Savaş’tan Gündeme Dair Değerlendirme

BAŞKAN SAVAŞ HABER GLOBAL’DE KORONAVİRÜS SALGININA DAİR GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Haber Global’in canlı bağlantı konuğu oldu.
Tüm dünyada yaşanan koronavirüs (Covid 19) salgınının Hatay’daki durumu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, “Hatay da vaka sayısı 50’nin altında. Çok şükür iyi durumdayız. Antakya ve İskenderun Devlet Hastanesi’ne vakalarımız var. Koronavirüsten ilk kaybımızı iki gün önce yaşadık. Hatay’da sıkıntılı bir durum yok. Hemşehrilerimiz hijyen kurallarına uymaya gayret gösteriyorlar” dedi.
Türkiye’deki koronavirüs salgınına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Başkan Savaş, virüsün özellikle yaşlıların yaşamını tehlikeye attığının altını çizdi. Başkan Savaş açıklamasının devamında, 11 büyükşehir belediyesinin koronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ardından dezenfeksiyon hususunda ve diğer konularda üzerine düşeni yaptığını ve sürekli iletişim halinde olduklarını ifade etti. Hatay Büyükşehir Belediyesinin dezenfeksiyon çalışmalarına da değinen Başkan Savaş, halk sağlığını gözeterek tüm ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Evden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Savaş, ihtiyaç sahibi vatandaşlara geçmiş yıllardan beri yapılan yardımların imkânlar ölçüsünde genişletildiğini ifade etti.