ŞAMPİYON OLDUK

:::ARTIK TOP SİZDE:::
Üç dört yıldır mütevazı kadro ve imkanlarla U12’den yola çıkan İskenderun Belediyespor BAL Ligine yükselmeyi başardı. Aslında tek başarı bu dersek eksik söylemiş oluruz.
İskenderun halkını biraraya getirmeyi, kente heyecan, birlik ve beraberliği, mutluluğu da başardı.
Dün tribünde Kaymakam Soytürk’ ten Başkan Seyfi Dingil’e, Gazanfer Dik’ten Turan Bozkurt’a, Bestami Bilgili’ den Yılmaz Şahutoğlu’na, Levent Yılmaz’ dan Rektör Türkay Dereli’ ye, Jandarma Komutanın’dan İşadamı Nuri Üysen, eski futbolcusundan çevre ilçe sorumlularına kadar ismini sayamayacağim herkes ama herkes oradaydı.
İşte sporun güzelliği kentimizin kardeşliği yönünden tavan yapan bir gündü dün. Tüm görüşten, meslekten, siyasi partiden herkes ama herkes o ufacık tribünde tıkış tıkış oturdu.
Flamalar, bayraklar, canlı yayınlar, konfetiler, meşaleler nasıl anlatilabilir ki…
Bu coşkuyu yıllar önce Sedat Uysal Başkanlığında yaşamıştık umarım bu takımda 3. Lige çıkmayı başarır.
Her maç ter döken futbolcular, deplasmana giden çilekeş taraftalar, futbolcusunun yanında maddi manevi yanında olan Seyfi Dingil, başkanlık değil abilik yapan Levent Duman, ikili ilişkilerde rehber olan Levent Erköse, soğukkanlı hoca Mehmet Kurt, ateşli, başarıya odaklanmış Zeyni Özdemir ve onlara inanmış İskenderunlu hemşehriler ile ciddi anlamda zoru başarmış bir takım.
Herkes takım olur ama bir kentte siyasilerden, taraftara, basından halka herkes destek ve kardeş olursa hayalleri gerçekleştirmek çokta zor olmuyor.
Bakın Seyfi Dingil’in son maclarda ilaç gibi gelen primler açıklaması, dün Nuri Üysen’ in futbolculara prim açıklaması, genç işadamı Suat Alpaydın’ ‘ın yemek vermesi, partili partisiz herkesin sevinç çığlıkları atması ( Golden sonra Rektörün Seyfi Dingil’ e sarılıp çığlıklarla zıplamaları hala gözünün önünde) bu başarıya en büyük manevi güç olmuştur.
Artık top bu kentin işadamlarında, siyasilerinde, seçilmiş ve atanmış, kazanmış ve yaşamış tüm bireylerinde. Bu takıma maddi güç, iyi transfer, iyi niyet ve manevi destek ile inanın bana 3. Lig hiçte zor değil.
Dün 4 bin kişiye yakın taraftarın işini gücünü bırakıp heyecanla bu maça gelmesi demek artık bu kentte futbolun hasretle beklendiğini gösteriyor. Bu saatten sonra herkes ama herkes gelirine, gücüne göre karınca kararınca destek olmalıdır. ARTIK TOP SİZDE!
Kentimizin güzide takımına 3. Lig yolunda başarılar diliyor emeği geçen herkesten İskenderunlular adına teşekkür ediyorum.
IŞIK ŞENER/BÜYÜKŞEHİR GAZETESİ