06 Aralık 2019 Cuma
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
29 Temmuz 11:13
Yorum Yok
564
Sen Okumak İste

Sen Okumak İste

“SEN YETER Kİ OKUMAK İSTE”

İlçemiz Kaymakamı Sayın İskender Yönden, “Kim Milyoner Olmak İster” adlı yarışmanın 1 Milyon TL ödüllü sorusunu görmeye hak kazanan hemşehrimiz Arda Ayten’i makamında kabul ederek, en çok okumak istediği iki kitabı hediye etti.

Yarışma boyunca bilgisini ve kültürünü konuşturarak başarılı bir performansa imza atan Arda Ayten, etkileyici hayat hikayesiyle de ekran başındaki seyircilere duygu dolu anlar yaşatmıştı.

Arda Ayten, kitaba karşı derin bir ilgisinin olduğunu ve bu nedenle harcamalarını ağırlıklı olarak kitap üzerine yaptığını ifade ederek, “Param olmadığı için sene de sadece 150 kitap okuyabiliyorum” şeklindeki açıklaması ve yarışmadan kazanacağı parayla çok daha fazla kitap alıp okuyacağını belirtmesi üzerine seyircilerin gönlünü fethetmişti.

ATV’nin fenomen yarışması Kim Milyoner Olmak İster’de 250 bin TL değerindeki 11.soruya doğru yanıt vererek, 1 Milyon TL ödüllü 12. soruyu görmeye hak kazanan, ancak sezon finali olması sebebiyle bir sonraki sezonda yarışma etabına devam edecek olan hemşehrimiz Arda Ayten, henüz 20 yaşında ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 3’ncü Sınıf Öğrencisi olarak lisans eğitimine devam ediyor.

Bu durum itibariyle, Arda Ayten’i makamına davet eden Kaymakam Yönden, en çok okumak istediği “Umberto Eco adlı yazara ait Avrupa Kültüründe Kusursuz Dil Arayışı ve Fernand Braudel adlı yazara ait Uygarlıkların Grameri” adlı eserleri özel sipariş vermek suretiyle temin ederek hemşehrimiz Arda Ayten’e takdim etti.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Işık Şener’den”Kadın Hakları”

Bu gün 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü. Bütün dünya ülkelerinden önce 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına “Seçme ve Seçilme Hakkı”... Devamı..

Tosyalı: Yeni Millet Parkı…

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: YENİ MİLLET BAHÇESİ İSKENDERUN’A HAYIRLI OLSUN İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’a Değer katacak projeleri hayata geçirecekleri... Devamı..

Nene Hatun Anaokulu’nda Resim Sergisi

“UĞUR BÖCEKLERİNİN RESİM SERGİSİNDE “GELECEĞİN RESSAMLARI” İLE BULUŞTU. İlçe Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Nene Hatun Anaokulu’nda icra edilen resim sergisi programına teşrif... Devamı..

Sağlıkta Şiddet!

İskenderun Devlet hastanesi acil serviste güvenlik görevlisi olarak çalışan Harun ECE ailesi ile birlikte Pazar alışverişine giderken darp edildi. Konuyla ilgili Hak-iş... Devamı..

Vali Doğan Sıfır Noktasında

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Karakol ve üs bölgelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve görev yapan güvenlik güçlerine moral verdi.26 Kasım’da  Yayladağı ilçesindeki... Devamı..

Kediye Görülmemiş İşkence!

İskenderun’da Bir Kediyi Bacaklarını Keserek Öldürdüler Parktaki sokak kedilerini besleyen 66 yaşındaki Fadime Bastık ise vahşet sonrası gözyaşlarına boğuldu. İskenderun’da bir sokak... Devamı..

Reyhanlı’ da Uyuşturucu Ele Geçirildi

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde düzenlenen operasyonda 40 bin 82 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Alınan bilgiye göre, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla... Devamı..

İskenderun’da DHKP/C’li Yakalandı

İskenderun’ da terör örgütü DHKP/C üyeliğinden kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü operasyonla yakalandı.İskenderun Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Amirliği ekipleri,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: