Savaş Gazeteciler Günü Kutlama

BAŞKAN SAVAŞ’IN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
“24 TEMMUZ 1908 TARİHİ BASINDAN SANSÜRÜN KALDIRILDIĞI TARİHTİR”
Yayımladığı mesajda Başkan Savaş, “24 Temmuz 1908 tarihi, basından sansürün kaldırıldığı tarihtir.  Basın, toplumun geniş kesimlerini etkileyen ve yönlendiren önemli bir kamusal güçtür. Toplumsal değerlere önem veren, kişisel hak ve özgürlükleri esas alarak objektif anlayışla hareket eden yerel basının sosyal, kültürel ve ekonomik yönden ilimizin kalkınmasında büyük rol oynamaktadır.
Toplumumuzun değerlerine saygılı bir basın, demokratik kültürün en büyük güvencesidir. Kamuoyunun bilgilendirilmesinde çok önemli bir görev üstlenen basın kuruluşlarımız ve bu kuruluşlarda görev yapan gazetecilerimize gerek yerel, gerekse ulusal anlamda doğru ve güvenilir
bilgiler ışığında kamuoyunun aydınlatılmasını sağlamaktadırlar. Bu önemli görevi yerine getiren basın emekçilerinin daha iyi şartlarda mesleklerini icra etmeleri, ülkemizin her alanda gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. 111. yıl dönümünde başta ilimizde görev yapan bir birinden değerli basın mensuplarımızın ve  tüm basın camiasının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsun” dedi.