23 Ağustos 2019 Cuma
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
29 Temmuz 11:13
Yorum Yok
482
Sen Okumak İste

Sen Okumak İste

“SEN YETER Kİ OKUMAK İSTE”

İlçemiz Kaymakamı Sayın İskender Yönden, “Kim Milyoner Olmak İster” adlı yarışmanın 1 Milyon TL ödüllü sorusunu görmeye hak kazanan hemşehrimiz Arda Ayten’i makamında kabul ederek, en çok okumak istediği iki kitabı hediye etti.

Yarışma boyunca bilgisini ve kültürünü konuşturarak başarılı bir performansa imza atan Arda Ayten, etkileyici hayat hikayesiyle de ekran başındaki seyircilere duygu dolu anlar yaşatmıştı.

Arda Ayten, kitaba karşı derin bir ilgisinin olduğunu ve bu nedenle harcamalarını ağırlıklı olarak kitap üzerine yaptığını ifade ederek, “Param olmadığı için sene de sadece 150 kitap okuyabiliyorum” şeklindeki açıklaması ve yarışmadan kazanacağı parayla çok daha fazla kitap alıp okuyacağını belirtmesi üzerine seyircilerin gönlünü fethetmişti.

ATV’nin fenomen yarışması Kim Milyoner Olmak İster’de 250 bin TL değerindeki 11.soruya doğru yanıt vererek, 1 Milyon TL ödüllü 12. soruyu görmeye hak kazanan, ancak sezon finali olması sebebiyle bir sonraki sezonda yarışma etabına devam edecek olan hemşehrimiz Arda Ayten, henüz 20 yaşında ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 3’ncü Sınıf Öğrencisi olarak lisans eğitimine devam ediyor.

Bu durum itibariyle, Arda Ayten’i makamına davet eden Kaymakam Yönden, en çok okumak istediği “Umberto Eco adlı yazara ait Avrupa Kültüründe Kusursuz Dil Arayışı ve Fernand Braudel adlı yazara ait Uygarlıkların Grameri” adlı eserleri özel sipariş vermek suretiyle temin ederek hemşehrimiz Arda Ayten’e takdim etti.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

BAŞKAN SAVAŞ’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 21 Ağustos Çarşamba günü Beyzade FM’ in canlı yayın konuğu oldu. Programda gündeme ilişkin... Devamı..

TISİAD’ dan İTSO’ ya Ziyaret

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nevaf Kılıç ve Limakport İskenderun Genel Müdür yardımcısı Mehmet Ünlü İTSO’yu ziyaret etti.... Devamı..

Obezite’de Mide Balonu

OBEZİTE İLE MÜCADELEDE MİDE BALONU UYGULAMASI Obeziteyle mücadelede uygulanan yöntemlerden ‘mide balonu’ hakkında bilgiler veren İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.... Devamı..

Samet Simo Fındık’tan evliliğe ilk adım!

İskenderunPOST kurucusu ve Yanko Lojistik Yön. Kurulu Üyesi Samet Simo Fındık, İremnur Akkaya ile nişanlanarak evlilik yolunda ilk adımı attı. Sabah –... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’ IN GADİR HUM BAYRAMI MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Gadir Hum Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda Gadir Hum’un önemine vurgu yapan... Devamı..

Tosyalı Şoförleri Dinledi

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,kent içerisinde trafik yoğunluğunu en aza indirmek için bir takım çalışmaların yapılmakta olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,İskenderun... Devamı..

Nevzat İnan’ dan Bayram Kutlaması

Hatayspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Altyapı sorumlusu Başarılı işadamı Nevzat İnan bayram mesajı yayımladı. “Bu bayramın birlik beraberlik, kardeşlik, saygı sevgi getirmesi... Devamı..

Işık Şener; “HADO Siyaseti”

Lütfü Savaş ne yapsın? HADO’ yu İskenderun’ a getiriyoruz dedi itiraz. Arsuz’ a götürüyoruz dedi itiraz. Şimdi Lütfü Savaş “Buyurun yer gösterin!”... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: