Şampiyon Hatay Büyükşehir Belediyespor

Bedensel Engelliler Bölgesel Ligi C Grubu’nda yoluna kayıpsız devam eden Hatay Büyükşehir Belediyespor, şampiyonluğunu ilan etti.

2 Mart Cumartesi günü Antakya Spor Salonu’nda Mersin Sanat Engelliler takımını mavi-beyazlılar, parkeden 77-58 galip ayrılmasını bildi.
Maçın tamamında üstün olan taraf Hatay Büyükşehir Belediyespor oldu. Mavi-beyazlılarda İbrahim Gür attığı 28 sayıyla en skorer isim olurken Songül Çelik ve Kemal Atçı ürettikleri 16 sayıyla galibiyete katkı verdi. MAVİ-BEYAZLI ENGELSİZ BASKETBOLCULAR BİTİME 3 HAFTA KALA ŞAMPİYONLUĞUNU İLAN ETTİ
Ligin bitmesine 3 maç kala şampiyonluğunu ilan eden ve 2. Lig’e yükselen engelsiz basketbolcular, maç sonunda galibiyeti ve şampiyonluğu doyasıya kutladı. Maçın ardından düşüncelerini paylaşan takım antrenörü Serkan Çelik, galibiyeti ve şampiyonluğu Hatay halkına hediye ettiklerini ifade etti.
Şampiyon olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ve oyuncuları ile gurur duyduğunu da sözlerine ekleyen Çelik, “Takımımızla ne kadar gurur duysak az. Onların azmi ve inancıyla şampiyonluğu hak ettik. İnşallah Lig’de de aynı başarıyı tekrar edeceğiz. Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, kulüp başkanımız Prof. Dr. Mehmet Maden’e, kulübümüzün genel sekreteri Metin Savaş’a, taraftarlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.