Seyfi Dingil’ den Kutlama

BAŞKAN SEYFİ DİNGİL: CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Seyfi Dingil, yayımladığı mesajında, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümünü büyük bir heyecan, sevinç ve coşkuyla kutladıklarını belirtti.
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, mesajında şunları kaydetti: “Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü, İstiklal Savaşı kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün 19 Mayıs 1919′ da Samsun’ da yaktığı “Kurtuluş ve İstiklal” ateşiyle başlayan mücadele, Cumhuriyet’ in ilanı ile nihai hedefine ulaşmış, böylece Türk milletinin ve devletimizin varlığı ebedileşmiştir.
Kurtuluş Savaşı milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişinin sembolüdür. Hepimizin ortak kazanımı olan Cumhuriyet, bugün sahip olduğumuz tüm zenginliklerin adıdır. Gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 95.kuruluş yıl dönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu cennet vatan topraklarının
bütünlüğü ile Cumhuriyeti korumanın azim ve kararlılığı içindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, canlarını bu vatan, millet ve devlet uğruna feda eden, sahip olduğumuz tüm değerleri bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum”