06 Aralık 2019 Cuma
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
2 Ağustos 11:51
Yorum Yok
564
Selimoğlu: Klimaya Dikkat!

Selimoğlu: Klimaya Dikkat!

KLİMA YÜZÜNDEN SAĞLIĞINIZDAN OLMAYIN!
Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi olan klimaların bilinçsiz kullanıldığında birçok sağlık sorununa yol açabileceğini ifade eden İskenderun Gelişim Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Seda Selimoğlu Köse, klimaların zararından korunabilmek adına klimalı ortamın sıklıkla havalandırılması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

“Aşırı soğuk ve kuru havadan uzak durun”
Klimanın doğru kullanılmadığı takdirde burun akıntısı ve öksürük gibi sağlık sorunlarına neden olduğunu belirten Op. Dr. Seda Selimoğlu Köse, “Klimadan yayılan kuru havaya bağlı olarak, havadaki nemin azalmasıyla, vücutta aşırı su kaybı gelişebilmektedir. Sürekli soğuk ve kuru hava nedeniyle; baş ve boyun ağrıları, burun tıkanıklığı ve akıntısı, ses kısıklığı, boğaz ağrısı gibi sorunlar baş gösterebilmektedir. Bu nedenle klima ısısının, dış ısıdan 10 derece az olmasına özen gösterin. Çünkü ani ısı değişimleri, his kaybına ya da felce sebep olabiliyor.
Ayrıca klimanın, direk yüzünüze ve bedeninize vurmadığından emin olun” açıklamasında bulundu.
Klima ısısı kadar, bakımının da önemli olduğunu vurgulayan Op. Dr. Seda Selimoğlu Köse, “Klimalar, sağlık için tehdit oluşturan mikroorganizmaların üreme ortamlarıdır. Bu mikroorganizmalar, özellikle çocuk, yaşlı, kronik hastalıkları olanlar için risk oluşturmaktadır.
Bu nedenle klima bakımı ve filtre temizliği ihmal edilmemelidir” dedi

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Işık Şener’den”Kadın Hakları”

Bu gün 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü. Bütün dünya ülkelerinden önce 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına “Seçme ve Seçilme Hakkı”... Devamı..

Tosyalı: Yeni Millet Parkı…

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: YENİ MİLLET BAHÇESİ İSKENDERUN’A HAYIRLI OLSUN İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’a Değer katacak projeleri hayata geçirecekleri... Devamı..

Nene Hatun Anaokulu’nda Resim Sergisi

“UĞUR BÖCEKLERİNİN RESİM SERGİSİNDE “GELECEĞİN RESSAMLARI” İLE BULUŞTU. İlçe Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Nene Hatun Anaokulu’nda icra edilen resim sergisi programına teşrif... Devamı..

Sağlıkta Şiddet!

İskenderun Devlet hastanesi acil serviste güvenlik görevlisi olarak çalışan Harun ECE ailesi ile birlikte Pazar alışverişine giderken darp edildi. Konuyla ilgili Hak-iş... Devamı..

Vali Doğan Sıfır Noktasında

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Karakol ve üs bölgelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve görev yapan güvenlik güçlerine moral verdi.26 Kasım’da  Yayladağı ilçesindeki... Devamı..

Kediye Görülmemiş İşkence!

İskenderun’da Bir Kediyi Bacaklarını Keserek Öldürdüler Parktaki sokak kedilerini besleyen 66 yaşındaki Fadime Bastık ise vahşet sonrası gözyaşlarına boğuldu. İskenderun’da bir sokak... Devamı..

Reyhanlı’ da Uyuşturucu Ele Geçirildi

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde düzenlenen operasyonda 40 bin 82 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Alınan bilgiye göre, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla... Devamı..

İskenderun’da DHKP/C’li Yakalandı

İskenderun’ da terör örgütü DHKP/C üyeliğinden kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü operasyonla yakalandı.İskenderun Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Amirliği ekipleri,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: