Sancar Deniz Acentesi’nden Önemli Açıklamalar

İskenderun’ da Deniz Ticareti’ nin nabzını tutan Sancar Denizcilik şirketinin ortaklarından Cengizhan Sancar ve Hasan Yener; İskenderun’ un coğrafya ve deniz ticareti üzerine önemli açıklamalarda bulundular.

“İskenderun coğrafi konumu ve tarihi geçmişi ile ülkemizin en önemli merkezlerinden biridir.”

İskenderun dünyada liman şehri olma yolunda da hızla gelişiyor. Amanoslar’da yapılması planlanan Hassa Tüneli Projesi, İskenderun çevresindeki limanlar için büyük bir önem taşıyor. Amanos Tüneli projesinin  bölgeye gelmesi ile İskenderun Körfezi adeta ticaretin merkezi haline gelecek. Bölgemizin kalkınmasında,  öncelikli ve sanayileri hızla gelişen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin, Kilis gibi yakın bölgedeki il ve ilçelere hali hazırda en yakın liman şehri konumundayken bu tünel ile birlikte çok daha yakın bir konuma gelecek. Karayolu ulaşımında 100 km’nin üzerinde sağlanacak kısalma ile, lojistik ve zaman  tasarrufu imkanı sunulmuş olacak, bu gelişme ile İskenderun, dünyaya açılan en önemli ticaret kaplarından bir tanesi haline gelecektir.

Doğu, Güneydoğu illerimizde artan sayıdaki  organize sanayi bölgeleri oluşumları, ilave yatırımlar, teşviklerin olumlu etkileri görülmeye başladı. Bu gelişmeler, daha fazla ticari faaliyet oluşturduğundan, denizcilik ve bilhassa limancılık sektörlerimizin gelişmesine önemli katkıları olacak.

Çeşitlilik önemli bir kavramdır.  Dünya ülkeleri başta olmak üzere, ülkemiz de hızla gelişiyor. Bildiğiniz üzere İskenderun limanı özelleşti, konteyner liman haline dönüştürülüyor. Daha önce bu tür yüklerin operasyonları Mersin Limanından yapılmaktaydı ancak şu an İskenderun’da birkaç liman Mersin Limanı’ndaki bu tür konteyner yük trafiğinin, İskenderun Limanı’na çekilmesini sağlamıştır.

Bunula birlikte İskenderun bölgesi büyük bir demir çelik sektörüne ev sahipliği yapmaktadır. Demir çelik sanayimiz için gerekli hammaddelerin konteynerlerle bölgemize gelmesi hız ve maliyet açısından sanayicilerimize katkı sağlamaktadır.  Ayrıca, demir çelik gibi  mamüllerimizin uzak pazarlara ulaşması açısından da konteyner operasyonlarının büyük katkısı olacaktır. Bu konuda da bölgedeki yoğun maden ihracatını dikkate almak gerekmektedir.

Ortadoğu’daki siyasi istikrarsızlık ve Suriye’de yaşananlar şehrimizi ve dolayısıyla limanlarımızı olumsuz etkilemiştir. Suriye’deki iç sorunlar ve bu sorunlar nedeniyle sınır kapılarının kapatılması, öncelikle bölge ticaretini ve karayolu ile Arap Yarımadası’ndaki ülkelere ihracat yapan sanayiciyi olumsuz yönde etkilemiştir. Ticaretin devam etmesi amacıyla yeni lojistik yol arayışına geçilmiş ve bu nedenle yüklü tırların deniz yoluyla gideceği ülkelere güvenli, ucuz ve etkin bir şekilde gitmesini mümkün kılan düzenli gemi seferleri limanımızdan başlamıştır. Bu operasyonlara öncelikli bakış açımız,  uluslararası ticarete ve dolayısıyla ülke ekonomisine katkı sağlamaktır. Bununla birlikte ticaretin geneline bakıldığında özellikle Suriye ile olan ticarette İskenderun Limanı’nın kullanım oranı olumsuz olarak etkilenmiştir. Bölgedeki siyasi istikrarın tekrar oluşması ile, Limanımızın faaliyetleri daha da artacaktır.

Sancar Deniz Taşımacılık olarak Misyonunu Açıklayan Cengizhan Sancar: Her şeyi zamanında ve müşteri memnuniyetini sağlayarak yapma anlayışına dayanmaktadır. Değişimlere ayak uyduran, kalıcı olmayı ve sürekli büyümeyi hedefleyen şirketimiz, güvenilir bir faaliyet ve hizmet anlayışına sahiptir

Vizyonumuz

İlk günden bugüne kadar ilkemiz, doğru ve dürüst çalışarak, satmak değil güven kazanmak anlayışıyla arkamızda iyi referanslar bırakmak olmuştur. Şirketimiz iş alanına ilişkin teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, çağdaş teknoloji ile tecrübe ve birikimlerimizi bütünleştirmeyi hedef almaktadır.

“Şirketimizi kurarken, ekibimizi kurmakla başlayalım istedik!”

Önce ekibi nasıl kuracağımızı düşündük ve dedik ki; Bizim için ne önemli?

Bizim için insan önemli, insana hizmet etmek önemli. İnsana değer vermek önemli. İnsana hizmet etmekse işimiz, önce müşterilerimiz önemli. Yaptığımız hizmetlerde müşterilerimiz bizlere inanacak ve güvenecek. O zaman şeffaflık önemli. Şeffaflığı nasıl sağlayacağız? İletişim.O zaman açık iletişim önemli. İletişimi nasıl sağlayacağız?

Hepsi dedik o zaman; önce tüm bunlara inanacak, tüm bunları yapacak ekiple başlar. Önce ekibimizi kurduk. Ekibimize güvendik. Şimdi SANCAR Denizcilik ailesi olarak genciz, dinamiğiz, hızlıyız, iyiyiz…Ama en önemlisi kendimize güveniyoruz. Farklı ekibimizle fark yaratmanın heyecanı ile müşterilerimize hizmet götürüyoruz. Çünkü onlarla varız, biliyoruz ve onlarla daima var olacağız.

Cengizhan SANCAR Genel Müdür

 

GEMİ ACENTELİĞİ & DIŞ TİCARET

Gemi Acenteliği ve ilgili diğer hizmetleri yürütebilmek için gerekli uluslararası ilişkilerin yanı sıra, tüm çalışanları iyi derecede İngilizce bilmekte ve görevi için yeterli eğitim, bilgi birikimi ve tecrübeye sahiptir.
Yöneticileri uzun yıllar denizde çalışmış olmanın avantajıyla deniz taşımacılığında oluşabilecek muhtemel sorunlar, aksaklıklar ve sorunsuz bir gemi işletmeciliğinin gereklerine yeterince vakıf olup çalışmalarında bu tecrübelerini gereğince değerlendirmektedirler.
Artan müşteri beklentileri, rekabet, süratle değişen liman devleti uygulamaları, çevre ve taşımacılık mevzuatları ticaretin sorunsuz olarak yapılabilmesi için güvenilir, deneyimli iş ortaklarına olan ihtiyacı arttırmıştır. Sancar Shipping, bu doğrultuda müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru analiz ederek gerekli çözüm seçeneklerini sunmaktadır.
Güvenilir, tutarlı, kolay ulaşılabilen kadrosuyla 24 saat hizmetinizdedir
Gücünü deneyimli, uzman ve sadece mükemmelliği esas alan dinamik kadrosundan almaktadır. Geleceğe  ait vizyonumuz ile her zaman sektörün en önünde olmak en temel görevimizdir. Kaliteli  ve güvenli  gemi işletmeciliği sürdürürken insan ve çevre faktörü dayanak noktalarımızdır .

GEMİ KİRALAMA

Türk ve yabancı armatörlerin gemileri uygun işlerde, uygun navlun ücreti ile kiracı ve kiralayan menfaatleri birlikte düşünülerek kiralanmaktadır Şirketimiz, İskenderun-Yumurtalık-Botaş-Toros limanlarında da her tür gemi taşımacılık işinde uzmanlık şöhreti ile profesyonel acente hizmetleri sunmaktadır. Acente departmanı, bağımsız hizmet bölümü olarak müşterilerin minimal taleplerinde onlara maliyet etkin hizmetler temin eder. Acente hizmetleri, bilgi akışı merkezi olarak görev yapan ve tüm operasyonlar üzerinde denetimi elinde tutan merkez ofis tarafından yönetilir. Her tür deniz aracı konusunda iyi eğitim almış genç ve profesyonel ekip, en verimli ve rekabetçi fiyatlara sahip hizmetleri sunmak üzere 24 saat boyunca görev başındadır. Personel değişimi, yedek parça teslimi, onarım ve bakım işleri, sınıf topluluklarının onayları, gözetim hizmetleri şirketin deneyimli acente görevlileri tarafından limanlarda ve aynı zamanda Türk Boğazları’ndan geçişler sırasında verilen hizmetlerin bir parçasıdır.