22 Mart 2018 Perşembe
    Hava durumu güncelleniyor...
10 Mart 15:03
Yorum Yok
1213
Seyfi Dingil Halkın Desteğini Alıyor

Seyfi Dingil Halkın Desteğini Alıyor

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil birebir vatandaşların sıkıntılarını dinliyor

SEYFİ DİNGİL HALKIN İÇİNDE HALK SEYFİ DİNGİL’ İN YANINDA

Esnaf ve vatandaşlarla sık sık bir araya gelen Başkan Seyfi Dingil gönülde taht kurmaya devam ediyor.

Her fırsatta İskenderun mahallelerini karış karış gezerken kentin arzu ve şikayetlerini yerinde inceleyen Seyfi Dingil halkın tüm ihtiyaçlarını ellerinden geldiğince yaptıklarını ve yapmaya devam edeceğini söyledi.

Başkan yaptığı açıklamada; ” İskenderun’ da olmaz denilen bir çok hizmetleri kısıtlı imkanlarla yapma fırsatına nail olduk. Bütçemiz kısıtlı olmasına rağmen, demode olan kırık dökük kaldırımları yeniledik ve genişlettik. İskenderun tarihinde yapılmayan yüksek kalite asfaltımızı döktük. Bununla beraber yeni çevre düzenlemeleri ile daha ferah bir kent olma yolunda değişimler gerçekleştirdik.” dedi.

“İSKENDERUN TOKİ’ YE KAVUŞMASINDA ARACIYIZ”

Bir çok illerde ilçelerde ikinci etaba giren TOKİ uzun zamandır İskenderun’ da yapılamaması kentimiz için üzücü durumdu. Ankara’ da ilgili bakanlıklarımızla bireysel görüşmelerimiz sonucunda İskenderun’ un en güzel, havadar ve manzaralı arazisinde TOKİ konutlarını yaptık. Yakın zamanda da hemşehrilerimize kayıtlarımız başladı.

“ELEKTRİK KESİNTİLERİ YAKIŞMIYORDU”

İskenderun ülke genelinde elektrik kesintileri ile kötü izlemin oluşturuyor ve fırtınalardan ötürü mal ve can kaybına varan üzücü olaylar yaşanıyor, kesintilerden ötürü esnafımız, ev hanımlarımız ve en önemlisi hastalarımız yaz aylarında fenalaşıyor, kış aylarında ise soğuktan hastalanacak derecede uzun süren kesintiler meydana geliyordu. Biz bunları çözüme kavuşturduk. Allah’ ın izniyle büyük doğal afetler, tadilat dışında elektrik kesintilerimiz tarihe karışmıştır. Tüm elektrik direklerini kaldırdık tellerini de yeraltına aldık.

“KARAYOLLARI ARAZİSİ KENTİN MARKASINI YÜKSELTECEK”

Uzun yıllar atıl duran Karayolları Arazisini kentimize kazandırdık, orada tek bir ağaç, yeşillik değişmeden kentimizin marka değerini yükseltecek çok önemli atılımlar gerçekleştireceğiz. İskenderun’ a ve İskenderunlular’ a yakışır bir sosyal alan olarak halkımıza kazandıracağız.

“İNTERNETTE DEVRİM YAPTIK”

“İskenderun bir çok durumda çekmeyen, ağır, yavaş bir internet seyri vardı. Türk Telekom ile irtibata geçip asfalt dökmeden aynı tarihlerde bu hizmeti yürürlüğe sokmalarında önemli katkıda bulunduk ve fiber kabloyu kentimize kazandırdık. Şuan İskenderun’ da internet sorunumuz kalmadı.”

“SAHİL CAMİ KARTPOSTAL GİBİ”

“İskenderun tarihine ebedi bir eser bırakmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Hem kıyı sahil bandımıza yakışan güzel bir Cami hem de o bölge semtler olarak eksikliğin giderileceği konumda Camimiz çok yakın bir zamanda ibadete açılacak. Şimdiden halkımız tarafından hatıra fotoğrafı, özçekimler yapıldığını duyuyor, görüyorum bu da bizleri mutlu ediyor. Çevre ilçeler ve hatta Adana Yumurtalık tarafından bile camimizle güzel görünüm kazandırdığımız sahilimize kartpostal gibi estetik oluşturan bir icraata hayırsever işadamımız Recep Atakaş‘ ın desteği, bizlerin düşüncesiyle ve hükümetimizin izni ile değerli halkımıza bu ebedi eseri bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” açıklamalarda bulundu.

Çarşı esnafıyla kısa sohbetlerde bulunan Başkan Seyfi Dingil, esnafın sıcak ve samimi tepkileriyle karşılaştı. Bazı vatandaşlarla yakından ilgilenirken balkondan küçük çocukların çığlıklarla seslenip el sallaması mahallede güzel anlara sebep oldu.

Caddelerdeki çalışmaları, eksikleri incelerken esnafın sıkıntılarına anında çözüm getirecek hamlelerde bulunan Seyfi Dingil vatandaşın hayır duasını aldı. Kent gezisi sırasında iki gazete kuruluşuna hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirirken mesai bitimine doğru Belediye makamına geçiş yaptı.

 

 

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

AKPARTİ-MHP Yerel İttifak İçin Görüştü

“Yerel Seçimde İttifak Olacak mı?” Sorusuna Erdoğan’dan Yanıt: Bahçeli ile Konuşuyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yerel seçimde ittifak olur mu?” sorusuna “Anketler olumlu. Devlet... Devamı..

Esad Füzesi Hatay’ a Düştü

Hatay’da Karakol Yakınına Düşen Füze, Esad Güçleri Tarafından Atıldı Hatay’daki Hammut Tepe Karakolu yakınına düşen füzenin, Esad’a ait rejim güçlerinin bulunduğu bölgeden... Devamı..

Seyfi Dingil Şampiyon Sporcuları Ağırladı

BAŞKAN SEYFİ DİNGİL ŞAMPİYON FUTBOLCULARI AĞIRLADI İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun’da son derece yetenekli birçok sporcunun yetiştiğini belirtti. Hatay genelinde ortaokullar... Devamı..

HBB’ den Farkındalık Üzerine Etkinlik

HBB’DEN FARKINDALIK YARATAN ETKİNLİK DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR HBB İLE MUTLU Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından 21 Mart... Devamı..

Şahutoğlu İçin Durmak Yok

İskenderun’ un başarılı isimlerinden Dr. Yılmaz Şahutoğlu; BELEDİYE İÇİN KOLLARI SIVADI CHP’ nin en güçlü isimlerinden Yılmaz Şahutoglu partinin en çalışkan ismi... Devamı..

İşte Resmi Rakamlar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısını açıkladı. Ölü Sayısı: 3647 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre... Devamı..

Seyfi Dingil Çanakkale Zaferini Kutladı

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ KENTİMİZDE RAHMETLE ANILDI İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Çanakkale şehitlerinin İskenderun’da rahmetle anıldığını belirtti. 18... Devamı..

Kimyeci Ailesi Açılışa Katıldı

BAŞKAN KİMYECİ VE EŞİ NURSEL KİMYECİ, GENÇLİK MERKEZİ KURSİYERLERİNİN HAZIRLADIĞI ‘BİR TAŞ DÜNYASI’ ADLI SERGİNİN AÇILIŞINA KATILDI           Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: