23 Haziran 2018 Cumartesi
    Hava durumu güncelleniyor...
10 Mart 15:03
Yorum Yok
1269
Seyfi Dingil Halkın Desteğini Alıyor

Seyfi Dingil Halkın Desteğini Alıyor

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil birebir vatandaşların sıkıntılarını dinliyor

SEYFİ DİNGİL HALKIN İÇİNDE HALK SEYFİ DİNGİL’ İN YANINDA

Esnaf ve vatandaşlarla sık sık bir araya gelen Başkan Seyfi Dingil gönülde taht kurmaya devam ediyor.

Her fırsatta İskenderun mahallelerini karış karış gezerken kentin arzu ve şikayetlerini yerinde inceleyen Seyfi Dingil halkın tüm ihtiyaçlarını ellerinden geldiğince yaptıklarını ve yapmaya devam edeceğini söyledi.

Başkan yaptığı açıklamada; ” İskenderun’ da olmaz denilen bir çok hizmetleri kısıtlı imkanlarla yapma fırsatına nail olduk. Bütçemiz kısıtlı olmasına rağmen, demode olan kırık dökük kaldırımları yeniledik ve genişlettik. İskenderun tarihinde yapılmayan yüksek kalite asfaltımızı döktük. Bununla beraber yeni çevre düzenlemeleri ile daha ferah bir kent olma yolunda değişimler gerçekleştirdik.” dedi.

“İSKENDERUN TOKİ’ YE KAVUŞMASINDA ARACIYIZ”

Bir çok illerde ilçelerde ikinci etaba giren TOKİ uzun zamandır İskenderun’ da yapılamaması kentimiz için üzücü durumdu. Ankara’ da ilgili bakanlıklarımızla bireysel görüşmelerimiz sonucunda İskenderun’ un en güzel, havadar ve manzaralı arazisinde TOKİ konutlarını yaptık. Yakın zamanda da hemşehrilerimize kayıtlarımız başladı.

“ELEKTRİK KESİNTİLERİ YAKIŞMIYORDU”

İskenderun ülke genelinde elektrik kesintileri ile kötü izlemin oluşturuyor ve fırtınalardan ötürü mal ve can kaybına varan üzücü olaylar yaşanıyor, kesintilerden ötürü esnafımız, ev hanımlarımız ve en önemlisi hastalarımız yaz aylarında fenalaşıyor, kış aylarında ise soğuktan hastalanacak derecede uzun süren kesintiler meydana geliyordu. Biz bunları çözüme kavuşturduk. Allah’ ın izniyle büyük doğal afetler, tadilat dışında elektrik kesintilerimiz tarihe karışmıştır. Tüm elektrik direklerini kaldırdık tellerini de yeraltına aldık.

“KARAYOLLARI ARAZİSİ KENTİN MARKASINI YÜKSELTECEK”

Uzun yıllar atıl duran Karayolları Arazisini kentimize kazandırdık, orada tek bir ağaç, yeşillik değişmeden kentimizin marka değerini yükseltecek çok önemli atılımlar gerçekleştireceğiz. İskenderun’ a ve İskenderunlular’ a yakışır bir sosyal alan olarak halkımıza kazandıracağız.

“İNTERNETTE DEVRİM YAPTIK”

“İskenderun bir çok durumda çekmeyen, ağır, yavaş bir internet seyri vardı. Türk Telekom ile irtibata geçip asfalt dökmeden aynı tarihlerde bu hizmeti yürürlüğe sokmalarında önemli katkıda bulunduk ve fiber kabloyu kentimize kazandırdık. Şuan İskenderun’ da internet sorunumuz kalmadı.”

“SAHİL CAMİ KARTPOSTAL GİBİ”

“İskenderun tarihine ebedi bir eser bırakmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Hem kıyı sahil bandımıza yakışan güzel bir Cami hem de o bölge semtler olarak eksikliğin giderileceği konumda Camimiz çok yakın bir zamanda ibadete açılacak. Şimdiden halkımız tarafından hatıra fotoğrafı, özçekimler yapıldığını duyuyor, görüyorum bu da bizleri mutlu ediyor. Çevre ilçeler ve hatta Adana Yumurtalık tarafından bile camimizle güzel görünüm kazandırdığımız sahilimize kartpostal gibi estetik oluşturan bir icraata hayırsever işadamımız Recep Atakaş‘ ın desteği, bizlerin düşüncesiyle ve hükümetimizin izni ile değerli halkımıza bu ebedi eseri bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” açıklamalarda bulundu.

Çarşı esnafıyla kısa sohbetlerde bulunan Başkan Seyfi Dingil, esnafın sıcak ve samimi tepkileriyle karşılaştı. Bazı vatandaşlarla yakından ilgilenirken balkondan küçük çocukların çığlıklarla seslenip el sallaması mahallede güzel anlara sebep oldu.

Caddelerdeki çalışmaları, eksikleri incelerken esnafın sıkıntılarına anında çözüm getirecek hamlelerde bulunan Seyfi Dingil vatandaşın hayır duasını aldı. Kent gezisi sırasında iki gazete kuruluşuna hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirirken mesai bitimine doğru Belediye makamına geçiş yaptı.

 

 

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Çekmece Stadı Çalışmaları Başladı

Defne Belediyesi Çekmece Futbol Sahası Projesi, futbol sezonunun kapanması ile hayata geçirildi. Defne Belediyesi’nce; stadyum ve güvenlik sınıflandırma kriterleri açısından 3. Lig... Devamı..

Lütfü Savaş’ tan Gündeme Dair Açıklama

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 21 Haziran Perşembe günü Hrt’de yayınlanan ve Erkan Şirin’in sunduğu ‘Gündeme Dair’ adlı programda... Devamı..

ÇELIK-İŞ’ten İstikrara Destek

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci; “TÜRKİYE’NİN KAYBEDİLECEK İKİ HAFTAYA BİLE TAHAMMÜLÜ YOKTUR” “EMEKÇİLER OLARAK SANDIKTAN İSTİKRARIN ÇIKMASINI BEKLİYORUZ” ANKARA-Hak-İş Konfederasyonuna bağlı... Devamı..

Yayman ve Güven’den İTSO Ziyareti

Ak Parti Hatay milletvekili Adayları İTSO’da İş dünyası ile bir araya geldi. İTSO Başkanı Yılmaz, “Güçlü Türkiye’nin Tesis edilmesi ile istikrar ve... Devamı..

24 Haziran Ülkemiz İçin Milattır

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: 24 HAZİRAN TARİHİ ÜLKEMİZ İÇİN BİR MİLAT İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Ülkemiz için çok büyük bir... Devamı..

Çocuğunuzda Bu Belirtiler Var mı?

Eğer çocuğunuzun bel ve sırt bölgesinde asitmetri yani eşitsizlik varsa, bir omuzu diğerinden yüksekse, kalça ve omuz seviyesi arasında eşitsizlik görülüyorsa, kürek... Devamı..

AK Parti-Basın Kahvaltıda Buluştu

Hatay’ ı karış karış gezen Abdulkadir Özel ve Abdülkerim Güven hem İskenderun’ u hem de basın ile bir araya gelmeyi ihmal etmiyor.... Devamı..

Arsuz’ da Bayram Kutlaması

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, TCDD Kamp alanında gerçekleşen “Bayramlaşma Törenine” katıldı. TCDD Kamp Alanı’nda gerçekleşen “Bayramlaşama Töreninde” Arsuz Belediye Başkanı Nazım... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: