her zaman dertlerimizi dinliyorsunuz. Biz inanıyoruz ki, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da telefonunuz ve kapınız her zaman bizlere açık olacak. Hep beraber el ele verip kazanacağız. Desteğimiz sizinle… Sizinle her şey daha güzel olacak” diyerek Şahutoğlu’nu karşılayan pazar esnafı, açık desteklerini gösterdi.
Gösterdikleri bu sıcak ilgi ve alakadan ötürü teşekkürlerini sunan Şahutoğlu, el birliği ve ortak akılla her sorunu çözeceklerini ifade etti.
Ziyarette İskenderun Sebze, Meyve Satıcıları ve Manavlar Odası Başkanı Münir Sürmelioğlu ile eski başkan İhsan Bilen de hazır bulundu.
Şahutoğlu; “Hiçbir Makam Kardeşliğimizin Önüne Geçemez”
Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği İskenderun Temsilciliğini ziyaret eden Şahutoğlu, HESOB Başkan Vekili Erol Akın ve esnaf oda başkanları tarafından karşılandı.
Sıcak ve samimi karşılamadan ötürü esnaf oda başkanlarına teşekkür eden Şahutoğlu, uzun zamandır sürdürdükleri çalışmalarda esnaflarla pek çok kez bir araya geldiklerini ve esnafın sıkıntılarını çok iyi gözlemlediklerini ifade ederek; “Hiçbir makam, hiçbir koltuk, hiçbir gelecek beklentisi bizim birliğimizin, barışımızın, kardeşliğimizin önüne geçmez, geçmeyecektir. Bu hassasiyetle davranıyoruz. Uzun bir zamandır saha çalışmaları yapıyoruz. Bu saha çalışmalarında esnaf kesimimizin tamamı ile istişare etme, onları ziyaret etme şansını yakaladık. Ancak ne yazık ki gezdiğimiz her yerde ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sorunların vatandaşımızı, esnafımızı bunalttığını, ciddi bir sıkıntı içerisinde yer aldıklarını gördük. Esnafımızın da çok önemli bir kısmının kepenklerinin kapalı olduğunu gözlemledik. Bu bizi gerçekten üzdü. Hem pazarda hem de esnaf gezilerinde karşılaştığımız en önemli sıkıntıların başında hiç kuşkusuz ki ekonomik verilerin kötü gidişatı, hayat pahalılığı ve ne yazık ki bunun körüklediği işsizlik yer alıyor. Bunun için bu şehre gerçekten bir şeyler yapmak gerekiyor.
Körfez Savaşı’na kadar ki süreçte ekonomisi Türkiye’nin en canlı, en hareketli, esnaf ve vatandaşlarımızın, hem gelir anlamında hem sosyal ve kültürel hayat anlamında mutlu bir hayat sürdüğü bir şehirdi. Ama uzun yıllardır bu şehir ne yazık ki üzerine adeta ölü toprağı serilmiş ve insanlarımızın mutsuz, gençlerimizin geleceğinden umutsuz olduğu bir atmosfere döndü. Bunu hak etmiyoruz. Ekonomi ve esnaf ciddi manada sorunlu, işsizlik almış başını gidiyor. Burada yeni istihdam alanları yaratabilmek için mutlak suretle yatırıma ihtiyacımız var. Bu yatırımlar için mutlak suretle güçlü bir işbirliğinin bu şehirde iş başında olması lazım. Yeniden yaşayan bir şehir istiyoruz. Sosyal hayatı ile, kültürel dokusu ile, ekonomik canlılığıyla İskenderun’un eski günlerine dönmesi için ciddi bir çabanın içerisindeyiz. Bu yönde ciddi projelerimiz var” şeklinde konuştu.
CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, daha sonra Türkiye İşçi Emeklileri Derneği, Pac Galericiler Derneğini ziyaret etti ve Dumlupınar mahallesinde esnaf gezisinde bulundu.