03 Aralık 2020 Perşembe
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
23 Ocak 01:07
Yorum Yok
2051
Sende Gitme Triyandafilis Ücretsiz Sahnelenecek

Sende Gitme Triyandafilis Ücretsiz Sahnelenecek

Yazar Ayla Kutlu’nun ölümsüz eseri Sen de Gitme Triyandafilis adlı eserinden uyarlanan, İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının rol aldığı Sen de Gitme Triyandafilis adlı oyun ücretsiz olarak 24 Ocak 2014 Cuma günü tiyatroseverlerle buluşacak.

İskenderun Belediye Kültür Sarayı’nda sahnelenecek oyun, saat 20.00’de başlayacak. Sen de Gitme Triyandafilis adlı tiyatro oyunu, İskenderun LimakPort’un katkılarıyla sahneleniyor. Ücretsiz sahnelenecek tiyatro oyunun biletleri Hürriyet Mahallesi’ndeki Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi ile İskenderun Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden temin edilebilecek. Sen de Gitme Triyandafilis adlı oyun ayrıca 15 Şubat Cumartesi, 21 Şubat Cuma, 28 Şubat Cuma, 8 Mart Cumartesi, 27 Mart Perşembe, 29 Mart Cumartesi tarihlerinde de gösterimde olacak. Ücretsiz sahnelenecek oyunlar, saat 20.00’de başlayacak.

Daha önce Tunç Başaran tarafından sinemaya da uyarlanan “Sen de Gitme Triyandafilis”; Seyfettin Babat’ın uyarlaması, Pınar Uysal, Serhat Nalbantoğlu’nun dramaturgisi ve yine Serhat Nalbantoğlu’nun rejisiyle Devlet Tiyatroları sahnesine de taşınan oyunu Kadir Peker yönetti.

1930’ların Fransız işgalindeki Antakya ve İskenderun’da geçen oyun; zekâ yaşı hiçbir zaman yedi yaşındaki bir çocuğunkini geçemeyecek güzeller güzeli Triyandafilis’in hüzünlü hikâyesini anlatıyor. Fransızların yiyecek mutemetliğini yapmış, servetini bu yolla arttırmış olan babası Mösyö Antuvan, Türk askeri Hatay’a geldiğinde burada daha fazla barınamayacağını anlar ve Beyrut’a göçmeye karar verir. Doğduğu günden beri Triyandafilis’in bakıcılığını yapan, onu kızı gibi seven Sultan için bu ayrılık dayanılmazdır. Ancak hiç beklenmedik bir gelişme herkesin yaşamını değiştirir.

Yazar Ayla Kutlu’nun yazdığı hikaye, İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu için Seyfettin Babat tarafından yeniden uyarlandı. Yönetmenliğini Kadir Peker, yönetmen yardımcılığını Ömer Elbir ve Seyfettin Babat üstlendi.

Zengin oyuncu kadrosuna sahip Oyunda, Küçük Eren-Niko: Şeyma Sezer, Aleksiya-komşu kadın: Güneş Yeşil, Nesim-yaşlı adam: Ömer Elbir, Sultan: Birsen Özer, Yaşar Usta-genç adam: Yaşar Koca, hizmetçi-Madam Şefika: Polen Zeybek, Antuvan: Seyfettin Babat, Teodora: Lina Arusoğlu, Triyandafilis: İnci Gül, Doktor-Rahip: Anıl Yıldız, Binbaşı Portal-balıkçı: Burak Bestamioğlu, Elenia: Lara Babat, Pierre: Yusuf Eser, Rıfat: Umut Akkaya, Asker: Atılay Çakır, Eren: Utku Palta ve anlatıcı olarak da Cem Çetin rol aldı.tiyatro

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Bağışıklığınızı Güçlü Tutun

KIŞ MEVSİMİNDE METABOLİZMA VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÖNERİLERArtan duygusal yeme atakları, kendini sürekli yorgun hissetme durumu, azalan hareketsizlik ve beraberinde gelen... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’A BİR ÖDÜL DAHA

BAŞKAN SAVAŞ “YILIN BÜYÜKŞEHIR BELEDİYE BAŞKANI” SEÇİLDİ“HATAY’IN NERESİNE DOKUNURSANIZ TARİH FIŞKIRIR”Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Özelkalem Dergisi tarafından bu... Devamı..

Güven’den “Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak... Devamı..

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: