Seyfi Dingil’ den Kudüs Açıklaması

BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL KUDÜS OLAYINA TEPKİLİ

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, ABD tarafından Kudüs’ ün İsrail’ in başkenti ilan edilmesini kınıyoruz” dedi.
Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yaptığı yazılı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ ın Kudüs kararına tepki göstererek, Kudüs kararının bizler için yok hükmünde olduğunu ifade ederek şunları söyledi.
“Yapılan skandal açıklamanın ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ ın net olarak verdiği tepki çok önemli.Skandal açıklama öncesi gibi açıklama sonrasında da Türkiye’ nin azimli ve istikrarlı duruşu tüm İslam âlemine örnek olmalı. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgedeki sorunları derinleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızıçizgisidir.
Türkiye’nin, Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin
sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak
vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Bizler Kudüs konusunda her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakârlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız”