18 Eylül 2018 Salı
    Hava durumu güncelleniyor...
10 Mart 15:03
Yorum Yok
1296
Seyfi Dingil Halkın Desteğini Alıyor

Seyfi Dingil Halkın Desteğini Alıyor

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil birebir vatandaşların sıkıntılarını dinliyor

SEYFİ DİNGİL HALKIN İÇİNDE HALK SEYFİ DİNGİL’ İN YANINDA

Esnaf ve vatandaşlarla sık sık bir araya gelen Başkan Seyfi Dingil gönülde taht kurmaya devam ediyor.

Her fırsatta İskenderun mahallelerini karış karış gezerken kentin arzu ve şikayetlerini yerinde inceleyen Seyfi Dingil halkın tüm ihtiyaçlarını ellerinden geldiğince yaptıklarını ve yapmaya devam edeceğini söyledi.

Başkan yaptığı açıklamada; ” İskenderun’ da olmaz denilen bir çok hizmetleri kısıtlı imkanlarla yapma fırsatına nail olduk. Bütçemiz kısıtlı olmasına rağmen, demode olan kırık dökük kaldırımları yeniledik ve genişlettik. İskenderun tarihinde yapılmayan yüksek kalite asfaltımızı döktük. Bununla beraber yeni çevre düzenlemeleri ile daha ferah bir kent olma yolunda değişimler gerçekleştirdik.” dedi.

“İSKENDERUN TOKİ’ YE KAVUŞMASINDA ARACIYIZ”

Bir çok illerde ilçelerde ikinci etaba giren TOKİ uzun zamandır İskenderun’ da yapılamaması kentimiz için üzücü durumdu. Ankara’ da ilgili bakanlıklarımızla bireysel görüşmelerimiz sonucunda İskenderun’ un en güzel, havadar ve manzaralı arazisinde TOKİ konutlarını yaptık. Yakın zamanda da hemşehrilerimize kayıtlarımız başladı.

“ELEKTRİK KESİNTİLERİ YAKIŞMIYORDU”

İskenderun ülke genelinde elektrik kesintileri ile kötü izlemin oluşturuyor ve fırtınalardan ötürü mal ve can kaybına varan üzücü olaylar yaşanıyor, kesintilerden ötürü esnafımız, ev hanımlarımız ve en önemlisi hastalarımız yaz aylarında fenalaşıyor, kış aylarında ise soğuktan hastalanacak derecede uzun süren kesintiler meydana geliyordu. Biz bunları çözüme kavuşturduk. Allah’ ın izniyle büyük doğal afetler, tadilat dışında elektrik kesintilerimiz tarihe karışmıştır. Tüm elektrik direklerini kaldırdık tellerini de yeraltına aldık.

“KARAYOLLARI ARAZİSİ KENTİN MARKASINI YÜKSELTECEK”

Uzun yıllar atıl duran Karayolları Arazisini kentimize kazandırdık, orada tek bir ağaç, yeşillik değişmeden kentimizin marka değerini yükseltecek çok önemli atılımlar gerçekleştireceğiz. İskenderun’ a ve İskenderunlular’ a yakışır bir sosyal alan olarak halkımıza kazandıracağız.

“İNTERNETTE DEVRİM YAPTIK”

“İskenderun bir çok durumda çekmeyen, ağır, yavaş bir internet seyri vardı. Türk Telekom ile irtibata geçip asfalt dökmeden aynı tarihlerde bu hizmeti yürürlüğe sokmalarında önemli katkıda bulunduk ve fiber kabloyu kentimize kazandırdık. Şuan İskenderun’ da internet sorunumuz kalmadı.”

“SAHİL CAMİ KARTPOSTAL GİBİ”

“İskenderun tarihine ebedi bir eser bırakmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Hem kıyı sahil bandımıza yakışan güzel bir Cami hem de o bölge semtler olarak eksikliğin giderileceği konumda Camimiz çok yakın bir zamanda ibadete açılacak. Şimdiden halkımız tarafından hatıra fotoğrafı, özçekimler yapıldığını duyuyor, görüyorum bu da bizleri mutlu ediyor. Çevre ilçeler ve hatta Adana Yumurtalık tarafından bile camimizle güzel görünüm kazandırdığımız sahilimize kartpostal gibi estetik oluşturan bir icraata hayırsever işadamımız Recep Atakaş‘ ın desteği, bizlerin düşüncesiyle ve hükümetimizin izni ile değerli halkımıza bu ebedi eseri bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” açıklamalarda bulundu.

Çarşı esnafıyla kısa sohbetlerde bulunan Başkan Seyfi Dingil, esnafın sıcak ve samimi tepkileriyle karşılaştı. Bazı vatandaşlarla yakından ilgilenirken balkondan küçük çocukların çığlıklarla seslenip el sallaması mahallede güzel anlara sebep oldu.

Caddelerdeki çalışmaları, eksikleri incelerken esnafın sıkıntılarına anında çözüm getirecek hamlelerde bulunan Seyfi Dingil vatandaşın hayır duasını aldı. Kent gezisi sırasında iki gazete kuruluşuna hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirirken mesai bitimine doğru Belediye makamına geçiş yaptı.

 

 

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

HGC’ DEN KINAMA

HGC Yönetim Kurulundan, HATİAB Başkanı İbrahim Güder’ e Kınama Katıldığı bir basın toplantısında düşünmeden ve içeriğini bilmeden bir haberle ilgili olarak, cemiyet... Devamı..

Erol Akın HESOB Başkan Vekili Oldu

İskenderun şoförler oda başkanı Erol Akın HESOB Başkan Vekili Oldu Hatay Esnaf Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz İskenderun ve diğer ilçelerin sorumluluğunu... Devamı..

Bu Anaokulu Bambaşka

Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu’nda Merhaba Etkinliği Okul yönetimi öğretmenleri, veliler ve minik öğrencileri unutulmayacak etkinlikle yeni öğretim yılına Merhaba dedi. Okul... Devamı..

Seyfi Dingil’ den Savaş’ a Ağır Cevap

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: İSKELE İSKENDERUN HALKINA TAMAMEN KAPATILMAK İSTENİYOR İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, iskelenin İskenderun halkına tamamen kapatılmasına asla... Devamı..

Yayladağı Hizmete Devam Ediyor

Yayladağı Belediyesi’ nden Halka Hizmet Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan yol çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Başkan yaptığı açıklamalarda; “Kurtuluş, Görentaş ve Kışlak mahallelerimizde... Devamı..

Seyfi Dingil’ den Otogar Ziyareti

BAŞKAN SEYFİ DİNGİL’DEN OTOGAR ESNAFINA ZİYARET İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, halk hizmet noktasında toplumun her kesimi ile fikir alış verişinde bulunduklarını... Devamı..

İskenderun KentPark Projesi Başlıyor

KENT PARKI PROJESİ 100’GÜNDE HİZMETE AÇILACAK İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bir süre önce yer teslimi yapılan kent parkı projesinin 100 gün... Devamı..

Kimyeci’ den Bakımevine İnceleme

BAŞKAN KİMYECİ ÇOCUK BAKIMEVİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU  Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci hizmet denetimleri programı kapsamında Saraykent Mahallesi’nde bulunan Antakya Belediyesi Çocuk Bakım... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: