20 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
23 Ocak 01:07
Yorum Yok
1922
Sende Gitme Triyandafilis Ücretsiz Sahnelenecek

Sende Gitme Triyandafilis Ücretsiz Sahnelenecek

Yazar Ayla Kutlu’nun ölümsüz eseri Sen de Gitme Triyandafilis adlı eserinden uyarlanan, İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının rol aldığı Sen de Gitme Triyandafilis adlı oyun ücretsiz olarak 24 Ocak 2014 Cuma günü tiyatroseverlerle buluşacak.

İskenderun Belediye Kültür Sarayı’nda sahnelenecek oyun, saat 20.00’de başlayacak. Sen de Gitme Triyandafilis adlı tiyatro oyunu, İskenderun LimakPort’un katkılarıyla sahneleniyor. Ücretsiz sahnelenecek tiyatro oyunun biletleri Hürriyet Mahallesi’ndeki Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi ile İskenderun Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden temin edilebilecek. Sen de Gitme Triyandafilis adlı oyun ayrıca 15 Şubat Cumartesi, 21 Şubat Cuma, 28 Şubat Cuma, 8 Mart Cumartesi, 27 Mart Perşembe, 29 Mart Cumartesi tarihlerinde de gösterimde olacak. Ücretsiz sahnelenecek oyunlar, saat 20.00’de başlayacak.

Daha önce Tunç Başaran tarafından sinemaya da uyarlanan “Sen de Gitme Triyandafilis”; Seyfettin Babat’ın uyarlaması, Pınar Uysal, Serhat Nalbantoğlu’nun dramaturgisi ve yine Serhat Nalbantoğlu’nun rejisiyle Devlet Tiyatroları sahnesine de taşınan oyunu Kadir Peker yönetti.

1930’ların Fransız işgalindeki Antakya ve İskenderun’da geçen oyun; zekâ yaşı hiçbir zaman yedi yaşındaki bir çocuğunkini geçemeyecek güzeller güzeli Triyandafilis’in hüzünlü hikâyesini anlatıyor. Fransızların yiyecek mutemetliğini yapmış, servetini bu yolla arttırmış olan babası Mösyö Antuvan, Türk askeri Hatay’a geldiğinde burada daha fazla barınamayacağını anlar ve Beyrut’a göçmeye karar verir. Doğduğu günden beri Triyandafilis’in bakıcılığını yapan, onu kızı gibi seven Sultan için bu ayrılık dayanılmazdır. Ancak hiç beklenmedik bir gelişme herkesin yaşamını değiştirir.

Yazar Ayla Kutlu’nun yazdığı hikaye, İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu için Seyfettin Babat tarafından yeniden uyarlandı. Yönetmenliğini Kadir Peker, yönetmen yardımcılığını Ömer Elbir ve Seyfettin Babat üstlendi.

Zengin oyuncu kadrosuna sahip Oyunda, Küçük Eren-Niko: Şeyma Sezer, Aleksiya-komşu kadın: Güneş Yeşil, Nesim-yaşlı adam: Ömer Elbir, Sultan: Birsen Özer, Yaşar Usta-genç adam: Yaşar Koca, hizmetçi-Madam Şefika: Polen Zeybek, Antuvan: Seyfettin Babat, Teodora: Lina Arusoğlu, Triyandafilis: İnci Gül, Doktor-Rahip: Anıl Yıldız, Binbaşı Portal-balıkçı: Burak Bestamioğlu, Elenia: Lara Babat, Pierre: Yusuf Eser, Rıfat: Umut Akkaya, Asker: Atılay Çakır, Eren: Utku Palta ve anlatıcı olarak da Cem Çetin rol aldı.tiyatro

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: