11 Aralık 2018 Salı
    Hava durumu güncelleniyor...
10 Mart 15:03
Yorum Yok
1323
Seyfi Dingil Halkın Desteğini Alıyor

Seyfi Dingil Halkın Desteğini Alıyor

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil birebir vatandaşların sıkıntılarını dinliyor

SEYFİ DİNGİL HALKIN İÇİNDE HALK SEYFİ DİNGİL’ İN YANINDA

Esnaf ve vatandaşlarla sık sık bir araya gelen Başkan Seyfi Dingil gönülde taht kurmaya devam ediyor.

Her fırsatta İskenderun mahallelerini karış karış gezerken kentin arzu ve şikayetlerini yerinde inceleyen Seyfi Dingil halkın tüm ihtiyaçlarını ellerinden geldiğince yaptıklarını ve yapmaya devam edeceğini söyledi.

Başkan yaptığı açıklamada; ” İskenderun’ da olmaz denilen bir çok hizmetleri kısıtlı imkanlarla yapma fırsatına nail olduk. Bütçemiz kısıtlı olmasına rağmen, demode olan kırık dökük kaldırımları yeniledik ve genişlettik. İskenderun tarihinde yapılmayan yüksek kalite asfaltımızı döktük. Bununla beraber yeni çevre düzenlemeleri ile daha ferah bir kent olma yolunda değişimler gerçekleştirdik.” dedi.

“İSKENDERUN TOKİ’ YE KAVUŞMASINDA ARACIYIZ”

Bir çok illerde ilçelerde ikinci etaba giren TOKİ uzun zamandır İskenderun’ da yapılamaması kentimiz için üzücü durumdu. Ankara’ da ilgili bakanlıklarımızla bireysel görüşmelerimiz sonucunda İskenderun’ un en güzel, havadar ve manzaralı arazisinde TOKİ konutlarını yaptık. Yakın zamanda da hemşehrilerimize kayıtlarımız başladı.

“ELEKTRİK KESİNTİLERİ YAKIŞMIYORDU”

İskenderun ülke genelinde elektrik kesintileri ile kötü izlemin oluşturuyor ve fırtınalardan ötürü mal ve can kaybına varan üzücü olaylar yaşanıyor, kesintilerden ötürü esnafımız, ev hanımlarımız ve en önemlisi hastalarımız yaz aylarında fenalaşıyor, kış aylarında ise soğuktan hastalanacak derecede uzun süren kesintiler meydana geliyordu. Biz bunları çözüme kavuşturduk. Allah’ ın izniyle büyük doğal afetler, tadilat dışında elektrik kesintilerimiz tarihe karışmıştır. Tüm elektrik direklerini kaldırdık tellerini de yeraltına aldık.

“KARAYOLLARI ARAZİSİ KENTİN MARKASINI YÜKSELTECEK”

Uzun yıllar atıl duran Karayolları Arazisini kentimize kazandırdık, orada tek bir ağaç, yeşillik değişmeden kentimizin marka değerini yükseltecek çok önemli atılımlar gerçekleştireceğiz. İskenderun’ a ve İskenderunlular’ a yakışır bir sosyal alan olarak halkımıza kazandıracağız.

“İNTERNETTE DEVRİM YAPTIK”

“İskenderun bir çok durumda çekmeyen, ağır, yavaş bir internet seyri vardı. Türk Telekom ile irtibata geçip asfalt dökmeden aynı tarihlerde bu hizmeti yürürlüğe sokmalarında önemli katkıda bulunduk ve fiber kabloyu kentimize kazandırdık. Şuan İskenderun’ da internet sorunumuz kalmadı.”

“SAHİL CAMİ KARTPOSTAL GİBİ”

“İskenderun tarihine ebedi bir eser bırakmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Hem kıyı sahil bandımıza yakışan güzel bir Cami hem de o bölge semtler olarak eksikliğin giderileceği konumda Camimiz çok yakın bir zamanda ibadete açılacak. Şimdiden halkımız tarafından hatıra fotoğrafı, özçekimler yapıldığını duyuyor, görüyorum bu da bizleri mutlu ediyor. Çevre ilçeler ve hatta Adana Yumurtalık tarafından bile camimizle güzel görünüm kazandırdığımız sahilimize kartpostal gibi estetik oluşturan bir icraata hayırsever işadamımız Recep Atakaş‘ ın desteği, bizlerin düşüncesiyle ve hükümetimizin izni ile değerli halkımıza bu ebedi eseri bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” açıklamalarda bulundu.

Çarşı esnafıyla kısa sohbetlerde bulunan Başkan Seyfi Dingil, esnafın sıcak ve samimi tepkileriyle karşılaştı. Bazı vatandaşlarla yakından ilgilenirken balkondan küçük çocukların çığlıklarla seslenip el sallaması mahallede güzel anlara sebep oldu.

Caddelerdeki çalışmaları, eksikleri incelerken esnafın sıkıntılarına anında çözüm getirecek hamlelerde bulunan Seyfi Dingil vatandaşın hayır duasını aldı. Kent gezisi sırasında iki gazete kuruluşuna hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirirken mesai bitimine doğru Belediye makamına geçiş yaptı.

 

 

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

İSTE, İSDEMİR’e ‘Teknik Gezi’ Düzenledi

Türkiye’ nin önemli bir sanayi şehrinde okumanın, rahatlıkla bilgilerini artırabiliyor ve mesleki kariyerlerini geliştirebiliyor olmanın mutluluğunu yaşayan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik... Devamı..

Habib-i Neccar Cami’ nde Sabah Çorbası

Antakya Belediyesi ve Hatay İl Müftülüğü işbirliği ile her Cumartesi günü Habib-i Neccar Camii’nde sabah namazına müteakip vatandaşlara çorba ikramında bulunmaya devam... Devamı..

HBB’den Hıristiyan Vatandaşlara Noel Hediyesi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Noel Bayramı öncesinde Hatay’daki kiliselere yüzlerce Noel ağacı hediye etti.Attığı her adımda hemşehrileriyle... Devamı..

Işık Şener’ in Kaleminden Arsuz Üzerine

“ARSUZ’ A “DEĞER” VERİLSİN” Arsuz kentimiz turizmde beklenen sıçramayı bir türlü yapamıyor. Buna vizyon eksikliği, dünya görüşü yetersizliği veya yanlış meşgalelerden ötürü... Devamı..

Böyle Konser Görülmedi

İskenderun’ da Çocuk Konseri Damgasını Vurdu. İskenderun Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvar’ ın da gerçekleşen ilk Çocuk Konseri okul öncesi öğrencilerle doldu taştı.... Devamı..

Karaağaçspor’dan İskenderunspor Açıklaması

Sosyal Medya’da yapılan provokasyonlara Arsuz Karaağaçspor’dan kınama mesajı geldi. Arsuz Karaağaçspor yönetiminden yapılan açıklama şöyle: “Sosyal Medya’da Kulübümüzün adını kullanıp sahte hesap açarak... Devamı..

Özçelik-İş Yeni Binası Yıkıma Başladı

Özçelik-İş Sendikası yeni binasının yapılması için start verdi. Süleymaniye mahallesinde bulunan Özçelik-İş Sendikası merkez şube binası daha modern bir bina yapılması için... Devamı..

Denizciler Spor Kompleksi Tamamlandı

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: DENİZCİLER SPOR KOMPLEKSİNİN YAPIMI TAMAMLANDI İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Denizciler’de yapılmakta olan spor kompleksinin yapımının tamamlandığını... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: